Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem elfogadható az,...

Miért nem elfogadható az, hogy egy gyerek ateista? Miért akarják rám erőltetni a vallást?

Figyelt kérdés
Tizenkét éves lány vagyok. Sajnos egyházi iskolába járok ( iskolaváltás nem lehetséges ) így még jobban a református vallás körül forog az egész suli. Én nem hiszek istenben, sem a természetfeletti dolgok létezésében, tulajdonképpen megtagadom őket, de ezt valaki úgy tűnik nem bírja felfogni. Én nem próbálom senkire rá erőltetni ezt, akkor a vallásosok miért akarják rám erőltetni a hitüket? Én megértem, hogy nekik ez valamit hozzáad az életükhöz, stb., és ezt el is fogadom, ha nekik ez valami plusz örömöt ad az életükhöz, hát legyen! De rám miért akarják átragasztani? Mondjuk a hittantanárom.. Egyszer képes volt kihívni matekóra közepéről "lelki beszélgetésre", hogy mondjam el, miért nem hiszek Istenben, stb. Én pedig megmondtam, hogy egyszerűen hidegen hagy az egész vallásos dolog, és nem hitte el! Azt állította, hogy biztos van valami a háttérben, csak nem akarom elárulni! És ezzel nyaggat azóta..Ráadásul osztálytársam is mondták már, hogy hülye vagyok, hogy nem hiszek, meg ilyesmi. Mert ők aztán nagy Isten félők lehetnek, ha lehülyézik a másikat azért, mert nem vallásos..Most olyan nehéz elhinni, hogy nem hiszek?

2016. febr. 20. 12:32
1 2 3
 21/25 Girgoy ***** válasza:
8%

Hát, kedves ateista hozzászólók, objektíven igencsak alulmaradtatok az itteni normálisabb hívő tanácsadókkal szemben, akiket fikáztok! A 10-esnek külön üzenném, hogy ilyen kérdések feltételére ne buzdítsa a Kérdezőt, mert egy egyházi suliban ezeket vélhetően meg tudják válaszolni a tanárok (nem midnen hívő hülye), de a Kérdezőt csak még jobban fogják utálni miatta, és csak mégjobban meg akarják majd menteni!


Kedves Kérdező! Sajnállak a helyzeted miatt, de ezen csak rontani fog az, ha kritikusan, megvetően lépsz fel a hívőkkel, elkezded utálni őket és mégjobban hangoztatod kívülállóságod! Egy idő után így tuttira hányingerrel fogsz suliba járni. Pláne ha egy faluról van szó, ahol szorosabb a közösség és nincs más lehetőség.


Azt javaslom, inkább vallási kérdésekről emberi síkra tereld ezt az egész jelenséget. Lehetőleg kerüld a vallási témák megvitatását, viszont próbálj meg barátkozni. Van barátod/barátnőd a suliban? Az sokat segíthet magányodon. Nem minden hívő szadista és hülye (köszönjük az előítéletet a másik oldalról!), vannak teljesen kedves, normális emberek közöttük. Ha jobbnak tartod magad náluk, akkor Te magd kezd el bennük is meglátni a jót, és meg fogod találni. Ha van olyan ember/osztálytárs, akiben bízol és normálisan áll a kérdéshez, legfeljebb vele beszéld meg őszintén, hogy hogyan és miért állsz így a valláshoz. Ha nem támadjátok egymást, még jó is kisülhet a beszélgetésből és enyhíti a feszültséget. De ezenkívül ottmarad az is, hogy a szüleid beszélnek a tanárral/igazgatóval a helyzetedről. Sok sikert!

2016. febr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
68%
Objektíven egy féreg vagy, ha neked egy ilyen kérdés verseny. És objektíven egy tahó, hogy ezt még hangoztatod is.
2016. febr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Girgoy ***** válasza:
0%
Ez a hozzászólás igencsak moderálandó, de inkább maradjon itt, hogy a Kérdező lássa az ateisták kedvességét. Köszönöm, még sok ilyet, és könnyebb lesz megértenie a Kérdezőnek, miről beszéltem. Én csak jeleztem egyébként, hogy ha képesek vagyunk a Kérdezőre figyelni saját indulataink helyett, akkor bizony nem tartom jónak, ha egyszemélyben az egész egyházi intézmény ellen uszítsuk, és ki is fejtettem logikusan az ő érdekében, hogy miért. Probléma?
2016. febr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
26%

Ha hívők, akkor szeretetből figyelmeztetnek, hogy ha ezen az úton jársz, rettenetes sors vár rád.

Te ha orvos lennél, és valakit nem figyelmeztetnél a betegsége romlásának elkerülésére, ha mód van rá, milyen orvosnak tartanád magad?

Viszont ha az ő életük is kifogásolható a hitet illetően, akkor te is figyelmeztetheted őket.

2016. febr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
mond meg hogy síva lesujt ha egyházi suliba kel meni xd
2016. febr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!