Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Az Ur az én pásztorom. "...

"Az Ur az én pásztorom. " Dávid Jézusrol és az Atyához beszél, vagy csak egyhez a kettő kozul?

Figyelt kérdés

"Az Ur az én pásztorom..." itt szerintem Jézusrol beszél, mert maga Jézus is jo pásztornak mondta magát, és sok "juhos" példázatot mondott. Ezt mondja valakinek, max magában beszél, de aztán magához Istenhez beszél: "

Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te veszsződ és botod, azok vigasztalnak engem..." még mond egy mondatot aztán megint Istenről beszél, de már 3. számban: "Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s az Úr házában lakozom hosszú ideig."

Szoval akkor ebben az egész énekben Jézusrol beszél, mint Jo Pásztor, aki (az utolso mondatban derul ki) által beléphet "az Ur házába" azaz az Atyáhzo mehet?? Szoval Jézusrol van szo benne mint Jo Pásztor, és az Atyárol csak az utolso mondatban beszél, vagy csak egy "Ur"-rol beszél?? Szerintem két Urhoz beszél, de ez kiderul a héber eredetiből? Lehet tudni, hogy egy vagy két személyhez/személyrol beszél??


A válaszokat előre is koszonom!



2016. ápr. 2. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Inkáb fordítsd meg a logikát, Jézus pl a jó pásztor példázattal világít rá, hogy ő Isten, a zsoltár Istenről beszél, Isten pedig mind a 3 szentháromsági személy
2016. ápr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dávid természetesen még nem gondolkodott Szentháromságban, de keresztény szemszögből ezt a zsoltárt jogosan vonatkoztatjuk Krisztusra.

A "csendes vizek" egy előremutató utalás a keresztségre, az olajkenet a bérmálásra, a teli kehely pedig az Eucharisztia kelyhére utal.

2016. ápr. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Istenhez beszèl.
2016. máj. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!