Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nincs sokaknak hite?

Miért nincs sokaknak hite?

Figyelt kérdés

Mi a hit? Abszolút kizár minden logikát? Hogyan szerezhetünk hitet?

Tehát, aki bármit tud ebben a témában, írjon. Előre is köszi!


2008. szept. 17. 00:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

A hit a nem látott dolgokról való meggyőződés. Teljesen biztos vagy valamiben, amit sosem láttál. Hited csak hallás útján lehet. Ebből már következik az, hogy miért nincs az embereknek hite. De ez csak ez egyik oka lehet. Függ attól, hopgy miben nő fel valaki. Ha csak az anyagi világot nézi a szülő, biztos nehezebben lehet a gyerekének hinni.

2008. szept. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nos én beszélgettem erről egy pappal nem is oly rég (amúgy teljesen ateista vok), és igazából ő döbbentett rá, hogy nagyon kevés embernek nincs hite, azaz a legtöbben hiszen valamiben, még ha az nem is az isten. pl ott a tudomány, ami ugye a természetet próbálja leírni, ugyanakkor gyakran találkozik olyan jelenségekkel, amiket nem (vagy még nem képes magyarázni). Ilyenkor a tudósok azért nem hagyják félbe a kutatást, mert hiszik, hogy meg tudják találni a válszt, de ugye biztosíték már nincs rá, vagyis nekik is van ám hitük, csak nem abban hisznek, amiben a vallásos emberek. Nyilván ebből következik, hogy a hit önmagában nme zárja ki a logikát, sőt, ha már nincs logik egy hívő gondolkodásában, akkor azt inkább fanatikusnak nevezzük. Hitet nemtom hogyna szerezhetsz, szerintem az csak úgy kialakul magától, neveltetés, környezet, saját tapasztalatok stb hatására, de ebben nem vok igazán biztos.
2008. szept. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Kérlek írjatok, hisz elég összetett ez a téma.
2008. szept. 17. 11:20
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

„ A hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyilvánvaló bizonyítása” (Héb 11:1). Az igazi hit nem hiszékenység, amikor az ember kész elhinni valamit megbízható bizonyítékok nélkül, vagy egész egyszerűen azért, mert el akarja hinni. Az igazi hit alaptudást feltételez, megkívánja a bizonyítékok ismeretét, valamint annak az őszinte értékelését, amire a bizonyítékok mutatnak. Így bár pontos ismeret nélkül lehetetlen valódi hitre szert tenni, a Biblia azt mondja, hogy „a szívével” gyakorol hitet az ember (Róma 10:10).


A hit része Isten szelleme gyümölcsének, és Isten örömmel ad a szelleméből azoknak, akik kérik tőle (Luk 11:13; Gal 5:22). Így a hit nélküli emberek vagy nem kérik ezt a szellemet, vagy helytelen célból kérik, vagy nem hagyják, hogy hatással legyen az életükre. Sok minden befolyásolja ezt:


A Biblia pontos ismeretének hiánya: A Biblia Isten szellemének a terméke, isteni ihletésű mű (2Sám 23:2; 2Tim 3:16, 17). Ha az ember elmulasztja ennek tanulmányozását, megakadályozza az igazi hit kialakulását. Az egyházak híveinek van ugyan Bibliájuk, ha azonban Isten Szava helyett emberi elképzeléseket tanítanak nekik, nem fognak igazán hinni Istenben és szándékában. Mindennapi nehézségeik megoldásánál hajlamosak lesznek inkább a saját ötleteikre vagy más emberek elgondolásaira támaszkodni. (Vesd össze: Máté 15:3–9.)


A másik ok, amiért nincs igazi hitük az embereknek, a vallási kiábrándultság: Sokan kiábrándultak a kereszténység egyházainak képmutatása miatt, amelyek bár azt állítják, hogy Isten Szavát tanítják, mégsem élnek azzal összhangban, amit az tanít.


A legtöbben nem értik meg, miért engedi meg Isten a gonoszságot, s emiatt őt teszik felelőssé minden rosszért. Nem ismerik fel, hogy az emberek rosszra való hajlama nem Isten akaratából van, hanem Ádám bűnének a következménye (Róma 5:12). Talán nincsenek tudatában Sátán, az Ördög létezésének, és annak, hogy miként befolyásolja a világ ügyeit, ezért Istennek tulajdonítják a Sátán által elkövetett szégyenteljes dolgokat (1Ján 5:19; Jel 12:12).


Hogyan szerezhetsz hitet? Nos, erre sokféle elképzelés van, mindenféle misztikus megvilágosodással magyarázzák, pedig itt is a józan logika érvényesül.


