Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik Ferenc pápa jogai?

Mik Ferenc pápa jogai?

Figyelt kérdés

[link]


Mostanában,pár hónapja,nagyon benne vagyok ebben a témában.Mármint abban,hogy hiszek Istenben teljes mértékben,..,de a katolikus egyház felé, egyre inkább gyanakvóbb vagyok.

Pl. most emiatt.

Mégis honnét jön a pápának az,hogy joga van ilyesmikehez?

Ő is csak egy EMBER.

Ha valakinek van kedve beszélgetni,irhat nyugodtan.

Körülöttem nem nagyon vannak,akikkel ilyesmiken vitatkozhtanék. Mindenki akit ismererek,a katolikus egyházat,nem tudja különválasztani a kereszténységtől,s nem is gondol ilyesmikre,hogy 'A pápa tévedhetetlensége megkérdőjelezhető?'



2015. okt. 26. 20:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

6-os jól leírta a lényeget. Az indexes cikk nem túl szakszerű, néhol elég félreérthetően fogalmaz.

A Katolikus Egyház nem ismeri a válás fogalmát, soha nem ismerte el, és nem is fogja, mert ez nem egy emberi törvény, hanem isteni. Viszont lehetnek olyan esetek, amikor a házasságkötés eleve érvénytelen, és ezt mondja ki az egyház. Ezt a jogi procedúrát akarják lerövidíteni. Jelenleg kb. 2 vagy 3 fokozat vizsgálja ki az ügyet és bizonyos esetekben évekig is eltarthat. Ezt akarják kicsit megkönnyíteni. A kánonjog azon része, ami csak tisztán emberek által hozott jog, az bármikor módosítható. ugyanúgy működik ez, mint bármilyen államnál.

2015. okt. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 szp72 ***** válasza:
75%

Ha nem tudod elfogadni, hogy a pápa teljhatalommal kormányozza az egyházat s bizonyos esetekben tévedhetetlen, akkor ne legyél katolikus.


A házasság felbonthatatlan, amit még a pápa sem bonthat fel. Viszont létezik érvénytelen házasság, például az egyik fél eleve nem gondolta komolyan a hűséget. Az érvénytelen házasságot az egyházi bíróság vizsgálja s nyilvánítja érvénytelenné, amely eddig egy hosszas és körülményes eljárás volt. A pápa mindössze ezt az eljárást akarja megkönnyíteni és meggyorsítani.

2015. okt. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

# 10

"Az ókereszténység és annak Szentírás-magyarázata támogatja a Pápaságot."


Ez ebben a formában nem igaz. A pápaság történelmi fejleményként alakult ki, az ókeresztény korban nyoma sincs.


Az első pápai centralizációs törekvések kb. az 5. században jelentkeztek, és nem arattak osztatlan sikert. Mind a négy nagy nyugati egyházatya, Ágoston, Ambrus, Jeromos, de még Nagy Szent Gergely pápa is, a pápai centralizáció ellen foglalt állást.


A pápa egyházfőségének a kérdése volt az egyik fő kiváltó oka az egyházszakadásnak is 1054-ben.


Valójában a pápaság intézménye csak ekkor alakult ki a ma ismert formájában, a ma gyakorolt jogkörökkel. Korábban Rómában a püspöki karnak lényegesen nagyobb volt a beleszólása a dolgokba, mint ekkortól.


A pápai tévedhetetlenség dogmája pedig csak a 19. századtól létezik.


A katolikus egyház igyekszik korábbi forrásokkal alátámasztani a jelenlegi álláspontját, de ez téves megközelítés, a jelennek a múltba való visszavetítése.


Az egyetemes zsinatok teljesen egyértelműen lefektették az egyház hivatalos rendelkezését Róma státuszáról is: a római pápa tiszteletbeli elsőbbséget élvez, de nem egyházfő. (Mint ahogy egyik pátriárka sem egyházfő a saját egyházában sem.)

[link]

2015. okt. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

a Dániel könyvében írja, hogy az öreg korú leült, és az emberfia ment hozzá.


ez Istenre, utal és a Fiára Jézusra.


Igen vezetni kell valakinek, de azt Isten hagyja jóvá, és nem része a világnak, Jézus határozottan el is mondta, hogy az utolsó napok egyik jele hogy a Hű és bölcs szolgát kinevezi a födi javai fölé, de ez nem a Pápa.


a földi javak az pedig nem csak a pénzre utal, hanem olyan emberekre akiket tanítani kell és vezetni a Biblia megismerésében, és annak betartásában, a földön mindenütt, hogy egységes népként tiszta imádatot mutassanak be Istennek.

