Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azonos szemèly-e...

Azonos szemèly-e Jèzus Krisztus ès Mihály arkangyal?

Figyelt kérdés

#azonosság #Mihály.
2016. júl. 13. 22:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
65%

Nem. Leírták már a Bibliából az igéket, amik mutatják. Másrészt még ezt is mondja az Atya:

Zsidók 1:5 Mert Isten soha egyetlen angyalnak sem mondott ilyet: „Te az én fiam vagy, ma lettem az Édesapád”, Zsolt 2:7 vagy ezt: „Apja leszek neki, Ő meg a fiam lesz.” 2Sám 7:14


Ennyi. De hát már megszoktuk, hogy a Biblia ellen mentek, és bármit tanít az őrtorony, azonnal elhiszitek.

2016. júl. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
34%

#10 A Jehova Tanúi, Adventistákból, hogy használjam a saját szavatokat, hitehagyottak csoportjának eredménye, a saját indentitásotokkal sem vagytok tisztában, ami a történelmetek rövid ideje alatt ki is derült, hányszor kellett már a tanítást változtatni? Olyan sokszor, hogy azt már lassan számolni sem lehet, nem lehet annyival elintézni a dolgot, hogy Isten szándékosan akarja úgy, Isten kitudja nyilatkoztatni a tanítványainak egyértelműen az akaratát, még ha 1-2 eset lett volna, de rengeteg volt.


Sajnos labilis, és bizonytalan talajon mozognak a tanúk tanításaik, ezt az is jól mutatja, hogy ahhoz, hogy a saját dogmátokat alátudjátok támasztani, már szükséges volt egy új bibliai fordítás is.


Szóval összegezvén, a tanúk alapból hitehagyottakból jöttek létre, majd a tanításokban is folyton bizonytalanságokkal szenvednek, melyeket sűrűn változtatni kell, ami ma mondtok, holnap már lehet másképp van, ilyen hitéleti alapokat figyelembe vévén, egyetlen tanításotokat sem lehet komolyan venni.

2016. júl. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 szp72 ***** válasza:
100%

A Biblia sehol sem mondja annak.


Jehova tanúi azt mondják, hogy kis okoskodással mégis ki lehet következtetni. Szerény véleményem szerint a levezetésük eléggé nagy hülyeség, de semmi estre sem bizonyíték.


Nem értem azonban, hogy akkor milyen alapon kérik számon, a Szentháromság szó hiányát a Bibliában. A saját okoskodásaikkal és filozofálgatásukkal úgy tűnik megértőbbek.


Az Isten Fia nem angyal. (Zsid 1,1-14)


"Ugyan melyik angyalnak mondta valaha: Jobbom felől foglalj helyet, és lábad alá teszem zsámolyul minden ellenségedet?" (Zsid 1,13)


A helyes válasz: semelyiknek.


"Nemde ők mind szolgáló lelkek? Azok szolgálatára vannak küldve, akik majd öröklik az üdvösséget." (Zsid 1,14)


Vagyis a Fiú nem tartozik közéjük.

2016. júl. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
19%

Szia!


Érdekes dolog ez az arkangyal kérdés. Az "arkangyal" ugyanis egy görög kifejezés, és ha az "ark" előtagot nézzük, akkor azt találjuk, hogy az arch- előtag jelentése első, fejedelem, fő, vezető.


Különböző igeversek egybevetéséből kitűnik, hogy "Mihály" azonos Jézus Krisztussal. Dániel könyve szerint Mihály az Isten népének fejedelme. (Dán. 10,21.) Ez a fejedelem azonban maga is Isten. (Józs. 5,13-15.) Júdás apostol pedig "arkangyalnak" mondja Mihályt. (Júd. 9.) Pál apostol viszont arról beszél, hogy Jézus visszajövetelekor az igazak feltámadása "arkangyal szózatára" történik. (I.Thess. 4,16.) Jézus pedig azt mondja el, hogy a halottak az Ő szavára, az "ember Fiának" szavára támadnak majd fel. (Ján. 5,28.)


Jézus Krisztus a történelem folyamán mindig akkor lépett fel "Mihály"-ként, amikor Isten és az Ő népe oldalán a gonoszság erőivel szemben küzdelembe indult. A perzsa uralkodóval szemben azért, hogy az Ő népét bocsássa el, és engedélyezze Jeruzsálem és a templom felépítését. (Dán. 10,13.) Mózes sírja felett Sátánnal szemben. (Júd. 9.) A végső időben, amikor Isten népét megszabadítja a bűn világából. (Dán. 12,1.)


Üdv. Péter

2016. júl. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Roland G. ***** válasza:
61%

Nem,de még hányszor fogjátok ezt megkérdezni?Ez valami kötelező jellegű feladat,amiért plusz pont jár?Nem is értem,mindegy is...

Istenkáromlás Jézus Krisztust Mihály arkangyallal azonosítani! (Egyike a legnagyobb eretnek tanításoknak)

2016. júl. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
4%

Itt az oldali többminden elhangzott de általában most is Jt.voltak azok akik az offolás alanyai lettek.Az ellenük feltett vád hamisnak bizonyul mivel senki nem a biblia segiségével támad hanam nagyrészük ,személyeskedik,amit Jézus és az apostolai is elutasitanak.És mivel egyrészük nem ismeri a bibliát és a próféciákat hát kocsmai vitát alakítanak ki.Ezek lehetnek bármely vallásból és bármilyen funkcióval ha a biblia nélkül próbálnak veszekedni,hamis keresztények.

