Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondjuk angolul hogy...

Hogy mondjuk angolul hogy 'szerelem első hallásra'?

Figyelt kérdés
Furcsa egy mondat, de érdekelne. Azt tudom hogy 'love at first sight' (szerelem első látásra) de akkor ez 'love at first hearing' vagy mi? :D
2014. márc. 15. 14:12
 1/7 A kérdező kommentje:
vagy 'love at first sound'? :D
2014. márc. 15. 15:22
 2/7 anonim ***** válasza:
Love at first hearing? Elég hülyén hangzik.
2014. márc. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Love at first sound.
2014. márc. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Énszerintem a love at first sound mást jelent. A sound tulajdonképpen "hang". A hang, az az, amit hallasz, de nem maga a hallás. Az eredeti szólásban a sight maga a látás.
2014. márc. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4. Megadtad a valaszt a hozzaszolasodban. Igen, a hang amit hallunk. Szerintem ha valaki beleszeret valakinek a hangjaba, elso hallasra, akkor a hangra, soundra figyel fel, nem latja meg az illetot, tehat nincs meg sight. Igy, szerintem meg mindig "Love at first sound".
2014. márc. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
...Csakhogy az emberi hang az nem 'sound', hanem 'voice'! A sound az valaMInek a hangja. Így nem állja meg a helyét az elméleted.
2014. márc. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De egyébként sem értek veled egyet, továbbra is úgy gondolom, hogy ez így értelmetlen, még akkor is, ha kicseréljük 'voice'-ra. Ha azt mondjuk, hogy 'első hallásra', akkor nem a hallott üzenet vagy tartalom a lényeg, hanem maga a hallás, mint folyamat. A love at first sight sem azt jelenti, hogy "szerelem első látványra", ugyanis ennek felelne meg a te elképzelésed. Nem a látványról, vagyis a látás tárgyáról beszélünk, hanem magáról a látásról, és a kérdésben szereplő mondat sem a hallott dologra, a hangra vonatkozik, hanem a hallásra, mint fogalomra.
2014. márc. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!