Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A teremtés vagy a pusztítás...

A teremtés vagy a pusztítás istene az erősebb?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 3. 23:30
1 2 3
 11/22 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Dante!


Küzdve küzd, és bízva bízzál! Ez a különbség Jehova tanúinak a tanításai és a ti/más egyházak tanításai között. Én sosem írtam ide, hogy amit Te és mások tanítanak, az hamis krisztológia :-) Ugyanis döntse el mindenki maga: tudod! Isten szabad akaratot adott az embernek. :-) Aztán majd úgy is kiderül a végén, hogy melyik tanítás melyik úton vezeti az embereket.

2016. ápr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Judit,


Az a helyzet, hogy ebben az esetben nem a krisztológián van a hangsúly, hanem azon, hogy a Tanúk meghamisítják a Szentírás szövegét.


A krisztológiát azért említettem, mert nyilvánvalóan az egy ok arra, hogy miért teszik ezt. Az pedig, hogy a krisztológiátok hamis, éppenséggel a Tanúknak abból a cselekedetéből válik nyilvánvalóvá, hogy addig el mernek menni addig, hogy meghamisítják a szöveget, hogy így összhangba legyen az Őrtorony tanításokkal, másként hivatkozni sem lehetne rájuk.


A krisztológiáról egyébként még annyit, hogy amit én vallok, az megtalálható a legősibb keresztény dokumentumokban [lásd Antiochiai Szent Ignác leveleit, aki János apostol tanítványa volt], míg amit te vallasz, az a negyedik században vált mozgalommá, viszont az Egyház soha sem fogadta el, hanem kivetette magából mint eretnekséget.


Még valami:


Hitem szerint nem a tanítás, hanem Krisztus vezeti az embereket. Viszont az a tanítás, amelyben hamisítások vannak, nem az Istentől van, még akkor sem, ha Istenre hivatkoznak. És ha te szemet hunysz e hamisítások fölött, akkor meg csak magadról teszel bizonyságot, hogy jobb elkerülni téged.

2016. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Amelyiknek tovább bírja a manája.
2016. ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Elsősorban a hindu mitológiára gondoltam. A keresztényeknél nincs is istene a pusztításnak.
2016. ápr. 4. 14:46
 15/22 anonim ***** válasza:
Ha már itt tartunk, az "én királyságom nem része e világnak." is téves fordítás, helyesebben nem e világból való. Van különbség. Azért mondta ezt Jézus, mert az Ő királysága a Mennyből való, nem e világból.
2016. ápr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Kiss Éva Judit ***** válasza:

"Ha már itt tartunk, az "én királyságom nem része e világnak." is téves fordítás, helyesebben nem e világból való. Van különbség. Azért mondta ezt Jézus, mert az Ő királysága a Mennyből való, nem e világból."


Az alábbit szeretném reagálni:

Nem értem a szavakon való lovagolást, mert a lényeg az valóban az, hogy Jézusnak az uralkodása valóban az égből uralkodik. 1914 óta, de még a Földön ez teljességgel nem érezhető, csak a próféciákból tudjuk, ami a Bibliában van, csak matekozni kell. :-)

SEMMI KÜLÖNBSÉG NINCS, ha a végeredményt nézzük. Jézus meg valóban nem ebből a világból való :-) Hiszen Ő volt a teremtés első szülötte :-)

2016. ápr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ha szerinted ez csupán a szavakon való lovaglás, akkor nem veszed észre a különbséget. Jézus soha sem mondott olyat, hogy a követői nem

lehetnek részei a világnak! A görögben egyszerűen az „ek tou kosmou” (εκ του κοσμου) kifejezés szerepel, amely annyit jelent "a világból (való)", és

semmiféle "része neki" kifejezés nem szerepel benne.


Vagyis a Biblia semmiféle a világból kifutó, attól elhatárolódó, társadalomellenes, szektás szellemiséget nem vár el a keresztényektől, hanem csupán az annak felismerését (és tudatában való működést), miszerint Jézus Krisztus országa, királysága nem olynemű, mint a földi királyoké, hanem szellemi, és annyiban természetfölötti. A keresztények eszerint egyszerűen más elveket vallanak a nem-keresztény világtól, annyiban hogy követik az Isten Igéjét, semmiféle "nem részéről" nincs szó. Jézus országa nem e világból való, azaz nem földi, nem politikai, hanem szellemi ország. Ezen kifejezés tehát nem egy társadalom- és államellenes hozzáállásra buzdít, hanem csupán annak szem előtt tartására, hogy Isten országa természetfeletti eredetű, jellegű és céljú.

2016. ápr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Köszi a kedves :-/ soraidat. Igen Jézus azt mondta, hogy ő nem része a világnak, de mivel mi Jézus követői – keresztények – vagyunk, így mi sem leszünk azok. Bár, úgy tűnik, hogy ezt is lehet félremagyarázni! Ráadásul mindjárt társadalomellenesnek mondani valami olyant, ami igaz is meg nem is. Hiszen a társadalomban „megadjuk mind azt ami a császáré…” de mi Jehovának engedelmeskedünk, és a jézusi királyságot várjuk, mellette voksoltunk és nem megyünk el háborúzni földi javak elosztásáért, mert a Föld sem a miénk. Akié pedig (Jehova) az pontosan tudja mi a jó annak akit teremtett: angyalok és emberek (földi életek)

„A keresztények eszerint egyszerűen más elveket vallanak a nem-keresztény világtól, annyiban hogy követik az Isten Igéjét, semmiféle "nem részéről" nincs szó”

Úgy tűnik a kákán is a csomót keresed  Erről van szó! Nem akarunk részesei lenni ennek a világnak, mert mi közössége van: 2Kor 6: 14 „Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel? 15és mi egyezsége Krisztusnak Béliállal? vagy mi köze hívőnek hitetlenhez?”

Úgyhogy csak forgasd a szavaidat, a lényegben megegyezünk: Jézus a király egy nem földi királyságból uralkodik 

2016. ápr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Kiss Éva Judit ***** válasza:

Sajnálom, de még egy gondolat, kettő az eszembe jutott:


Ha Isten büntetésként adta a halált, akkor a mennyekbe való jutás, azaz a halál utáni állapot miért haligali majdnem minden embernek? Miért gondolják az emberek, hogy a mennybe jutnak a halál után, mert ők jók? Gondolod Isten büntetése jó dolgot idézett elő? Vagy nem vélletlen, hogy Jézusnak fel kellett áldoznia magát, életével fizetni azért, hogy itt a földön végre isteni vezetésű ország uralkodjon.

Ha ezt nem tartod ésszerűnek, és földi, világi életformádat olyan nagyon szereted, akkor sajnálatraméltó az, ahogyan értelmezed a Bibliát.


Miért imádkozol, hogy jöjjön el az Isten országa, ha Te ezekhez a földi uralmakhoz tartozol? Igen, a keresztény a viselkedése által már különbözik a világtól, és igyekszik semmi olyanban részt venni, amiben Jézus a földön jártakor sem venne részt: szorosan követjük a lábnyomait. :-) Már aki! Nekem ez a fontos, és nagyon nehéz is ezt tennem. :-( De hátha sikerül, és akkor esélyem van az 1000 évre, ahol aztán tökéletesre csiszolhatom magam. :-) ÁMEN

2016. ápr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Miért van leragadva mindenki a kereszténységnél? Az az egyik legprimitívebb vallás.
2016. ápr. 6. 16:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!