Megnevezve valakit hitehagyottna.Hát nemaz a hitehagyott aki eltér cselekedetben a bibliátol,igy pld.keresztes háború,inkvizíció,pedofilia,a mérges kígyó ha mgharapja nem hal meg,misemondás a halottakért amit az Isten szava tilt stb.és ezeket mind megmagyarázzák, annál nagyobb a büneik.

Ha valamit nem értnek offolnak, terelnek és veszik elő a Tanúkat, jobrahuzásnk ez a legjobb.

Hát uraim nincs bibliátok,hogy érveljetek,cáfoljatok,sárdobálás a keresztényi visekedésetek.

Jt.amit meg kell cáfolni,vitázni azt bibliai alátámasztással teszik,még is ők a rosszak.

Elárulok valamit és közületek sokan tudják:azért haragusztok mert megmondják az igazat.Mert minden embert tisztelnek,de az Isten szava az első.

Ide illik a Máté.24:9."Akkor nyomorúságra adnak Benneteket,és megölnek titeket és gyülöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért".

János.16:2."A gyülekezetekből kirekesztenek titeket:sőt jön idő,hogy aki öldököl titeket,mind azt hiszi,hogy isten tiszteletet cselekszik"

János17:14"."Én a te igédet nékik adtam:és a világ gyülölte őket,mivel,hogy nem e világból valok,a mint hogy én sem e világból vagyok"

2016. júl. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

#16-os, elég érthetetlen lett az írásod. Most azon mártírkodsz, hogy nem a Bibliából cáfoltuk a... ööö... mit is?

A kérdésben ugye arról van szó, hogy Jézus = Mihály arkangyallal. Na most ezt kéne egyáltalán megpróbálni bizonyítani először.

Kezdjük az elején, van egyetlen ige is, ami konkrétan azt mondaná, hogy Jézus nem Isteni, hanem csupán angyali lenne?

2016. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
16os: mindenki a Bibliából cáfolt. Ahogy én is. Az viszont nem a mi bűnünk, hogy nem ismered fel a bibliai igéket és még ok nélkül is vádaskodsz. Ezzel neked kell elszámolni.
2016. júl. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
7%

17,18#-nak.Neforgasatok ki.

Az előbiekben idéztem a Máté.4:1-11-ig.És itt uganazzal a hangvételel oktatja ki Jézus Sátánt minta a Judás.9-ben Mihály.Sem Jézus sem Mihály nem ítélkezett Sátán felett sőt mitöbb Jézus azt sem mondta Sátánnak,miért akarod nekem adni a világot mikor nem is a tiéd.Igy elismerve,azt,hogy a világ a Sátáné.

Hiába mondjátok,hogy a földönlétekor kisebb volt mert nem,az Atya Őaltala mindent megtett amit akart.

Mihály és Jézus szembenállása a Sátánnal egy és ugyanaz es bátran kimondható,hogy mindkét esetben Jézus volt.

Igy én a biblia verseket szerinted nem ismerem és nincs mit megcáfolni,de bizony van es ha azt mondod nincs nem érted a témát,a kérdést és a feleletemet sem.

""Mártirkodok""Én nem érzem magam mártírnak,volt éppen elég az inkvizíció során és azután is azelőtt is.

Tiszteletem.

2016. júl. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

#16, #19 A végén levő idézeteket szerintem nem a tanúkra mondta, hanem a követőire, mindre, tudod. Lehet, nem ez volt a célod - nem akarom a szavaidat kiforgatni - de eléggé olyan, mintha szerinted csak rátok értette volna, amiért itt a kérdés alatt az offolás tárgyai lettetek. Passz.

Amúgy én írtam az egyszavas "nem" választ, vagyis nem a Bibliával cáfoltam, hanem lényegre törő választ adtam a kérdésre. Ha ugyanazok volnának, akkor az egyik angyal maga Isten volna vagy hogy? Miért hívnák máshogyan Jézust, mi célja lenne a Mihály arkangyal elnevezésnek, miért nem nevezhetik végig ugyanúgy, ha ez a kettő ugyanaz a személy? (Ne gyere azzal, hogy a Bibliában akkor miért nem csak végig az Úr szerepel és miért van benne külön Jézus, az Atya fia, etc is, mert az más.)

Amúgy most én valami nagyon tájékozatlan de azért mindentjólmegmondó kis tini leszek, de amikor Júdás akárhányból idéztek, az melyik Júdástól/nak van írva?

Meg szerintem ha ugyanazok volnának, akkor nem kellett volna kétezer év, hogy az emberek erre rájöjjenek. Ki lett volna nyilatkoztatva valakinek, valamelyik apostolnak vagy tanítványnak, diakónusnak, /leendő/ mártírnak, szentnek vagy közembernek hogy mi a szitu.

Amúgy melyik az az 1, az a "top one" idézet ami a katolikusok által használt (rom.kat. vagyok, arra a könyvre vagyok kíváncsi ^^) Bibliából, ami bebizonyítja azt az állítást, hogy ők két megegyező személy?

2016. júl. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!