Mik Ferenc pápa jogai?
Mostanában,pár hónapja,nagyon benne vagyok ebben a témában.Mármint abban,hogy hiszek Istenben teljes mértékben,..,de a katolikus egyház felé, egyre inkább gyanakvóbb vagyok.
Pl. most emiatt.
Mégis honnét jön a pápának az,hogy joga van ilyesmikehez?
Ő is csak egy EMBER.
Ha valakinek van kedve beszélgetni,irhat nyugodtan.
Körülöttem nem nagyon vannak,akikkel ilyesmiken vitatkozhtanék. Mindenki akit ismererek,a katolikus egyházat,nem tudja különválasztani a kereszténységtől,s nem is gondol ilyesmikre,hogy 'A pápa tévedhetetlensége megkérdőjelezhető?'
"Az egyházilag kötött házasság a katolikusoknál szentség, vagyis az érvényes házasság felbonthatatlan. Amiről most a pápa beszélt, az a házasság semmissé nyilvánítása, érvénytelenítése"
Nemtudom,ti hogy vagytok vele,de ez szinte hihetetlen,hogy ilyen megtörténhet.
a Bibliában benne van mik az ember jogai lehetősége
az biztos, hogy nem keresztény alapú a Pápaság, s a keresztény pedig bár itt kell élnie a világban, de mivel jelenleg e világ Istene Sátán, nem lehet része annak, és nem is örvendhet népszerűségnek sátán világában.
ha még is akkor ott valami nem stimmel, ahogy jól látod
Jézus és az első tanítványok sem voltak népszerűek, az emberek között, nem véletlen üldözték őket.
aki e világ barátja akar lenni, az Isten ellensége lesz.
(1János 2:15–17) 15 Ne szeressétek a világot, se a világban levő dolgokat. Ha valaki a világot szereti, nincs meg benne az Atya szeretete; 16 mert mindaz, ami a világban van — a test kívánsága, a szem kívánsága és az életben birtokolt javak látványos fitogtatása —, nem az Atyától származik, hanem a világtól származik. 17 Azonkívül a világ elmúlóban van, s ugyanígy a kívánsága is, de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké.
(Jakab 4:4) . . .hogy a világgal való barátság ellenségeskedés az Istennel? Aki tehát a világ barátja akar lenni, az az Isten ellenségévé teszi magát.
Üdvözlöm.
Az egész téma alapja a keresztény hagyományban keresendő. Az Óegyházban az apostolok püspököket állítottak az Egyház élére, akik irányították, vezették a gyülekezeteket. A gyülekezetek közül azonban a római pátriárka a péteri primátus (Mt 16,18) miatt kiemelkedett. Tudjuk, hogy Rómának már a kereszténység elején is nem kis beleszólása volt a gyülekezetek dolgaiba. Ezt világosan bizonyítja a Kelemen levél, amely az 1. század végén - a János jelenései előtt - keletkezett. Ezt a levelet azonban még évszázadokkal később is felolvasták a gyülekezetekben, míg más, ma kanonizált könyveket elvetettek. Később meg (3. század), még az eretnekek is Rómába mentek, hogy hitelesítsék a saját tanításaikat, persze hiába.
Mindent összevetve, a római pátriárkának (a pápának), mint az Egyház vezetőjének, Szent Péter utódjának, ma is joga van bizonyos dolgokhoz, kivéve akkor, ha az ellenkezik a hagyománnyal, amely a Bibliában és az apostoli-illetve az egyházatyák írásaiban maradt fent.
(Máté 15:6–9) . . .« Így aztán érvénytelenné tettétek az Isten szavát a hagyományotok miatt. 7 Képmutatók, találóan prófétált rólatok Ézsaiás, amikor így szólt: 8 »Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 9 Hiába imádnak engem, mert emberek parancsait tanítják tanokként.«”
nincs apostoli utodlás, és a szeglető Maga Jézus, és nem Péter, sosem volt az, sőt maga Péter is leírja, hogy a szegletkövet elvetették, ami egyértelmű hogy Jézus.
Jézusra épül az egyház, nem Péterre
A bibliában,nem emlészem pontosan hol,azt hiszem az ap.csel.-ben,volt egy olyan vers,ami leirja,hogy hogy működtek,éltek a legelső keresztények.
Ősközösségben éltek,egymás házaiban! és nem templomokban tanulmányozták a szentirást,próbáltak aszerint élni,s kenyértörést végeztek.
Szóval egész más mint most.
Ill,ami nagyon megdöbbentett!!!,ez azt hiszem,János evangéliumában van benne,(de nem biztos), van egy olyan vers,hogy egy öreg,fehér hajú ember,egy trónra ül.. = pápa.
Köpni nyelni nem tudtam..
Tévedés, van apostoli utódlás, a szegletkő valóban Jézus Krisztus, de nem abban az összefüggésben, amelyben egyesek el kívánják adni.
A Mt. 15. fejezetét valóban fel szokták használni arra, hogy nincs hagyomány, ezzel azonban az a baj, hogy a Szentírás különbséget tesz emberi hagyomány és Szenthagyomány között. Maga az evangélium is hagyományként terjedt, hiszen szájról-szájra adták tovább, más részei pedig jegyzetekben voltak meg. Ezt rögzítették a - bibliakutatás alapján - a 70-es, 80-as években. Szent Pál a leveleiben egyértelműen felszólít a Biblia mellett az hagyomány megtartására is. Az meg csak hab a tortán, hogy az Újszövetség szerzői bőségesen használtak Biblián kívüli hagyományokat is.
Az (Mt 16,18)-ban pedig nem Jézus Krisztusról, hanem Péterről van szó. Jézus ott szerepel, mint építész, aki épít, nem pedig úgy, mint akire épül valami. Az Utána következő 19. vers még jobban aláhúzza Péter szerepét, hogy ő kapta meg a kulcsokat is. Megjegyzem, az ókorban is így azonosították, Kr.u. 200 körül, ami még nagyon-nagyon a kereszténység eleje.
Tehát szerintem van péteri utódlás, van hagyomány.
Kedves utolsó.
És..te ezekszerint egyetértesz a pápaság helyességével?
Üdvözlöm Kérdező!
Igen, én egyetértek. Az ókereszténység és annak Szentírás-magyarázata támogatja a Pápaságot. A magam részéről nem hiszem, hogy itt a 21. században okosabb lennék, mint azok az emberek, akik ismerték a Szentírás szerzőit vagy legalábbis korban nagyon közel éltek hozzájuk.
Egyébként meg minden vallásos közösségnek van valamilyen vezetője, aki megszabja a határokat. Tehát akik nem fogadják el a római pátriárka elsőbbségét, azokat is vezeti valaki.
De neked egyébként természetesen nem kötelező egyetérteni velem, hiszem lelkiismereti és vallásszabadság van. :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!