Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki szentelt meg mit?

Ozmium42 kérdése:

Ki szentelt meg mit?

Figyelt kérdés

Ugyanaz az igehely több fordításban:


"de nem mehet közel a függönyhöz, és nem mehet az oltár közelébe, mert fogyatkozás van benne; ne szentségtelenítse meg szentélyemet, mert én vagyok Jehova, aki megszentelem őket"


"...de ne jöjjön a függöny közelébe és ne közeledjék az oltárhoz. Beteg, ezért nem teheti közönségessé szent dolgaimat, mivel én, az Úr szenteltem meg őket."


"...de a függönyön belülre nem mehet, s az oltárhoz nem járulhat, mert testi hibája van, s nem szabad szentségtelenné tennie szent helyemet. Én, az Úr, szentséget kívánok tőlük!"


"De a kárpithoz nem mehet be, és az oltárhoz nem közeledhet, mert testi fogyatkozása van. Ne gyalázza meg szent helyemet. Én, az ÚR, vagyok a megszentelőjük."


"Csak a függönyhöz be ne menjen, és az oltárhoz ne közelítsen, mert fogyatkozás van ő benne, hogy meg ne fertőztesse az én szenthelyemet. Én vagyok az Úr, az ő megszentelőjök."


Tehát, mit tanít valójában a Biblia?

A) Jehova megszenteli a betegeket

B) Jehova megszenteli a szent helyet

C) Jehova "szentséget vár el" (?) a betegektől


2015. márc. 13. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem ártott volna jelölni a szokásos módon, hogy melyik igehelyről van szó (Leviták 21,23), és esetleg azt is, hogy melyik fordítást ki követte el. :)


De ettől függetlenül teljesen egyértelmű a szöveg:


A szent helyet az Úr szentelte meg, ezért beteg/fogyatékos/szentségtelenség állapotában lévő ember ne közelítse meg, nehogy tisztátalanságával megszentségtelenítse azt.


Ettől egyedül az egyik fordítás tér el, részben, a Szent Jeromos Bibiliatársulat-féle Neovulgáta, amikor azt írja, hogy "szentséget kívánok tőlük". A jelentése azonban teljesen egyértelmű, "szentséget vár tőlük" - azaz elvárja, hogy ne szentségtelen/tisztátalan állapotban legyenek.


Tehát nem tőlük kéri az áldást az Úr, még mielőtt valaki ezt akarná mindenáron belemagyarázni :)))


Azonban ez a fordítás valóban jelentősen különbözik a többitől, és tényleg kérdés, hogy vajon miért.

2015. márc. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én először még azt hittem, hogy JHWH nem engedi be a szentélybe áldozni a betegeket, vagyis például nem nyerhetnek bűnbocsánatot olyan módon, mint az egészségesek, de kárpótlásul JHWH maga kezeskedik róluk. Gondoltam is, milyen rendes ez a JHWH, megkönnyíti a betegek dolgát, ha már a betegségük miatt valószínűleg nem is túl tehetősek, hogy odahordják elégetni a vagyonuk javát. Ezek szerint csak erről van szó:


[link]


JHWH, aki nem a külsőt nézi, hanem a "szívállapotot", diszkriminálja a betegeket a betegségük miatt, amelyek közül néhány gyógyíthatatlan születési rendellenesség.


A tőle megszokott következetesség.

2015. márc. 13. 21:50
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés kedves kérdező


Ha megfigyeled az egész fejezet a Papságról szól, és azok kiválasztásáról.

Törvények szabályozzák a papokat, testi alkalmasságukat, kiket vehetnek el feleségül, kik ehetnek a szent dolgokból és milyen feltételek vannak az áldozatra használt ép állatokra vonatkozólag.


Csak nem értem miért akarsz Istennél okosabb lenni?

2015. márc. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

az egszerű emberek áldozatát is a papok muattták be, nem az egyszerű emberek,


És azért, mert a Főpap, előárnyéklta a nagyobb Főpap Jézus szerepét, és a többi pap pedig a felkent keresztények szerepét az imádatban


erről szól az irás kedves Barátom.

2015. márc. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez semmin nem változtat, egyébként tudom, miről van szó, bár Jézusról itt még nem olvasok, gondolom az ószövetségi ember sem tudta azt, amit az Evangéliumok utólag belemagyaráznak ebbe a főpapi szolgálatba, ami mellesleg el is törli. Utólag könnyű másként látni, de a kor embere, aki számára ez íródott, ezt honnan tudta volna?


