Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van most mindenki...

Miért van most mindenki ennyire kiéhezve Jehova Tanúira?

Figyelt kérdés

szinte minden nap találok ilyen jellegű kérdést,hol normális,hol kevésbé normális stílusba.Miért pont ők az emberek fő céltáblája?Más baj forrás,cikizni való nincs?

(nem vagyok közéjük való).de már engem sért.a hit gyülekezet pl roppant káros vagy a szcientológia,ők nem célpont?


2010. ápr. 9. 16:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
48%
Én inkább éhen maradok!XD
2010. ápr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%
Én nem vagyok rájuk kiéhezve. Ellenkezőleg. Elegem van belőlük.
2010. ápr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
23%

Ha toleráns vagy, akkor még olyankor is megengeded más embereknek, hogy meglegyenek a saját magatartásformáik vagy hitnézeteik, illetve hogy sajátságos módon viselkedjenek, ha azzal te nem értesz egyet, vagy nem helyesled azt.

Persze ne keverjük össze a toleranciát a közönnyel, mert az már szintén problémákhoz vezet.


Ahol kialakul az intolerancia, ott a szűklátókörűség előítéletté fokozódhat, ami egy csoporttól, fajtól vagy vallástól való idegenkedést jelent. A vakbuzgóság erősebb az előítéletnél, és erőszakos gyűlöletben nyilvánulhat meg. Következménye a gyötrelem és a vérontás.


A tolerancia olyan, mint a cukor egy csésze kávéban. A megfelelő mérték egy kicsit megédesítheti az életet. Amíg azonban nagylelkűek lehetünk a cukorral, addig gyakran fukarkodunk a toleranciával.

Az emberek nem akarnak toleránsak lenni. Az előítélet a természetükből fakad.


A szűk látókörű emberek ésszerűtlenek, önzők, makacsok és dogmatikusak.

Ha túl kevés cukor van a kávénkban, úgy érezzük, hogy valami hiányzik, ha pedig túl sok cukor van benne, akkor émelyítően édes íz lesz a szánkban. Ugyanez a helyzet a toleranciával is.


A toleráns emberek sohasem ostobák, az ostoba emberek pedig sohasem toleránsak — tartja egy kínai közmondás. Sok igazság van ebben a közmondásban, mivel toleránsnak lenni kihívást jelent, a viselkedés helyes irányadó mértékei iránt való elkötelezettséget kívánja meg. Tehát a közönyös, semmiben sem hívő, nihilista ember nem lesz még ettől toleráns, sokkal inkább veszélyes, mert a szélsőséges eszmék könnyen megtalálják őt.


Tehát, mint a kávénkban a cukor, nem érdemes túlpakolni, mert nem lesz finom.

2010. ápr. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
9%

szerencsétleneket én is sajnálom..azért néha esnek itt tulzásokba..és még engem is lejehovásoztak,pedig még csak vallásom sincs!Sztem akik nem közéjük valók,az már mind jehova tanúja! :D

szerintem jehovafóbia! :D

2010. ápr. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem is olyan "szerencsétlenek" ők.

De azért köszi!

2010. ápr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
33%

Ők nyilván azzal magyarázzák ezt, hogy mondván őket "Jézus nevéért üldözik", majd berántják az ezt megjósoló bibliaverset. Csakhogy:

1. őket nem Jézus nevéért "üldözik", hanem a társulatuk hülyeségei miatt, amire ők feltétlenül, vakon bólogatnak, csak mert beidézett pár kiragadott bibliaverset, meg pár tudóst (akik általában tiltakozni szoktak az ellen, hogy őrájuk hivatkozzanak) szintén kiragadva, kb ilyen stílusban: "még dr. X.Y. is elismeri, hogy...".

2. Őket nem üldözik, hanem legfeljebb kritizálják őket. Esetleg hülyének nézik őket, ami nem meglepő, hogyha egyszer valaki hülyén viselkedik.


Egyébkéntezen az oldalon nagyon nyomulnak, mindenhova bemásolgatják a Watchtower libraryből a szektás irományaikat, agresszíven nyomulnak, mindenki tévelygő a szemükben, aki nem bólogat a rabszolga osztályok aktuális 5perces heppjére.


Ha szépen elülnének a hátsó felükön, senki sem foglalkozna velük.

2010. ápr. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
minden vallásnak meg van a saját tanítása,erről lehetne vitatkozni,de vannak emberek akik személyes ellenségüknek érzik őket ami enyhe túlzás.nem tőlük kell félteni a gyerekeinket.nem ők teszik ilyen elviselhetetlenné a terheinket.mégis naponta őket szidják.
2010. ápr. 9. 17:52
 8/25 anonim ***** válasza:
61%
Attól, hogy anyagi-fizikai kárt nem okoznak, attól még nem hasznosak. Létezik szellemi károkozás is.
2010. ápr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

nos, a kérdéseket ŐK teszik fel, nem lennének senki céltáblája, ha nem provokálnának

de ez létszükségletük, különben maguk sem hinnék, hogy az övék az egyedül igaz vallás...

de így... benne van a Bibliában, hogy az igazi keresztényeket bántani fogják, tehát ők az igaziak

kiprovokált önigazolás


egyébként én szeretek velük vitázni, jókat derülök a nevetséges érvelésükön

2010. ápr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok kiéhezve rájuk. Szerintem az egész egy nagy baromság.
2010. ápr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!