Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gondolatban elkövetett bűn?...

Gondolatban elkövetett bűn? Mit jelent beleegyezni egy bűnös gondolatba?

Figyelt kérdés

Ha konkrétan nem mondasz ellent egy bűnös gondolatnak, akkor az már bűn?

Hogyan tudod eldönteni, hogy egy gondolat "kívülről", vagy belülről jelent-e meg benned (ha lehet ílyen különbségtételt tenni)?



2016. júl. 5. 07:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

szervusz.


Vissza kérdezek.

Ha tudod, hogy a Teremtő mit gondol erről, és ellentétesen gondolkodsz ezzel kapcsolatban, akkor ki mellett vagy kit támogatsz?


Mivel az ember nem tökéletes, ezért most még azok is akik Isten szerint igyekeznek élni, küszködnek ilyen és ehhez hasonló gondolatokkal, de nem értenek vele egyet, ezért kiverik az elméjükből azokat, és nem egyetértenek vele.

2016. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#10


Igen, köszőnöm, meghallgattam.

2016. júl. 5. 18:21
 13/15 A kérdező kommentje:

"Ha tudod, hogy a Teremtő mit gondol erről, és ellentétesen gondolkodsz ezzel kapcsolatban, "


Nem tudom ez miből következik számodra, de köszönöm a válaszod.

2016. júl. 5. 18:22
 14/15 anonim ***** válasza:

A másik felében írtam a lényeget.

Káin is rossz dolgokat gondolt, de nem kapott büntetést, ezért, hanem azért mert hagyta, hogy a gondolatai vezessék, és megtette azt amire gondolt.

2016. júl. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Roxy333 ***** válasza:
Hogy gondolatban elköveted az adott bűnt. Pl. elképzeled valaki halálát,akire haragszol,vagy gondolatban lehordasz valakit a fekete földig,tele ítélettel,haraggal,gyűlölettel iránta (sajnos én is szoktam,azért mondom..) A Biblia ír olyanról,hogy ha valaki vággyal néz egy nőre/férfira,a szívében már paráznaságot követett el,pont azért,mert gondolatban elkövette.
2016. júl. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!