Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Éreztétek már valaha azt,...

Éreztétek már valaha azt, hogy Isten nem szeret, nem vigyáz rátok, sőt mintha gyűlölne?

Figyelt kérdés
Drasztikusan hangzik,lehet,de én ezt érzem.Soha semmi nem sikerül,az élet egy nagy csőd,amikor végre kezdem azt érezni,hogy még ez a rossz is lehet most jobb lesz,az élet ad egy nagy pofont.Hiszek Istenben,szoktam imádkozni,de minden hiába,mi lehet a baj?
2010. ápr. 14. 12:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
28%
Nem lenne egyszerűbb ha te próbálnál meg segíteni magadon és nem egy mesealaktól várnád a megoldást?
2010. ápr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

mesealak...valamivel értelmesebb válaszokat szeretnék

magamon segíteni? ha az életben semmi nem jön össze,mit és hogyan segítsek magamon?

2010. ápr. 14. 12:44
 3/23 anonim ***** válasza:
53%

Azt szoktam hallani, hogy Isten mindig tudja, mi a jó Neked, és feltétlen meg kell bíznod benne.


De amit én tanácsolhatok neked (lévén hogy nem vagyok hithű vallásos): légy pozitív. Rengeteg helyen hallani, olvasni, hogy a gondolataid, a kimondott szavaid irányítják a sorsodat, és hidd el, bár elsőre talán erőltettetnek és ostobaságnak tűnhet, nem az. Igenis be lehet vonzani a jó dolgokat az életbe, akármi is legyen az; minden csak rajtad múlik. :) Nekem bevált.


Olvasd el A titok, vagy a Karmának nincs humorérzéke című könyveket. Sokat lehet tanulni belőlük.


Kitartás, és minden jót! :)

2010. ápr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
37%

Nem ismered azt a mondást, hogy segíts magadon, és Isten is megsegít?


Ez kb. ugyanaz, mint amit az első válaszoló mondott, csak más formában...

2010. ápr. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
42%
kiábrándító leszek, isten nem létezik.
2010. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
58%

Kedves kerdezo


mindenkinek vannak rossz, es jo napjai egyarant. Nekem is voltak mar, de soha egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy isten nem szeret vagy hogy ellenem van. Ez ilyen tipikus vilagi felfogas. Ha hivo vagy, es gyakorlott kereszteny, nem ertem miert itt kerdezoskodsz!!


Hiszen ha olvasod a bibliat abbol egyertelmuen kiderul, hogy isten iganis szeret teged meg akkor is amikor nem erdemled ki.


Kerjetek es megadatik nektek. Zorgessetek es megnyittatik nektek!


Imadkozz es kerd istent, hogy segitsen kimaszni a godorbol, amiben most vagy. De ha nem nezel felfele a godrodbol, akkor ne csodalkozz hogy nem latod a fenyt!


Aztan ha sikerult kijutnod, szivd magadba a napfenyt es ne feledkezz meg halarol!


Sok sikert

2010. ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

nálam az a baj,h. sok ideje mintha átok ülne rajtam,egyszóval bármihez nyúlok porrá válik.másként mondva-szerencsétlen vagyok mindenben.

hű de vallásos nem vagyok-nem töröm le a templom ajtaját nap-mint nap,de ennek ellenére hiszek istenben,csak ő nem hisz bennem ezek szerint

2010. ápr. 14. 13:27
 8/23 anonim ***** válasza:
38%

De ki az az Isten???

Inkább MAGADBAN higgyj és meglátod,megváltozik ez a negativ állapotod!

2010. ápr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
31%

ja,és MINDEN FEJBEN DŐL EL!!!!

és nem pedig valami külső valakin,aki nem is létezik.

TE vagy a MAGAD ura...

2010. ápr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Egyet kell értenem a válaszolókkal. Isten nem azért teremtett, hogy mindent megcsináljon bármit, amit csak kívánsz, hanem azt, hogy a nehéz napokon megpróbálj lélekben erősebb lenni. Istennel próbálj kapcsolatot létesíteni. Az imádság nem egy kívánságműsor, hanem a te kérésed Isten felé, amelyet a legcsekélyebb formában is, de viszont 100%-osan elküldi a választ. Most ne meteorindokra meg villámokra gondolj, hanem életed azon pillanatait, amelyben kis derűt látsz, boldogságot. A lényeg az, hogy gondolkodj pozitívan.


Azaz:


- ne vedd a dolgokat véresen komolyan, hanem kerekedj felül.

- építkezz olyan emberekre, amelyben megbízol, és segíteni tudnak neked, és felkarolnak téged.

- ne légy mindig egyedül, ez az én személyes tapasztalatom, hanem a napodat táblázd be, menj el moziba, színházba, programokra és kapcsolódj ki.


Isten üzenete nemcsak a csodákban, hanem üzenetekben is megnyilvánulhat, de ezt csak Isten és te tudhatod, melyik válasz a hiteles és alkalmas számodra. Isten nem gyűlöl, ezen a világon pedig az égadta világon sem büntet, majd az utolsó ítéletkor.

2010. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!