Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hét főbűn között mièr...

A hét főbűn között mièrt van ott a torkossàg is?

Figyelt kérdés

1. kevélység (hiúság).

2. fösvénység.

3. bujaság.

4. irigység.

5. torkosság.

6. harag.

7. jóra való restség


2010. márc. 12. 18:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ezt azért nem úgy kell értelmezni, h csak annyit szabad enni, amennyi a túléléshez minimum szűkséges, minden további falat bűn xD Inkább azt jelenti sztem, h ne legyünk telhetetlenek.
2010. márc. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
95%

A Hét Főbűn olyan értelemben nem bűn, hogy sértenék a Tízparancsolatot, mert közvetlenül egyik sem tesz az ellen. Csak míg a Tízparancsolat azt mondja meg, mely TETT az, ami ellenkezik Istennel, addig a Főbűnöket elsősorban azért írták össze még a régi egyházatyák, hogy megmutassák, mi az, ami a bűnökre VEZET. A bűnok fő okai az egyén részéről ezek.


Például az ember általában nem öl meg valakit csak úgy, minden ok nélkül. Általában, harag, vagy irigység viszi rá az embert.


Ugyanúgy a bujaság veheti rá az embert a paráznaságra, a torkosság a lopásra stb. Szóval szerintem a Hét Főbűn elsősorban arra jó, hogy az ember még idejében megfékezze magát, mielőtt komolyabb bűnökkel terhelné a lelkét, hiszen általában a bűneset nem egy önmagában spontán lezajló folyamat, nem választható el a körülményektől és okoktól. A Hét Főbűn tudatosíthatja az emberben, hogy rossz úton jár, noha tettben még nem feltétlenül vétkezett. Ez az én véleményem.

2010. márc. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
az általad felsorolt dolgok mind bálványimádások. azaz, aki torkos, annak a hasa az istene, az evést tekinti az élete céljának és értelmének, nem pedig Isten szolgálatát, és a biblia tanulmányozását.
2010. márc. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!