Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem elfogadható az,...

Miért nem elfogadható az, hogy egy gyerek ateista? Miért akarják rám erőltetni a vallást?

Figyelt kérdés
Tizenkét éves lány vagyok. Sajnos egyházi iskolába járok ( iskolaváltás nem lehetséges ) így még jobban a református vallás körül forog az egész suli. Én nem hiszek istenben, sem a természetfeletti dolgok létezésében, tulajdonképpen megtagadom őket, de ezt valaki úgy tűnik nem bírja felfogni. Én nem próbálom senkire rá erőltetni ezt, akkor a vallásosok miért akarják rám erőltetni a hitüket? Én megértem, hogy nekik ez valamit hozzáad az életükhöz, stb., és ezt el is fogadom, ha nekik ez valami plusz örömöt ad az életükhöz, hát legyen! De rám miért akarják átragasztani? Mondjuk a hittantanárom.. Egyszer képes volt kihívni matekóra közepéről "lelki beszélgetésre", hogy mondjam el, miért nem hiszek Istenben, stb. Én pedig megmondtam, hogy egyszerűen hidegen hagy az egész vallásos dolog, és nem hitte el! Azt állította, hogy biztos van valami a háttérben, csak nem akarom elárulni! És ezzel nyaggat azóta..Ráadásul osztálytársam is mondták már, hogy hülye vagyok, hogy nem hiszek, meg ilyesmi. Mert ők aztán nagy Isten félők lehetnek, ha lehülyézik a másikat azért, mert nem vallásos..Most olyan nehéz elhinni, hogy nem hiszek?

2016. febr. 20. 12:32
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
92%

Mert azt hiszik, hogy ha vallásos iskolába jársz, akkor már hivő is vagy. Az évezredek alatt annyira beleégett az emberiségbe, hogy muszáj hinni, hogy aki nem fel meri vállalni, azt lenézik.

De egyre nagyon figyelj oda: bárkimel is akarják tömni a fejedet, akármennyire is befolyásolni akarnak, ne engedd, mert nem vagy ettől rosszabb.

Lesznek majd olyanok, akik azt mondják, higy fiatal vagy, és nem tudod még mi a jó neked, de te tudod, hogy mi a jó neked. Ebből a szempontból mindenképp.

2016. febr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Nem is fogom engedi, hogy rám tukmálják a hitüket..

2016. febr. 20. 13:05
 3/25 Ákos13 ***** válasza:
87%
Tudod, az ilyen egyházi iskolákban általában benne van a programban, hogy a diákokat keresztény nevelésben részesítik. Ezellen nem tudsz semmit tenni, azt azonban megmondhatod, hogy ne nyomuljanak, tartsák tiszteletben a te nemhitedet, mert úgyis fölösleges megtéríteniük. Ha ezek után sem hagynak békén, akkor hagyd rájuk, mert primitívek, ha nem képesek felfogni. A hittantanár az mondjuk nem fog békén hagyni, de hívd fel a figyelmét arra, hogy jogod van a tanuláshoz, és nem hívhat ki más óra közepén. Ha meg szünetben vagy hittanórán nyaggat, akkor mondd meg neki, hogy te a "Sátán" útját választod, és reménytelen eset vagy, akkor csak békén fog hagyni. :D
2016. febr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

x'D

Ne, azért a Sátános kicsit durva lenne. Bár biztos béké hagyna, bár kicsit érdekes lenne elmenni mellette minden nap. Szóval inkább kihagyom.

Amúgy köszi a választ neked is. Remélem, egy idő után békén hagynak. A matek órai kihívásnak nem örültem, mert pont az egyenleteket vettük, ami fontos anyag, és nem is nagyon értettem. Végül a matektanár elmagyarázta nekem, volt olyan kedves. A hittantanárt meg nem csipázom amúgy sem.

2016. febr. 20. 13:10
 5/25 anonim ***** válasza:
81%

Az elterjedt vallások pontosan azért elterjedtek, mert erőszakosan rákényszerítik magukat mindenkire. A nem erőszakos vallások kihalnak az erőszakosak mellett, ilyen az evolúció. Gondolj bele, ha tényleg elhinnéd, hogy az ateisták a pokol tüzén fognak égni örökkön örökké, akkor téged sem hagyna hidegen hogy egy barátod ateista. Bár persze mikor rájuk szólunk, akkor rögtön 875 másféle pokol értelmezés is létezik, de alapvetően a nagyon mélyen beléjük nevelt hagyományos menny-pokol felosztás az, ami miatt ilyen erőszakosak.

A jó hír az, hogy nem fog örökké tartani. Ahogy felnősz, egyre kevésbé fogja érdekelni az embereket a vallásod. A vallásos fiatalok közül is sokan ateistává válnak idővel, az erőszakosabb fajta pedig nagyrészt békésebb lesz. A rossz hír az, hogy a várakozáson kívül nem nagyon fogsz tudni semmit csinálni. Ha nem akarsz "visszatámadni", akkor annyit tehetsz, hogy rájuk szólsz hogy neked ez a véleményed és hagyjanak békén.

