Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A teremtés vagy a pusztítás...

A teremtés vagy a pusztítás istene az erősebb?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 3. 23:30
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"Igen Jézus azt mondta, hogy ő nem része a világnak, de mivel mi Jézus követői – keresztények – vagyunk, így mi sem leszünk azok. Bár, úgy tűnik, hogy ezt is lehet félremagyarázni!"


Bizony ám! Akkor még egyszer: attól, hogy Krisztus királysága nem a világból való, még része vagyunk a világnak:


15-ös vers:

"Nem azt kérem tőled, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy óvd meg őket a gonosztól."


Hogy ki mit ért ez alatt, abba most ne menjünk bele. A lényeg, hogy az ÚVF itt pontatlanul fordít.

2016. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Sajnálom, hogy ennyire ragaszkodsz a betűkhöz. Akkor olvasd a Károli sorokat. Ha ebbe is belekötsz, és akkor is ragaszkodsz a magadéhoz.....akkor sajnálatraméltó vagy, a véleményeddel együtt, hogy a tanúk meghamisították a Bibliát.

János 15:16 Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, és én rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és a ti gyümölcsötök megmaradjon; hogy akármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja néktek. 17 Ezeket parancsolom néktek, hogy egymást szeressétek.18 "Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti nálatoknál. 19 Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, ami az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ.

2016. ápr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!