Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jegygyűrű használata pogány...

A jegygyűrű használata pogány eredetű szokás?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert vannak kik nagyon szeretik hangoztatni hogy mentesek minden a pogánysághoz köthető dologtól.

2015. dec. 11. 19:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tőlem kérdezted, de remélem nem baj, ha válaszolok.

A keresztény hit szerint minden olyan ember, aki a régi, több istenhívő vallást követi, az pogány (később már mindenkire ezt mondtk, aki nem keresztény).

I.e. 3000-ben Egyiptomban a több isten hívő vallásokat követték, leginkább az Amon-Ré kultusz volt elterjedt . Ebben az időszakban már az örökkévalóság jelképeként tisztelték a kört. Tehát mivel egy pogány vallási szimbólum volt, ezért pogány eredetű.

2015. dec. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Amúgy meg a 19:32-es kommentemben szereplő linken szerepel az idézet, de ne zavarjon. xD
2015. dec. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ó már válaszolt akitől kérdezted, Bocsi hogy belepofátlankodtam :)
2015. dec. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

19:53-es:


Semmi baj, te még jobban leírtad, mint én.


Egyiptomban abban az időben - zsidó és keresztény szemszögből - színtiszta, bálványimádó és politeista vallást gyakoroltak, tehát egy full pogány nemzet voltak.


Értelemszerűen tehát a cuccaik is pogány eredetűnek minősülnek, mivel pogányok voltak.

2015. dec. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik eddig válaszoltak. Akkor ezek szerint akik állítják hogy igaz keresztények azok nem használnak ilyet?

Akkor helyette mi az ami szimbolizálja náluk a házasságot?

Egyáltalán ezt a felfogást lehet kivitelezni? Hiszen említve lett hogy a mi világunk alapjai is egyrészt a pogányságra épülnek.

KZitus

Rád emlékszem egy kérdésnél, idéztél egy szöveget a 22. válasznál.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


Ezek után fogant meg bennem a kérdés.

2015. dec. 11. 20:14
 16/20 Roland G. ***** válasza:

11#


Szia!

Pontosítok:azokat nevezték pogánynak,akik nem zsidók voltak.Még a keresztényekre is ezt a szót használja az újszöv.(ethnosz)Félrevezető a magyar fordításokban a "pogányok" szó használata,mert ma már mást ért alatta az ember,ahogy helyesen leírtad.

Azzal nem értek egyet,hogy a Bibliára hatott bármilyen pogány kultúra,mitológia,ugyanis Péter arról ír a levelében,hogy nem mítosz,hanem valódi megtörtént eseményekről van szó,nem tanmesékről amiknek nincs történelmi alapjuk és csak erkölcsi üzenettel bírnak.

Ami a pogány eredetű,vagyis más nemzetekből származó szokásokat illeti,meggyőződésem,hogy a Biblia nem tilt semmi olyan szokást ami úgymond nem a zsidó-keresztény kultúrkörből származik és általa az ember nem idegen istenséget tisztel vele.Minden nemzetnek vannak több-kevesebb kulturális szokásai,értékei amikkel semmi gond.Ezeket elutasítani vagy démonizálni szektás és bigott magatartás.Pál idéz Epimenidésztől és Menandrosztól is,akiknek semmi köze nem volt a zsidó kultúrához,mégis megfogalmaztak olyat,ami "telitalálat"volt és végül bekerült a Szentírásba és a mai napig is olvassák a hívők.

Minden nemzeti/pogány szokást értékelhet és gyakorolhat egy keresztény,feltéve ha nem bálványimádás vagy más okkult tevékenységről van szó.(Sem a karácsonyfa díszítés sem a jegygyűrű viselete nem esik egyik kategóriába sem)

2015. dec. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

# Roland G.


"Pontosítok:azokat nevezték pogánynak,akik nem zsidók voltak.Még a keresztényekre is ezt a szót használja az újszöv.(ethnosz)"


Én meg téged pontosítalak, mert butaságokat írsz :)


A pogány görögül paganinosz, a nem zsidókat, illetve a nem keresztényeket jelenti az Újszövetségben is. Keresztényekre sehol nem mondja az Újszövetség.


Az "ethnosz" az magyarul "nép", "népek", az Újszövetség is így fordítja (mármint a hitelesebb fordítások). A népek eredetileg (zsidó-pogány viszonylatban) valóban a pogányokra vonatkoztak. De keresztény viszonylatban már a pogánykeresztényekre is alkalmazták, azokra a keresztényekre, akik a pogányságból tértek meg. Az Újszövetség is így használja, tehát nem a pogányokra.


Nem először írom már neked, hogy sürgősen cseréld le a nyelvtanárodat, mert hülyeségekkel tömi a fejeteket :D

2015. dec. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Roland G. ***** válasza:

17#

Akkor még egyszer,mert elbeszélünk egymás mellet!

A pogány szót valóban nem használja sehol a keresztényekre.Az ethnosz szót fordítják helytelenül pogánynak,ami nemzetet,népet jelent.A pogány vagyis nem zsidó háttérből megtért hívőkre is ezt használja pl a Galata 3:13-14ben.Én egyetértek azzal amit írtál,de úgy látszik te félreértetted az írásomat.

2015. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem pogány eredetű. Ez egy egyszerű szokás, csak úgy mint a menyasszony kezébe a csokor, vagy a feldíszített autó, kapu, stb. Semmi babonás dolog nem köthető hozzá.
2015. dec. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

@12:01


Az teljesen lényegtelen, hogy babona-e vagy sem. A jegygyűrűt a politeista, pogány népek használták. Ábrahámnem húzott jegygyűrűt Sára ujjára, sem József Mária ujjára, és még lehetne sorolni a példákat.


Igen, pogány eredetű. Ettől függetlenül lehet használni, mert ma már senki sem a pogány eredetet látja benne.

2015. dec. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!