A megváltó tudta gyógyítani a betegeket, a papok pedig közönséges emberek voltak, nem kellett olyannak lenniük, mint egy félisten, illetve ha mégis, az magyarázatra szorul, ha JHWH nem személyválogató, és nem külső alapján ítél. Mellesleg a betegeket akár meg is gyógyíthatta volna. Említve van egy eset, amikor egy halott azért támadt fel, mert véletlenül hozzáért a holtteste egy régebb óta halott próféta csontjaihoz. De túl hosszú végtaggal már ne menjen papnak. Voltaképpen miért is nem?


"Csak nem értem miért akarsz Istennél okosabb lenni?"


Legfeljebb Mózesnél, bár azt gyanítom, hogy még csak nem is ő írta ezeket a sorokat. Okosabb lenni nem akarok, de úgy tűnik, az erkölcsöm magasabb rendű, mint a megjelenés alapján ítélő és diszkrimináló JHWH-é, vagy legalábbis a sorok írójáé.


Szűz lányt feleségül venni miért fontos?

2015. márc. 13. 23:11
 6/12 anonim ***** válasza:

Tudod nem irom meg, miért?


Kérd Jehova Szellemét, hogy rájöjj a miértjére.

Nem érdemled meg, sajnos

2015. márc. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
waw, gratulálok.mi vagy te? bíró, hogy megítéled embertársadat? egyszerűbb lett volna válaszolni, de így legalább előjött belőlled a farizeus, aki szerint ő külömb az adószedőnél. Jézus mindenkiért meghalt. Mindenki megérdemli,hogyha kérdez, arra választ kapjon. legalább is ezt tanítja a mit tanít könyv, nem?
2015. márc. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Ozmium , azért már nem gondolod hogy túl messze mentél?


Ezt írod saját magadról: " az erkölcsöm magasabb rendű, mint a megjelenés alapján ítélő és diszkrimináló JHWH-é, vagy legalábbis a sorok írójáé. "


Ez már nem szimpatikus. Sok föiskolás, értékes embert ismerek, de hidd el hogy alázatosak. Ezt soha nem mondanának saját magukról.


De a te dolgod.


A 31-es válaszoló megfelelt a kérdésedre. Ha öszintén az igazság érdekel, akkor elolvashatod, kikeresheted a verseket is.


Ha meg akarsz érteni valamit az Ó szövetségi törvényekböl, akkor kérlek olvasd el a Zsidók könyvét.


Nem a Görög Iratok írói találták ki hogyan magyarázzák a Mózesi törvényt. Maga Jehova megmondta, hogy az Új Szövetség helyettesíteni fogja az Ószövetséget.


Ez a Krisztushoz való nevelö volt. Rámutatott a váltságáldozat fontosságára.


Ozmium, próbálj meg csak egy kicsit nyíltabb lenni. Ne ragaszkodj a saját elképzeléseidhez, kutass, keress, sok mindent meg fogsz érteni, meglátod. /de ne a szerkentyükön, meg a nagy köveken....az csak idöpazarlás/


...és azt tudtad, hogy éppen ez a JHVH Isten, aki számodra érthetetlen törvényt adott ki, hogy ez az az Isten, aki megalkotta az univerzumot, az életet, te is neki köszönheted, hogy élsz, hogy lélegzel, vizet iszol.


Tudtad azt, hogy éppen a Fia Jézus Krisztus királysága alatt a Földet vissza fogja állítani úgy, ahogyan azt kezdetben akarta? ...és nem lesz többé sem nyomorult, szegény, beteg ember?

2015. márc. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Okosabb lenni nem akarok, de úgy tűnik, az erkölcsöm magasabb rendű, mint a megjelenés alapján ítélő és diszkrimináló JHWH-é, vagy legalábbis a sorok írójáé."


Látom önbizalomból nincs hiány. :) Ezentúl majd a te magasabb erkölcsiségedbe vetjük összes bizodalmunkat. :))


Te a magasabb erkölcsiségeddel az esélyegyenlőség jegyében félkarú emberekkel vágatnád le az áldozati állatokat, vakokkal olvastatnál fel a Tórából, a világ másik táján meg féllábút küldenél el maratoni futónak. Mindent az esélyegyenlőség jegyében! :)))

2015. márc. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es válaszoló


Nem itélkezésből irtam, és nem is neked


Ozmium gúnyból teszi fel a kérdéseit, egyébként megsúgom, hogy kapcsolatban van vagy volt a Tanúkkal.


s Jézus is megtette ezt amikor egyszer nem árult el a Farizeusoknak egy választ a kérdésükre.

S azért mert nem válaszra voltak kiváncsiak, hanem hogy valamilyen módon beakarták húzni a csőbe a megváltót.


Sajnos Te is bele estél abba, csapdába, hogy eleve támadást indits egy Tanú válasza ellen,

mig mások sértő megjegyzéseit, vagy válaszát nem birálod, mert nem Tanú

2015. márc. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!