Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki szentelt meg mit?

Ozmium42 kérdése:

Ki szentelt meg mit?

Figyelt kérdés

Ugyanaz az igehely több fordításban:


"de nem mehet közel a függönyhöz, és nem mehet az oltár közelébe, mert fogyatkozás van benne; ne szentségtelenítse meg szentélyemet, mert én vagyok Jehova, aki megszentelem őket"


"...de ne jöjjön a függöny közelébe és ne közeledjék az oltárhoz. Beteg, ezért nem teheti közönségessé szent dolgaimat, mivel én, az Úr szenteltem meg őket."


"...de a függönyön belülre nem mehet, s az oltárhoz nem járulhat, mert testi hibája van, s nem szabad szentségtelenné tennie szent helyemet. Én, az Úr, szentséget kívánok tőlük!"


"De a kárpithoz nem mehet be, és az oltárhoz nem közeledhet, mert testi fogyatkozása van. Ne gyalázza meg szent helyemet. Én, az ÚR, vagyok a megszentelőjük."


"Csak a függönyhöz be ne menjen, és az oltárhoz ne közelítsen, mert fogyatkozás van ő benne, hogy meg ne fertőztesse az én szenthelyemet. Én vagyok az Úr, az ő megszentelőjök."


Tehát, mit tanít valójában a Biblia?

A) Jehova megszenteli a betegeket

B) Jehova megszenteli a szent helyet

C) Jehova "szentséget vár el" (?) a betegektől


2015. márc. 13. 21:04
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#6 Hát akkor így jártam. A Biblia szerint sokan lesznek, akik elkárhoznak, valakinek muszáj azt a tábort is gyarapítani.


grkaty:


Nem magamat magasztaltam ám fel az egekbe (ez nem az én szokásom, hanem JHWH-é), csupán azt mondtam, hogy ez a bizonyos bibliaíró, aki valószínűleg nem Mózes, egy diszkriminatív alak (míg magamat nem tartom annak). JHWH-ról pedig csak azt tudjuk, amit mások írtak le róla, és mások adtak a szájába, így hát akár mondhatjuk azt is, hogy JHWH rendelkezik ezekkel a negatív tulajdonságokkal.


"Ez már nem szimpatikus. Sok föiskolás, értékes embert ismerek, de hidd el hogy alázatosak. Ezt soha nem mondanának saját magukról."


Figyelj, nem tudom, ki mit mond magáról, de JHWH-n nem nehéz túltenni. Ő csak egy láthatatlan fáraó, ugyanolyan jellemmel rendelkezik, mint aki rabszolgásította a zsidókat Egyiptomban. Úgy könnyű igazságosnak lenni, ha te mondod meg, mi az igazság. Úgy könnyű erkölcsösnek lenni, hogy megölöd, aki mást mond. A fáma szerint téged sem kímélne, ha mást mondanál. Na, aztán egy ilyen figurának kellene lennie az erkölcsi ideálomnak? Ennél bizony az is jobb, ha nem csinálok semmit.


"...és azt tudtad, hogy éppen ez a JHVH Isten, aki számodra érthetetlen törvényt adott ki, hogy ez az az Isten, aki megalkotta az univerzumot, az életet, te is neki köszönheted, hogy élsz, hogy lélegzel, vizet iszol."


Állítólag. De nem tőle tudom ezt, hanem valami ókori (bizonytalan személyazonosságú) manustól, aki szerint 6*24 óra alatt teremtette a Földet. Lehet, hogy ő teremtett, de valószínűbb, hogy inkább nem.


"Tudtad azt, hogy éppen a Fia Jézus Krisztus királysága alatt a Földet vissza fogja állítani úgy, ahogyan azt kezdetben akarta? ...és nem lesz többé sem nyomorult, szegény, beteg ember?"


Ez lehetne JHWH végső önigazolása, csakhogy a bökkenő az, hogy a feltámadást én el nem hiszem, mert logikailag lehetetlen, aki megszűnt létezni, az már nem tud a nemlétből visszajönni, mert az nem egy hely, ahol van, hanem éppen hogy nincs, ami pedig nincs, azt nem lehet, nincs honnan visszahozni. A halál végleges. JHWH csak egy másolatot tud kreálni. Ha ő ezzel beéri, akkor az megint csak őt minősíti. Mindenesetre a másolat nem fogja tudni, hogy ő nem is az, akinek gondolja magát, te meg a föld alól nem fogsz reklamálni.


"Ezentúl majd a te magasabb erkölcsiségedbe vetjük összes bizodalmunkat."


Lehet, hogy jobban járnál, mint JHWH-val. Igaz, automatikusan minden jót neki tulajdonítasz, és automatikusan minden rosszat Sátánra kensz (ez az ő parancsa, halálbüntetés terhe mellett), és így megint csak nagyon könnyű dolga van.


"Te a magasabb erkölcsiségeddel az esélyegyenlőség jegyében félkarú emberekkel vágatnád le az áldozati állatokat, vakokkal olvastatnál fel a Tórából, a világ másik táján meg féllábút küldenél el maratoni futónak. Mindent az esélyegyenlőség jegyében!"


NEM HISZEM, hogy akkora fenyegető veszély lett volna, hogy vakok olvassanak fel a Tórából az ókori Izraelben, hogy ezt külön meg kellett volna tiltani. Szintén nem hiszem, hogy fenyegető veszély lett volna, hogy féllábú emberek futják a maratont, vagy fél kézzel vágják le az áldozati állatot. Nem hiszem, hogy bárki fellépett volna ilyen igénnyel az ókori Izraelben. De továbbra sem tiszta, hogy ha mégis igen, akkor azzal JHWH-nak mi baja van? Miért is büntet, aláz, diszkriminál embereket olyanért, amiről nem tehetnek, és miért tiltja ki őket, noha valószínűleg be sem akartak menni? És mi lett volna, ha bemennek?


"s Jézus is megtette ezt amikor egyszer nem árult el a Farizeusoknak egy választ a kérdésükre.

S azért mert nem válaszra voltak kiváncsiak, hanem hogy valamilyen módon beakarták húzni a csőbe a megváltót."


Az eredeti kérdésem a fordításra vonatkozott, nem csőbehúzás volt. A gúnyos részt az első válaszod után írtam. Egyébként nagyon szeretitek ti Jézust utánozni, de utánozhatnátok másban is. Gyógyíthatnátok embereket, távolról. Ha minden tanú meggyógyítana egy embert, miközben ki sem mozdul a fotelból, az csodás lenne.

2015. márc. 14. 17:38
 12/12 anonim ***** válasza:

Gyógyíthatnátok embereket, távolról. Ha minden tanú meggyógyítana egy embert, miközben ki sem mozdul a fotelból, az csodás lenne.


De ez nem lesz sohasem :)


A hamarosan bekövetkezendö Ieten királysága Jézus Krisztus kezében, akkor lesznek az emberek meggyógyítva, de nem emberek által. Neked is van rá lehetöséged, csakis rajtad múlik. Elfogadod vagy visszautasítod. De ha visszautasítod, ne az Istent szidd érte, mert úgy sem segít. Akaratát sem te sem más miatt nem fogja megváltoztatni...:) /szerencsére/


...és az ablakodat nem akarod megmosatni valami távolsági irányítással :D A tudomány lehet hogy segít :D Vagy te feltalálhatsz valami hasznos gépezetet , majd én is megrendelem az ablakmosáshoz :D

2015. márc. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!