Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, mit gondoltok...

LKZsBCBGyU kérdése:

Keresztények, mit gondoltok Ferenc pápáról és az úgymond radikális kijelentéseiről?

Figyelt kérdés

2015. júl. 30. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Számomra szimpatikus. Lehet tagadni az egyház válságát vagy meg lehet próbálni kilábalni belőle. Ő az utóbbit kísérli meg egy sajátos de őszinte módon.
2015. júl. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
én nem vagyok katolikus és nem ismerek minden részletet, de eddig összességében egyet értek vele, és örülök hogy egy olyan ember került vezető pozícióba aki sok olyan keresztény véleményét képviseli akiknek edbig nem volt vagy nem volt ilyen erős hangjuk a közéletben
2015. júl. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

Nehogy azt hidd, hogy ezt ő találta ki.

A keresztény egyház NAGYON GONDOS mérlegelés után megpróbálja megtalálni az egyensúlyt: hogy lehetőleg még a legbutább fundamentalista hívei se hagyják el - de azért az értelmes emberek se nézzenek rá nagyon szánakozva.

A cél a hívek számának a maximalizálása!

Amúgy én is egyetértek vele, hogy ideje fejlődni. Különben eltűnnének - de előtte még jó sok kárt okoznának.

Így is - de talán kevesebbet.

2015. júl. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 szp72 ***** válasza:
71%

Én katolikus vagyok, de őszintén szólva fogalmam sincs, hogy melyek a radikális kijelentései. Számomra természetes, amit eddig mondott, vagy legalábbis, amit belőle hallottam.

Mégis melyek ezek?

2015. júl. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
Én is katolikus vagyok, de eddig nem hallottam tőle semmi radikálisat. Ha valaki megírja, hogy konkrétan melyik kijelentésről lenne szó, akkor elmondom a véleményem szívesen.
2015. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13%

A mostani pápa erősen elkötelezett a szegénység leküzdésében és ebben konkrét javaslatai is vannak. Erősen elkötelezett a világ igazságosabbá tételében, például egyes államok, vagy konkrét csoportok agresszív viselkedését többször szóvá tette, ellenük fellépést sürgetett. A mostani pápa a világ népeinek egyensúlyára törekszik vallásra tekintet nélkül. A mostani pápa igazi világpolgár a szó legnemesebb értelmében. A világ jobbulását akarja és nemcsak szóban.


A korábbi pápákról ezek egyenként sem nagyon mondhatók el, nemhogy összességében. Azért meg kell említeni, hogy Karol Wojtyla volt az első hosszú idő után, aki a népek és vallások párbeszédét kezdte szorgalmazni. Bizonyos értelemben Ferenc ennek határozottabb folytatója. Természetesen a szerepkörének megfelelő stílusban.

2015. júl. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!