Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Özönvíz idelyében hogy működhe...

Özönvíz idelyében hogy működhetett az apály-dagály természeti jelenség?

Figyelt kérdés
Ha igaz az, hogy a bibliai özönvíz-jelenség a teljes bolygónkat érintette, és közel 9000 m-es víz-magasság is volt a bolygónkon, az eredeti tengerszínthez képes, akkor ily víztömegek, hogyan reagálhattak a Hold és a Nap vonzásának? Egyszerúen víztömegek "loccsantak ki" a világűrben Dagálykor a Hold vonzásától?

2016. márc. 26. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Nekem annyi lenne hozzá még a kérdésem,hogy ha feltételezzük,hogy igaz az özönvíz-sztori,akkor hova lett az a rengeteg víz utána?
2016. márc. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha igaz a "story", akkor elképesztő tömegű víz volt a Föld felszínén, és ez csak egy kis "tengely-ferdülést" okozott a Bolygónak?
2016. márc. 26. 16:56
 3/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok, ha érdeks meg a válasz, összegyűjtöttem néhány infót "vízözön-témakörben"

A víztömeg: hogy honnan származott ez a hatalmas víztömeg Noé napjaiban? A Mózes első könyvének beszámolója szerint Isten ezt mondta Noénak: „Én [Jehova] pedig vízözönt [vagy „égi óceánt”; héb.: mab·búlʹ] hozok a földre” (1Mó 6:17; Rbi8, lábj.). A következő fejezet leírja, mi történt: „feltört a hatalmas, mély vizek összes forrása, és megnyíltak az egek zsilipjei” (1Mó 7:11). A vízözön olyan nagyméretű volt, hogy a víz „ellepett minden magas hegyet az egész ég alatt” (1Mó 7:19).

Mi volt ez az „égi óceán”? A Mózes első könyvének teremtési beszámolója szerint Jehova a második „napon” a föld körül egy boltozatot hozott létre, melyet „égnek” nevezett el. Ez elválasztotta az alatta lévő vizeket, vagyis az óceánokat a felette lévőktől (1Mó 1:6–8). A boltozat feletti vizek nyilvánvalóan a teremtés második „napjától” kezdve a helyükön maradtak, amíg el nem érkezett az özönvíz ideje. Péter apostol is erről beszélt, amikor azt mondta, hogy az „egek régtől fogva voltak, és a föld is, amely szilárd tömegként emelkedett ki a vízből és a vizek között, az Isten szavára”. Az itt említett „egek” és az alattuk és felettük lévő vizek lettek felhasználva Isten szavára; „ezek által az akkori világ pusztulást szenvedett, amikor elárasztották vízzel” (2Pt 3:5, 6). Több magyarázat is napvilágot látott már arról, hogy a vizek hogyan maradhattak az ég fölött az özönvíz idejéig, és hogy milyen folyamatok idézték elő, hogy esőként a földre hulljanak. De ezek csupán elméletek. A Biblia csak annyit jelent ki, hogy Isten létrehozta a boltozatot és a felette lévő vizeket, valamint hogy előidézte a vízözönt a földön. Mivel Jehova mindenható, könnyen véghez tudta vinni mindezt.

A jelenlegi viszonyokról azt mondják, hogy „az óceánokban lévő víz térfogata tízszer akkora, mint a tengerszint feletti szárazföldé. Ha a szárazföldet egyenlő mértékben elegyengetnénk, akkor a víz mintegy 2,5 kilométer magasan beborítaná a földet” (National Geographic. 1945. január. 105. o.). Tehát azután, hogy a víz lehullott az égből, de még azelőtt, hogy kiemelkedtek volna a hegyek, lesüllyedt volna a tengerfenék, és kialakultak volna a sarki jégsapkák, elég víz volt ahhoz, hogy ellepjen „minden magas hegyet”, ahogyan az ihletett beszámoló írja (1Mó 7:19).

A jelenlegi viszonyokról azt mondják, hogy „az óceánokban lévő víz térfogata tízszer akkora, mint a tengerszint feletti szárazföldé. Ha a szárazföldet egyenlő mértékben elegyengetnénk, akkor a víz mintegy 2,5 kilométer magasan beborítaná a földet” (National Geographic. 1945. január. 105. o.). Tehát azután, hogy a víz lehullott az égből, de még azelőtt, hogy kiemelkedtek volna a hegyek, lesüllyedt volna a tengerfenék, és kialakultak volna a sarki jégsapkák, elég víz volt ahhoz, hogy ellepjen „minden magas hegyet”, ahogyan az ihletett beszámoló írja (1Mó 7:19).

A ’mély vizek forrásainak’ hirtelen feltörésével és ’az egek zsilipjeinek’ megnyílásával mérhetetlenül sok millió tonna víz árasztotta el a földet (1Mó 7:11). Ez valószínűleg rengeteg változást idézett elő a föld felszínén. A földkéreg, amely viszonylag vékony, és nem mindenhol ugyanolyan vastagságú, egy több ezer kilométer átmérőjű képlékeny anyagon fekszik. A megnövekedett vízmennyiség súlya miatt alighanem hatalmas változások történtek a földkéregben. Idővel nyilván új hegyek jöttek létre, a régebbi hegyek magasabbak, a sekély tengerek mélyebbek lettek, és új partvonalak alakultak ki. Mindennek az lett az eredménye, hogy jelenleg a föld felszínének kb. 70 százalékát víz borítja. Talán a földkéregben végbement változások a felelősek sok geológiai jelenségért, például azért, hogy a partvonalak most magasabban fekszenek, mint egykor. Egyes becslések szerint csak a víznyomás „kb. 300 kg/cm2-nek” felelt meg, amely elegendő volt ahhoz, hogy gyorsan megkövesítse az elpusztult állatokat és növényeket. (Lásd: D. Patten: The Biblical Flood and the Ice Epoch. 1966, 62. o.)

Bocsánat...kissé hosszadalmas, de nem tudtam ennél rövidebbre fogmi, mert mindegyik információ segít a jobb megértésben.

További szép estét!

2016. márc. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Apály-dagály :DD vicces. 9000méternyi viz volt a foldon, ha nem tobb és szerintem tuti tobb, és téged még az a pár méter viznovekedés/csokkenés zavar? Nem értek ehhez, de szerintem 9000m-nél még nem vagyunk az urben vagy igen?


Amugy olyat is olvastam egy "tudományos" konyvben, hogy a tudosok és régészek is bebizonyitották az oriások létezését, meg a neandervolgyiek létezését, meg minden, arra a kovetkeztetésre jutottak, hogy valamilyen okbol HIRTELEN eltuntek a fold szinérol, és arra céloznak, hogy "foldonkivuliek vitték el őket" (ezt mind egy 1990-es konyben olvastam)


Hát konyorgom, ennyi tomegu viz ha vent áll a foldon kb 1 évig, nem emészti meg a holttseteket, állattetemeket? Amugyis akkoriban tuti voltak vizi oriás dinoszauruszok, meg egyéb "nagy" állatok, tuti azok is segitettek a holttestek eltunésében...

2016. márc. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!