Róma 10:17: „a hit a hallottakat követi.” (Vesd össze: 2Krónikák 9:5–8; János 4:39–42; Cselekedetek 17:11, 12. Először meg kell értenie, mit mond a Biblia, majd ha gondosan tanulmányozza, meggyőződhet a megbízhatóságáról, így megszilárdulhat a hite.)


Róma 10:10: „ Az ember . . . a szívével gyakorol hitet.” (Aki azért elmélkedik Isten dolgain, hogy értékelést fejlesszen ki azok iránt, az jelképes szívébe vési azokat.)


Erősödik a hit, ha az ember Isten ígéreteinek megfelelően cselekszik, és látja Isten áldásának bizonyítékát azon, amit tett. (Lásd: Zsoltárok 106:9–12.)


Mondok egy szemléltetést: Talán van olyan barátod, akiről elmondhatod: „Benne megbízhatok. Számíthatok adott szavára; tudom, hogy segíteni fog, ha nehézségeim támadnak.” Aligha mondasz ilyet egy olyan személyről, akit csak tegnap ismertél meg, nem igaz? Olyannak kell lennie, akit régóta ismersz, aki ismételten bebizonyította megbízhatóságát. Hasonló a helyzet a hittel is. Ahhoz, hogy hited legyen, időt kell fordítanod arra, hogy megismerd Jehovát és a cselekvésmódját.


Remélem tudtam segíteni.

2008. szept. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jézus azt szokta mondani annak aki nem hisz,hogy kicsinyhitű:)
2008. szept. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kétségbeesésed.

Egyrészt: mindenkinek van hite. Ki a tudományban hisz, ki valamilyen istenben, ki meg valamilyen ezoterikus fantáziában.

Másrészt: miért is kellene hitet SZEREZNI? Miért nem jó az, ha valakinek pl. racionális döntései vannak?

2008. szept. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Jó rendben, értem én a véleményed okát, hisz ma ez a közfelfogás. De ha így nézzük, Hitlernek is volt "valamilyen" hite, meg a meggyőződéses követőinek is, de azért a legtöbben nem tartjuk követendő példának, ugye?


Azt veszem észre, hogy sokkal több ostobaságban hisznek az emberek, mint okos, jó dolgokban.


Azért, csak nem mindegy miben hiszünk, mert sok "megingathatatlan" hit, világnézet, a meglátásom szerint egyenesen káros az egyénre, a közösségre, a társadalomra nézve.


Ezért tetszik a fenti, hosszabb írás. Mert nem fogad mindent helyesnek.

Úgy látom, nem olyan egyszerű kérdés ez mégsem!

2008. szept. 17. 15:59
 8/13 anonim ***** válasza:

"Miért nem jó az, ha valakinek pl. racionális döntései vannak?"



Szerintem, ma a legtöbb ember meg van győződve (azt HISZI) magáról, hogy nagyobbrészt racionálisan gondolkodik, és úgy látja a világot.

De nézd meg kérlek ezeket az embereket, és a világot, amit túlnyomórészt "racionális" emberek irányítanak!


Hogy is van ez? Túlzás nélkül állíthatjuk, hogy ez már a tudomány korszaka, az ész világa így a 21-ik század elején, mégis a bajok csak sokasodnak. Miért?


Nem úgy néz ki, minha csupán a racionális ész (bár kétségtelen fontos, én is ennek segítségével érvelek), elegendő lenne a súlyos társadalmi oroblémáink megoldásában! Szerintem.

2008. szept. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A második hozzászólónak: a tudósok hite azt jelenti hogy önmagukban BÍZNAK, a folyamat előrehaladásában REMÉNYKEDNEK, de lehet sántítva hitnek is nevezhetnénk. Az biztos, az ő hitük teljesen más jellegű, mint azoké, akik felelőtlenül, bizonyíték nélküli állításokban hisznek.
2008. szept. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A bajok nem a racionális gondolkodás miatt sokasodnak, hanem a buta vallás miatt. A vallás az, ami elveti a józan gondlkodást valami gyerekes esti mese miatt, persze nem létező uralkodót mindig könnyebb követni mnint halandót, de kérdés, hogy ez hova vezet?


Az emberke többsége éppen, hogy nem gondolkodik racionálisan, mert az már azt jelentené, hogy letisztázott magában dolgokat és szembenézett a valósággal. A szocializmusnak igaza volt, erre az életre koncentrálj, ne a marhaságban higyj, hogy vajon a túlvilág így s úgy.


Azért nincs hitem, mert nincs bizonyítékom. Persze ez a lényeg, a hithez nem is kell... Tehát, azért nincs hitem, mert helyette gondolkodom.

2008. szept. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!