Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúik közt létezhet...

Jehova Tanúik közt létezhet szerelem első látásra?

Figyelt kérdés
2015. dec. 28. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:

mindenhol létezhet :D


sőt mivel a jehova tanúi ilyen dolgokkal kapcsolatban ultrakonzervatív szekta érdemes is első látásra örök szerelembe esni, mert 2 szó és kedves pillantás váltása után vagy abbahagyod a flörtölést mielőtt valami bajt csináltok egymásnak vagy megkéred a kezét és akkor kiderül hogy tisztességes ember vagy

2015. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

szerelem, vagy fellángolás?

ha valaki őszintén figyelembe veszi a Biblia tanácsait, az óvatos ebben, persze biztos, hogy van ilyen.


ezért ha ilyen történik, akkor se veszítse el senki a fejét, és legyen őszinte magával, az érzések becsaphatnak

az udvarlás időszaka ezért van, hogy megismerjék egymást,

minden szempontból.

a szeretett fél hogyan viselkedik másokkal, szüleivel, munkahelyen, iskolában, bevásárláskor, stb stb

milyen hírnévnek örvend nem csak a gyülekezetben, hanem a környezetében is


Én magam is voltam így és utána jártam a kedvesem életének. Boldog és Békés Isten áldásával járó házasságban élünk!!

Mindenkinek kívánom ezt, őszintén.

2015. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Van erről egy nagyon "jó" kisfilmük, hogy ők hogyan képzelik el a szerelmet, párkapcsolatot. Teljesen mintha burokban lennének. Nem véletlenül van náluk a Mo.-i egyházak közül a legkevesebb értelmiségi :)


[link]


Én végigszenvedtem az 1 és negyed órát, csak hogy lássam milyen agymosás zajlik ott. Videó elindításánál rá kell menni, hogy ott voltál a kongresszuson és mehet a móka :)

2015. dec. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak Tanú és tanulmányozó között nem hiszem, mert ha valaki Tanúvá válik, akkor már megtörtént az agymosás fele, és olyankorra már megnézetették a Tanúvá vált emberkével a fél jw.org médiát, és egy Tanú nem kezdhet egy "hitetlennel". Két tanú között lehet hasonló amire a kérdésed is irányul, de az egész inkább egy gépies folyamat, mint sem valós érzelmek őszinte továbbítása a másik felé. Lásd az előttem szóló linkjét, valami borzalmas a film, soha életemben nem láttam még ennyire nagy erőlködést, mint ami abban a filmben van.
2015. dec. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"milyen hírnévnek örvend nem csak a gyülekezetben, hanem a környezetében is

Én magam is voltam így és utána jártam a kedvesem életének."


Ez beteges :oO

2015. dec. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen. Ez nem vallástól függ. Én is igy találtam meg a párom.
2015. dec. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

tegnap 23:35


Láttam a videot amit kiadtak dvd formában is a kongresszuson. Véleményem rólla hogy a Tanúk tényleg burokban élnek,elvárják a 100%-ot a másikól,mig ők bennük nincs hiba,lehetetlen megfelelni nekik,ezért nevetséges közeledni ott bárkihez is,mert mindenkiben a sátánt lássák,ők nem ismerik a "carpe diem" életérzést..

2015. dec. 29. 12:57
 8/10 anonim válasza:
Nekem anno elkezdett úgymond udvarolni egy Jehova Tanuja.Úgy hogy én nem vagyok Jehova Tanuja. Hanem római katolikus.Pár hónapot azon a munkahelyen dolgozott mint én.Pár hónap után kiderült,hogy csak azért volt velem,mert akkor éppen gyötörte a magány és nem volt belém szerelmes.Azt hazudta,azért szakít,mert ha velem lenne el kellene hagynia a választott hitét bla-bla.....Azután derültek ki a valós dolgok..Engem átvert.Ja és több tilalmat is megszegett...Amik súlyos bűnök náluk...
2015. dec. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nekem anno elkezdett úgymond udvarolni egy Jehova Tanuja.Úgy hogy én nem vagyok Jehova Tanuja. Hanem római katolikus.Pár hónapot azon a munkahelyen dolgozott mint én.Pár hónap után kiderült,hogy csak azért volt velem,mert akkor éppen gyötörte a magány és nem volt belém szerelmes.Azt hazudta,azért szakít,mert ha velem lenne el kellene hagynia a választott hitét bla-bla.....Azután derültek ki a valós dolgok..Engem átvert.Ja és több tilalmat is megszegett...Amik súlyos bűnök náluk..."


"Lukács 6:43-44Hungarian New Translation (NT-HU)


Amilyen a fa, olyan a gyümölcse

43 "Nem jó fa az, amely rossz gyümölcsöt terem, és viszont nem rossz fa az, amely jó gyümölcsöt terem.

44 Mert minden fát a gyümölcséről lehet megismerni. Hiszen tüskebokorról nem szednek fügét, csipkebokorról sem szüretelnek szőlőt."


A Tanúk rengeteg ponton megszegik a Biblia tanítását, ezért érezték szükségesnek azt, hogy sajátot hozzanak létre, amivel alátudják támasztani az érvüket.

2015. dec. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"beteges"


Neked lehet hogy az.

De a házasság nem játék, és örök életre szól, Isten gyűlöli a válást.

aki helyesen gondolkodik erről, az felteszi a kérdést magának: Valóban tiszteli szereti azt az Istent akit Én is?

Vele képzeltem el az örök életemet?

Valóban látható, hogy jó társam lesz az élet minden területén? Stb

Mert a szerelem érzése, igen kevés egy komoly kapcsolathoz. s ha jönnek a csalódások, jön a válás is.

2015. dec. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!