Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Üdv, én nem találom a bibliába...

Üdv, én nem találom a bibliában a kiközösítés szót. A tanúk mire alapozzák, hogy ki kell közösíteniük bárkit is?

Figyelt kérdés
„Ha pedig valaki nem engedelmeskedik a mi levélbeni intésünknek, azt jegyezzétek meg magatoknak: ne tartsatok vele kapcsolatot, hogy megszégyenüljön. De ne tekintsétek ellenségnek, hanem intsétek, mint testvéreteket” (2Thessz 3:14-15).
2015. júl. 30. 08:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Most azonban azt írom nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit testvérnek neveznek, de parázna vagy kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. "


Tehát a királyság termek bálványimádatra buzdítanak, hisz nem Jézus neve van kint, aki szerezte az üdvösséget, hanem egy weboldal címe. De ez neked nem zavaró, ugye? Csak amikor cigizésen kapnak valakit és ez miatt muszáj megalázni. Miközben elhízott, hája disznókkal van tele a vének testülete, akik olyan falánkak, hogy már azt sem tudják hogy kell az evést abbahagyni és ezek szórják az ítéletet másokra, Istennek képzelve magukat.


Tehát a falánkságért miért nem jár kiközösítés?

2015. júl. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Molnár Sándorné ***** válasza:

Szervusz!

Az I.századi keresztény gyülekezetből is eltávolitották az olyan egyéneket, akik bünt követtek el. Igy van ez ma is.

De azért megjegyzem. A "kiközösités", vagy nevezzük eltávolitásnak a "legvégső" lépés. Mert valóban mindannyian megbotolhatunk. De nem mindegy az, hogy aki megbotlott, az beismeri hogy vétkezett, és szivből bocsánatot kér Istentől, majd nem gyakorolja a továbbiakban a bünt amit elkövetett, vagy pedig "kitart" a bünében, nem törődve a szerető figyelmeztetésnek a vének részéről. Többször megpróbálnak az ilyen egyénnel beszélni, és igyekeznek a jó utra visszatériteni. De ha az illető nem törődik a figyelmeztetésekkel, akkor már nincs más mód, mint valóban a "kiközösités, vagy eltávolitás a gyülekezetből." Azt nyilván tudod, hogy miért. Nem hozhatunk gyalázatot Isten nevére, és a gyülekezetre sem. Mert az emberek nagyon hajlamosak általánositani.

A Korintus I. 5:9-13-as versében olvashatsz arról, hogy az I.században is ezt tették a gyülekezetek védelmére.

De a Cselekedetek könyvében a 3:19 vers a megbocsátásról szól. De kinek lehet megbocsátani?Nyilván annak, aki bocsánatért esedezik.

Kérdezted, hogy a vének hogy itélhetnek meg valakit? Nyilván nem a saját maguk döntése alapján. Mert a birói bizottság több tagból áll. Miután megvizsgálták a bünt elkövető személy minden tettét, és hozzáállását a kérdéshez, "imában" fordulnak Istenhez segitségért, és "egyhangu" döntést kell hozzanak. Tehát Isten szent szelleme által történik a döntés.

Hát remélem tiszta ez a kérdés? Üdvözlettel: Judit!

2015. aug. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!