2016. febr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, sok hívő úgy gondolja, hogy neked lesz rosszabb, ha nem hiszel. Ugyanúgy, ahogy valaki az influenza elleni oltásra, rendszeres sportolásra, egészséges táplálkozásra, szorgalmas tanulásra is megpróbálhat rábeszélni, mert azt gondolja, hogy az neked jó, itt is hasonló lehet az indíték. A tét pedig jóval nagyobb, mint két hét influenzás megbetegedés vagy akár egy rossz érettségi (persze ha a hívő ember fejével gondolkodsz). Így aztán érthető, ha valaki nagyon rá akar beszélni, hiszen számára a helyzet olyan, mintha már a szomszéd országban járna a himlő, te meg még mindig tiltakoznál az oltás ellen.


Mindamellett abban egyetértek veled, hogy ha valaki nem akarja, akkor erőltetni nem érdemes. Azt gondolom, hogy az ilyesfajta erőszak az esetet nagy részében úgysem használ. Én inkább azzal szoktam próbálkozni, hogy vonzó legyen a vallás az illető számára, vegye észre, hogy milyen jó annak, aki hívő. Persze ha valaki kérdez, akkor igyekszem válaszolni (azért ez nem megy mindig tökéletesen). Maga a hit ajándék, azt Isten adja, én csak valamiféle "táptalajt" készíthetek. Legalábbis én így gondolkozom. Hogy neked mi segítene a társaiddal kapcsolatban, azt nem tudom.

2016. febr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%

Ezt az egészet a szüleiddel kéne megbeszélned.


Amikor oda írattak be (te pedig hagytad magad oda beíratni) akkor azzal felvállaltátok, hogy vallásos nevelésben fogsz részesülni. És azt is felvállaltátok, hogy te ennek megfelelően fogsz viselkedni.


Az, hogy hiszel-e vagy sem, az valóban a te dolgod. De ha egy egyházi suliban azt hangoztatod, hogy te csak azért sem hiszel, akkor viszont el kell fogadnod az, hogy a hittantanáros kíváncsi lesz hogy miért nem hiszel. És ha matekóráról rángat ki, vagy a szabadszombatodon zaklat, hogy ezt megkérdezze, akkor azt nenekd el kell viselni.


Nem kötelező egyházi iskolába járni. Valószínűleg nekik is könnyebb lenne nélküled :)


Olyan meg nincs, hogy iskolaváltás nem lehetséges. Lehetséges. Ismerjük a vonatkozó törvényeket.

2016. febr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%

Azért figyeled a nagy keresztény erkölcs harcosokat. Ha a szüleid beírattak egy iskolába, akkor el kell fogadnod az erőszakos vallásos propagandát nap mint nap. És amúgy is ők itt az igazi áldozatok, hiszen erőszakos keresztény propagandát kell nyomniuk nap mint nap, amiért egy 12 éves kislány nem hazudik mindenkinek az arcába önvédelemből.

Undorítóak vagytok.

2016. febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%

Kezdve azzal, hogy a matek óráról nem is hívhat ki, nincs joga hozzá.

Ezen kívül a szünetedet sem zavarhatja meg (pihenési idő), valamint iskola után sem kényszeríthet semmire. Ilyenkor csak KÉRHET.

A saját óráján vagy csak köteles válaszolni a kérdéseire.

2016. febr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
26%

12 éves vagy, ne haragudj, egy kicsit sem akarlak lebecsülni emiatt, DE ha azt akarod, hogy leszálljanak rólad, akkor egy picit jobban megalapozott válaszra lesz szükséged mint hogy "hidegen hagy".


Vedd figyelembe, hogy a legtöbb keresztény az ateizmust azonosítja az erkölcstelenséggel, és a léha-élettel. Úgy tartják, hogy az erkölcsnek, és a helyes életnek az egyetlen forrása a Biblia/Krisztus követése. HA mint kívülálló közelítesz a témához, abban a helyzetben vagy, hogy sokkal könnyebben észrevedd a Kereszténységben rejlő ellentmondásokat, hibákat.


Arra biztatlak (én mint volt-keresztény), hogy Figyelj oda hittan órákon, és mindig kérdezz bele abba amiről úgy érzed hogy kínos, és a biblia nem beszél róla. Itt van néhány kérdés (mintának):

- Miért nem ítéli el a Biblia a rabszolgatartást?

- Miért jár végtelen szenvedés a véges földi életben elkövetett bűnökért?

- Ha én meg tudok bocsátani annak akit szeretek(feltétel nélkül), akkor Istennek miért kellett egy EMBERÁLDOZATOT bemutatni hogy megbocsásson nekünk?

- Hogyhogy Isten komolyan veszi hogy nekem vallásos párom legyen miközben percenként halnak éhen gyerekek Indiában?

---stb


Legyenek meg a saját kínos kérdéseid (amiket persze csak akkor tudod feltenni, ha már tudod hogy mire vonatkoznak)!


Amit igazán fontosnak tartok, hogy tudjad, hogy MIT, és hogy MIÉRT is utasítasz el igazán, mert különben a többiek egyszerűen csak kis "lázadónak" fognak bélyegezni, aki ragaszkodik a "bűnös élethez". A kamaszkor percek alatt véget ér, Ha komolyan veszed a kérdést, logikával, és a józan eszeddel reagálsz ezekre a helyzetekre akkor zseniális felnőttkorod lesz, mert egyre jobb és jobb vitapartnerré fejlődsz (ami pont ugyanannyira fontos mint a testi erő).



Mennyire durva, hogy pont a MATEK óráról volt kikérve, a HITTAN tanár által... kicsit sem durva... NE hagyd hogy akadályozzanak abban, hogy a LOGIKÁDAT fejleszd!

2016. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!