Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták:Szerintetek Jézus...

Adventisták:Szerintetek Jézus Isten, az Atya is Isten:A bibliában hol irja szoszerint, hogy két Isten van?

Figyelt kérdés

#Isten #bibliàban
2016. ápr. 6. 10:56
1 2
 11/15 szp72 ***** válasza:
79%

A pirosan világító lámpa is egy lámpa.

A sárgán világító lámpa is egy lámpa.

A zölden világító lámpa is egy lámpa.

Még sincs három lámpa, hanem csak egyetlen egy közlekedési lámpa.


Isten az Atya.

Isten a Fiú.

Isten a Szentlélek.

De még sincs három Isten, hanem egyetlen Isten három személyben. Három különböző személy birtokolja ugyanazt az egyetlen istenséget. Szoktak a Szentháromság megértésére egy háromarcú egytestű embert rajzolni, de persze Isten nem emberi testű lény, hanem szellem.


Az Atya szellem/lelke a Fiú szellem/lelke is, mert minden ami az Atyáé az a Fiúé is. Az Atya és a Fiú két különböző személy, de a Szellemük egy és ugyanaz. A kettő nem csak kettő hanem tökéletesen egy is, egy harmadik.

2016. ápr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Sehol.

Tartalmilag, szöveg összefüggésekből kikövetkeztethető, hogy egy Istenség van. 3 személyiséggel.

2016. ápr. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Köszönöm a jelzőket, amivel illettél, jól esett. :-)


Ahogyan láthatod, amit leírtam Isten Szavából a Szentírásból írtam. Én nagyon szívesen megvitatom veled, ha szerinted ez nem igaz, és nem fedi a valóságot, és őszintén kíváncsi vagyok a véleményedre, hogy miért nem.


Kezdhetjük a jachid-echad héber kifejezésekkel, ahogyan idéztem neked az I.Móz. 2:24-ből, vagy végigbeszélhetjük a többes számú alakokat az I.Móz. 1:26, 3:22, 11:7 ill. Ésa. 6:8, aztán kitárgyalhatjuk az Ésa 63:9-10-et, de beszélgethetünk az Újszövetségi igékről is: a Jn. 1:1-13, 5:22-23, 8:58, Róma 9:5, Fil. 2:5-6. Kol. 1:15, 2:9, Tit. 2:13, Zsid. 1:8, I.Jn. 5:20-21, Júd. 5, stb.


Válassz kedvedre.


Üdv. Péter

2016. ápr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

":Ne busuly èrtem amit Pèter irt csak az Isten Szava szerint nem igaz."

Ne búsulok, bár már második osztályban tudják a gyerekek, hogy így néz ki helyesen írva: ne búsulj!

De semmi gond, sok olvasással megoldható, szerintem kezd azokkal az igékkel, amiket Péter előző hozzászólásában leírt, majd ima mellett elmélkedj róluk, mivel Péter pont, hogy Isten szavával támasztja alá az állítását, így te pont Isten szavát hazudtolod meg. (erre még visszatérünk, ne aggódj)


"Pètert egy ötletes es jó közepes kèpessègü szemèlynek tartom de ez mèg nem fedi az igazsàgot."

Pétert én nem ismerem és szoktam neki intézni keresetlen szavakat, de itt és most mivel biblikusan igazolható az állítása, ezért nagy fokú butaságra vall, hogy a személyiségét összemosod a Biblia által alátámasztott igazsággal.


"Az pedig amit irsz es ahogy irsz az nem közössègi oldalra való,sőt nem is kereszténytől illő.Pèter ezèrt nem fog örveni meg neked sem."

Melyik része nem tetszik? Az, hogy ostobának gondolom azt, aki egy egyszerű szöveget nem tud vagy nem akar értelmezni? Vagy egyszerűen hazugnak, mivel Péter bemásolta az igéket és magát Isten szavát nevezed hazugnak? Nem vagy kicsit nagyképű? AZ pedig, hogy Péter mit gondol rólam, messze nem érdekel. Nem tartozom neki számadással, viszont mivel az igazságot írt le, és nem győzöm hangsúlyozni, hogy te viszont ezt nevezed, Isten szavaát nevezed hazugnak, ezért kiállok mellette.


"Vagy azt akarod ne legyen vèllemènyem.Ez az èn jogom,es neked is meg van ez a jogod a GYIK szabàlyai között."

Nem érdekel a véleményed. Az a tiéd. A bibliai igazság viszont messze van tőle és engem csak az érdekel.

2016. ápr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

14-nek:

Ne busuly(ne busulj)köszi az oktatàst majd adsz óràt!

Nyomba ott tèvedsz,hogy azt irod "ne busulok",de nem baj majd hozzàm jősz oktató óràra.

Keresetlen szavak(nem illik az oldalra)

Nagyfoku butasàg (sem egy keresztèny sem az oldal nem sziveli)

Szemèlyisèg összemosàs a bibliãval(hazugsàg:mert Pèternek egy normàlis szemèlyisège van,ezt nyugtàzom is.Mivel nem èrtek egyet amit irt azt nem nyugtãztam.Igy a kettő egymàstol el van vàllasztva.(igy hazudsz)

Ostoba(irod,hogy ostoba,ez a hagvèteledből làtszik,hogy te vagy.Aki igy beszèl lehet olvasta a bibliàt de cselekedet nincs)Pàl azt mondta"A hit cselekedet nèlkül halott"

Nem tudsz èrtelmezni(egy keresztèny nemmondja a màsikra amikor egy ateista sem).

Isten szavàra azt mondom hazugsàg.(kiakarsz forgatni,es hazugnak nyilvànitasz)Nekem nem az Isten szavàval van bajom,hanem ki,hogy ertelmezi.

Nagykèpü vagyok(ha en nagykèpü vagyok,a te hangvèteled szerint,magadat szorozd meg tizzel hozzákèpest)hazudsz.

Nem èrdekel a velemènyed(mièrt olvasodel?)


Ez vagy te!

Jèzus azt mondta "szeresd felebarãtodat mint önmagadat"

Akkor mièrt beszèlsz gyülölettel mãsrol?

Az apostol azt mondja"Hogy szereted Istent akit nem làtsz,ha nemszereted a felebaràtodat akit làtsz"?

" Mièrt keresed a szàlkàt a testvèred szemèbe,hola tièdbe gerenda van"

Kènyszer tanàcsokkal akarsz ellàtn:A kèrt tanàcs is nehèz hàt mèg a kèretle!

Ha keresztènynek mondod magad beszèly ugy mint Jèzus es az apostolok es akkor tanits mãst ha megkèrnek rá,mert szègyenbe maradsz ha visszautasitnak.

Most már látom,hogy mièrt nem ismered a bibliàt az szerint ahogy Jèzus mondta."Az Istent szellemben ès igazsàgban imádják mert Ő is ilyeneket vàr el imãdoiul"

2016. ápr. 20. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!