Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem elfogadható az,...

Miért nem elfogadható az, hogy egy gyerek ateista? Miért akarják rám erőltetni a vallást?

Figyelt kérdés
Tizenkét éves lány vagyok. Sajnos egyházi iskolába járok ( iskolaváltás nem lehetséges ) így még jobban a református vallás körül forog az egész suli. Én nem hiszek istenben, sem a természetfeletti dolgok létezésében, tulajdonképpen megtagadom őket, de ezt valaki úgy tűnik nem bírja felfogni. Én nem próbálom senkire rá erőltetni ezt, akkor a vallásosok miért akarják rám erőltetni a hitüket? Én megértem, hogy nekik ez valamit hozzáad az életükhöz, stb., és ezt el is fogadom, ha nekik ez valami plusz örömöt ad az életükhöz, hát legyen! De rám miért akarják átragasztani? Mondjuk a hittantanárom.. Egyszer képes volt kihívni matekóra közepéről "lelki beszélgetésre", hogy mondjam el, miért nem hiszek Istenben, stb. Én pedig megmondtam, hogy egyszerűen hidegen hagy az egész vallásos dolog, és nem hitte el! Azt állította, hogy biztos van valami a háttérben, csak nem akarom elárulni! És ezzel nyaggat azóta..Ráadásul osztálytársam is mondták már, hogy hülye vagyok, hogy nem hiszek, meg ilyesmi. Mert ők aztán nagy Isten félők lehetnek, ha lehülyézik a másikat azért, mert nem vallásos..Most olyan nehéz elhinni, hogy nem hiszek?

2016. febr. 20. 12:32
1 2 3
 11/25 szp72 ***** válasza:
45%
Egy nyelvtagozatos iskolában furcsa lehet, ha valaki utálja a nyelveket. Nos az Egyházi iskolában ugyanilyen furcsa ha valaki ateista.
2016. febr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Annyit elmondanék, hogy az egész faluban egy iskola van, ami egyházi, és pont. Nem volt lehetőség, hogy máshova menjek, anyuék dolgoznak, nem tudtak volna kicsiként bevinni a suliba, egy elsőst pedig senki se fog egyedül elengedni szerintem.

Az a probléma, hogy anyukám nagyon félt, és nem akar elengedni as szomszédos kisebb városba suliba.. És én semmit se tudok tenni.

Annyit még elmondanék, hogy egyszer hittanórán tanár úr beszélt Krisztus születésétől, és azt mondta, hogy "A bölcsek elmondták, hogy hova született Krisztus, hogy ne öljék meg őket".. Én pedig visszakérdeztem, hogy "Akkor ezek szerint a bölcsek a saját életüket többre tartották a Messiásénál?" és rögtön kaptam a lepisszegő választ, hogy ne forgassam ki a Biblia szavait. Hát köszönöm szépen. Na mondjuk pont az ilyenek miatt nem hiszek. Nincs egy értelmes magyarázatuk..

2016. febr. 20. 17:13
 13/25 A kérdező kommentje:
És amúgy nem hangoztatom, hogy ateista vagyok. De legutóbb volt egy házi dolgozat, hogy írjam le, hogy élem át a vallást, stb. Én pedig leírtam ŐSZINTÉN. Nem fogok hazudni. Vagy talán már az is baj, úgy néz ki..
2016. febr. 20. 17:14
 14/25 anonim ***** válasza:
86%

Na igen, eléggé álszentek, az biztos.

Nem is rajtuk múlik, hogy ma (még) vallásszabadság van Magyarországon.

2016. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

"Egyházi iskolában ugyanilyen furcsa ha valaki ateista."

Kivéve akkor, ha az az egyetlen iskola a környéken.

Egyébként, ahogy a világi iskolában is kötelesek elviselni a hívőket - úgy az egyházi iskolában is kötelesek elviselni az ateistákat vagy a más vallásúakat.

2016. febr. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 KZitus ***** válasza:
16%

Szia


Kérlek kicsit próbáld meg a tanár szemszögéből látni a helyzetedet, és akkor talán le tudsz majd ülni vele és őszintén tudtok majd beszélgetni(De az is lehet, hogy már ezt megtetted)

Talán ha őszintén elmondod neki az OKÁT miért nem érdekel a vallás, könnyebben el tudja fogadni az álláspontodat.

Persze az anyukád segítségét is kérheted ebben. Ő ismeri az álláspontodat? Ha nem sürgősen mond el neki, és kérd a támogatását.

Miután az édesanyáddal és a tanároddal tisztáztad a helyzetedet, másoknak nem okvetlenül szükséges tudniuk a nézetedet, mert az mindig csak konfliktushoz vezet majd, ahogyan írtad is.

2016. febr. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Nahát, Zitus - nem is gondoltam volna rólad, hogy ilyen jót is tudsz írni.
2016. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
46%
Ők éppúgy bizonyítottnak tekintik Isten létét, mint ahogy te bizonyítottnak tekinted, hogy Isten nem létezik. Bizonyára azt is hiszik, hogy mivel te elutasítod Istent, ezért el fogysz kárhozni. Amit te nem hiszel, mivel te azt hiszed, hogy a halállal megsemmisülsz, és nem fogsz örökké szenvedni.
2016. febr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
73%
Csak az a különbség, hogy egy ateista nem szokott ártani a hívőknek. Egy hívőnél pedig ez teljesen szokásos, hogy árt az ateistának, ha hatalma van fölötte.
2016. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Mondd nekik hogy inkább jó példamutatásba és érted való imádkozásba fektessék a fölös energiáikat :)
2016. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!