2015. okt. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Úgy imádom, hogy mindenki pontosan tudja hogy mi mit jelent a Bibliában. Mégis, kinek a könyökéből szopjátok ki ezeket a dolgokat?
2015. okt. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A pápa jogai a volt Pápai Állam politikai hatalmából erednek, amit ugyan az Olasz Királyság a 19. század közepén feloszlatott, de később a fasiszta Olaszország alatt kisebb méretben újra megalapítottak. Történelme során a Pápai Állam által felhalmozott erkölcsi befolyást a pápaság intézménye, így a Vatikán is, amely - mint tudjuk - abszolút monarchia, nem tartozik felelősséggel senkinek, csak saját teokratikus elitjének. Emellett a Vatikánnak komoly üzleti érdekei is vannak, amik hatalmas pénzt szereznek nekik - ebből finanszírozzák az afrikai karitatív misszóknak álcázott propagandaközpontjaikat. Ferenc pápa csupán a magánvéleményét, vagy a vatikáni maffia kollektív véleményét mondja el - szavainak hatalma az örökletes politikai befolyásából ered. A többi keresztény szekta feje sose halmozott fel ekkora hatalmat (a konstantinápolyi pátriárka lényegében alárendeltje volt a római császárnak, majd az Oszmán Birodalom szultánjának), így azok nem is gyűjtöttek össze annyi tekintélyt maguknak, hogy a keresztény tudat teljhatalmú diktátorainak kiálthassák ki magukat úgy, mint ahogy azt Róma püspökei tették.
2015. okt. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

pontosan lehet tudni, ha Jézus eredeti tanítását vesszük alapul s nem térünk el attól


Jézus soha nem mondta, hogy a keresztény életút világvallás lesz, és azt sem, hogy Ők fognak másokat üldözni.

ellenkezőleg, kevesen vannak, és üldözöttek lesznek, Jézus eljöveteléig.

2015. okt. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


A 10-es válaszoló vagyok.


Akkor a nekem szóló nyílt vagy burkolt véleményekre a következő a válaszom:


09:45-ös válaszoló!


Ha magának a "Pápaságnak" a fejlődését nézzük, ám el lehet arról beszélgetni, hogy a dolgok hogyan is voltak. Ha jól tudom, ez a kifejezés, hogy "pápa" először globális cím volt az Egyházakban, majd csak később lett Róma püspökéé. Nem tudom pontosan, hogy így volt-e ennek utána kellene néznem. De az Róma mérlegére billenti a dolgot, hogy az ókori keresztény dokumentumokban már az 5. század előtt is megjelenik Róma, mint ami kimagaslik a többi Egyház közül. Néhol csak elég finom utalással, mint például az egyik apostoli atyánál, Antiochiai Szent Ignácnál, aki szerint római Egyház a "szeretet vezetője". Szent Ignác még az apostoli légkörben nevelkedett, tehát véleménye figyelemreméltó. Másol Szent Ireneusz, aki a 2. század végén - tehát néhány évtizeddel az apostoli korszak után - tevékenykedett, már jobban hangsúlyozza Róma tekintélyét.


A keleti kereszténység szemszögéből mindenesetre máshogy néz ki a téma. De az, hogy a katolikus és ortodox kereszténységben - ha jól tudom - vannak közös hitpontok, egy jó alap lehet, ennek átbeszélésére is a szakemberek között. :-)


----------------


10:11-es válaszoló!


Mivel te Jehova Tanúja vagy, ezért azt gondolom, hogy nincs miről beszélnünk. Tudok a tanításaitokról, meg a mentalitásotokról is, hogy mit gondoltok másokról, meg magatokról. Amiket elmondtál, azok a te szervezeted értelmezései, amikkel egyrészt nem értek egyet, másrészt engem nem érint. A Szentírás értelmezése és annak értelmezési joga egy külön téma, de ezt értelmetlen kivesézni egy JT-vel. Mindenesetre ha érdekel, hogy a modern bibliatudomány mit tanít a végidőről, és annak értelmezéséről, akkor figyelmedbe ajánlom a Jeromos katolikus bibliakommentárt.

2015. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Clark Kent.. ***** válasza:

"a Dániel könyvében írja, hogy az öreg korú leült, és az emberfia ment hozzá."


Dániel könyve megírása idején még az "emberfia" nem volt messiási szimbólum!!! Számos tudós egyetért abban, hogy ezt a könyv végső formájában a Kr.e. 2. században keletkezett!

2015. okt. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"A pápa jogai a volt Pápai Állam politikai hatalmából erednek, amit ugyan az Olasz Királyság a 19. század közepén feloszlatott, de később a fasiszta Olaszország alatt kisebb méretben újra megalapítottak. Történelme során a Pápai Állam által felhalmozott erkölcsi befolyást a pápaság intézménye, így a Vatikán is, amely - mint tudjuk - abszolút monarchia, nem tartozik felelősséggel senkinek, csak saját teokratikus elitjének. Emellett a Vatikánnak komoly üzleti érdekei is vannak,


Ez ugyanolyan értelmetlenség, és butaság, mint "hű és bölcs szolga" Jehova tanúi szerint, akik a saját vezetőiket értik ezen teljesen tévesen. A Pápa jogai a péteri primátusra vezethetőek vissza, ami Egyházban betöltött szerepét illeti. Maga az Egyház kérdésköre teljesen más tészta. Az ószövetségi próféciáknak megfelelően világegyházzá vált, de a pápának csak a Katolikus Egyház felett van joga, más egyházak, gyülekezetek, országok felett nincs.

2015. okt. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!