Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szentelt víz mitől lesz...

A szentelt víz mitől lesz szentelt?

Figyelt kérdés

Mi szentelődik meg benne?

Fogyasztása egészségesebb lesz vagy lelket kap a víz? A démonokra hogyan hat?



#szent #szenteltvíz #spiritializmus #okkult lötyi
2015. dec. 11. 04:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
attól, hogy a pap megszenteli
2015. dec. 11. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

van egy szertartás amivel megszentelik


semmiféle gyógyító erőt nem szokás neki tulajdonítani, bár babonás "egyszerű népek" szoktak, de a papok igyekeznek erről a szokásról lebeszélni őket, persze ha a rendes orvosi kezelés melett szentelt vizet akar kortyolni, hátha placebóként bejön...


szertartásos jellege van, Isten felé közelíteni nem csak a klaszikus értelemben vett imádsággal lehet, tehát szavak kimondásával hanem sok más módon is (amik akár kiegészíthetik egymást) mint ahogy az ember nem csak elmondja a párjának hogy szereti hanem fogja a kezét, megöleli stb stb

2015. dec. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Kettőt találhatsz Lucifer :D Tagek közt az okkult lötyi a kedvencem
2015. dec. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

ajanlom az odaát sorozatot.ott lehet látni mit tesz a dèmonokkal.

kereszttel ès imaval keszul ott. de a valosagban passz

2015. dec. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
2015. dec. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Roland G. ***** válasza:
16%
Vonzza a démonokat,mert természetfeletti erőt tulajdonítanak neki,semmi újszövetségi alapja sincs,ahogyan rengeteg katolikus gyakorlatnak sem.Gyerekkoromban állandóan szenteltvízzel vetettem keresztet.de nem lettem szent tőle,sőt olyan rossz voltam (nem tőle) akár az ördög,erős túlzással! :D
2015. dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
16%
Semmitől. Egyedül Isten szent.
2015. dec. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%

# 6


A vízszentelés nem katolikus gyakorlat, hanem az egyetemes egyház gyakorlata, és apostoli hagyomány.


Az ősegyházban a vizet megszentelték, mielőtt a háromszori alámerítéssel megkeresztelte a püspök a hitjelölteket a húsvéti feltámadási szertartáson. Vízszentelés nélkül nem volt keresztelés sem.


A Vízkereszt napján végzett vízszentelés is ebből a gyakorlatból önállósodott.

2015. dec. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 Roland G. ***** válasza:
23%

8#


Értem,de akkor sincs újszövetségi alapja!Az apostoli hagyományt meg nem fogadom el akkor ha nem egyezik a Bibliával.Ilyen vagyok :D


Kérdező:Ima során megszentelődik az innivaló/ennivaló,hogy hasznára váljon az embernek.Ezt mondja Pál:"Mert Istennek minden teremtett állata jó, és semmi sem megvetendő, ha hálaadással élnek azzal;

Mert megszenteltetik Istennek ígéje és könyörgés által."1.Tim 4:4-5


Démonokra pedig Jézus nevében lehet nyomást gyakorolni,ahogyan az Újszövetség erre példát mutat.Minden más "mutatvány" ennek a kigúnyolása!

2015. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

# 8


"Az apostoli hagyományt meg nem fogadom el akkor ha nem egyezik a Bibliával.Ilyen vagyok :D"


Ez a te bajod. Egyébként meg nem is igaz, mert emlékszem, hogy az egyik kérdésnél Aranyszájú Szent Jánosra hivatkoztál :)


Ez a baj a sola scripturával, hogy aki vallja, az sem tud a hagyomány nélkül meglenni. És akkor az jön, hogy önkényesen elkezd válogatni az apostoli hagyományban, hogy "ez tetszik - ez nem tetszik" (ezt csinálod te) vagy pedig teljesen hamis dolgokkal próbálja meg pótolni az igazi hagyományt (ezt csinálják itt többen is). :D

2015. dec. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!