Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evolúció hívei van magyarázat...

Evolúció hívei van magyarázat arra amit alább látni fogtok?

Figyelt kérdés

Kinában született 8 testvérével, én nem tudom minek nevezzem.

A szülei disznók.


[link]


2015. júl. 6. 01:06
1 2 3 4 5
 21/41 Ozmium42 ***** válasza:
95%
Szóval ha van egy piramis és egy homokbucka, akkor el tudjuk dönteni, hogy a piramist ember építette, a homokbuckát meg csak odafújta a szél, mert a homokbucka alacsonyabb szintű, mint a piramis, akármit is jelentsen ez. De szerinted a homokbuckát isten teremtette, mert magasabb szinten áll, mint a... nem tudom, a semmi. Nem tudom elképzelni, hogyan árulkodik a homokbucka arról, hogy isten teremtette a homokszemeit.
2015. júl. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
A belinkelt kép azt ábrázolja, hogy a hölgy a halkonzervjében talált egy ilyen kukucskáló kis bigyót, amiről olvastam korábban és egy rákfajta, ami a halakon élősködik... kb. ennyi....de mi köze ennek az evolúcióhoz meg a disznókhoz?
2015. júl. 7. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

#22


Szóval egy sima élősködő. Most már csak azt kellene kideríteni hogy a szülei miért pont disznók és miért pont Kínában született? És a kérdező honnan veszi hogy van 8 tesója?!

2015. júl. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a kérdező úgy akarta, hogy kattintsunk a képre, és akkor bejön egy oldal, amin valami torzszülött halott disznó van. Hogy ennek mi köze az evolúcióhoz (eldeformált torzszülöttek előfordulnak, nincs bennük semmi különös, max annyi, hogy viszonylag ritkák) és hogy miért nem lehetett közvetlenül azt belinkelni a helyett az irreleváns konzerves kép helyett, azt nem tudom.
2015. júl. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 szp72 ***** válasza:

"Látott már valaki olyat, hogy a szén szerves vegyületté alakult, pl aminósavvá, ami a DNS építőeleme? IGEN!"


20 óta tanultam utoljára kémiát, s lehet, hogy le vagyok maradva, de az aminósavak mióta a DNS építőelemei?

2015. júl. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
0%

""Ugye meg tudjuk állapítani, hogy mit hozott létre az ember és mit nem az ember tervezett és alkotott?"

Igen... általában. Pl. egy génmódosított élőlénynél nem biztos."


Ott viszont a természet másolása folyik az emberi technika eszközeivel, olyan törvények alapján, melyeket a természet diktál.


""éppen ezért, mivel még az ember által tervezett dolgoknál is sokkal magasabb szinten áll a természet"

Na, ez egy nagyon nagy tévedés!

Az igaz, hogy a természetben akadnak nagyon bonyolult dolgok is - de ezek bizony maguktól jöttek létre!

Ilyenek a fizikai törvények."


Tehát a te törvényed szerint, létezik törvény élő és intelligens törvényalkotó nélkül? És még mi vagyunk elszállva hit dolgában ... :-)


""logikus, hogy még magasabb intelligenciáról árulkodik!"

Ez az ún. "női logika". Szeretnéd, ha valami úgy lenne - aztán elhiszed magadnak."


Le lehet becsülni a természetet (és a nőket), de nagyon NEM ÉRDEMES.


""Azt mondani, hogy "Istent nem látta senki tervezni és teremteni" olyan érv, mintha azt mondanánk, hogy mivel a piramis építőket sem látta senki, így azt sem tervezte és építette értelmes, intelligens lény."

Ja.

Tehát akkor hol is van az isteni tervezőműhely, a tervek, a félkész termékek, és a termékeken a névjegyek?

Mert a piramisokban mindez megvan."


Azt állítod, hogy ha nem lenne olyan nyoma a piramisépítők munkájának, mint pl. a "tervezőműhely", "tervek", "félkész termékek", vagy a "névjegyek", akkor el sem hinnéd, hogy emberi intelligencia alkotta???

2015. júl. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
0%

Érthető módon a Tervező létezésének bizonyítéka gondot okoz azoknak, akik ragaszkodnak az evolúció elméletéhez, hiszen ez az elmélet nem tudja megmagyarázni az élőlényekben felfedezhető kifinomult tervezettséget, különösen nem a sejtek és a molekulák világában megfigyelhető bonyolultságot. Behe ezt mondja: „Meggyőző érvek vannak amellett, hogy az élet mechanizmusára adott darwini magyarázat mindörökké bizonytalan marad.”


Darwin idejében az élet alapját képező élő sejtről azt gondolták, hogy egyszerű felépítésű, az evolúció elméletét pedig abban a korban találták ki, mikor még viszonylagos tudatlanság uralkodott. A tudomány viszont napjainkra már túlhaladt ezen. A molekuláris biológia és a biomimetika minden kétséget kizáróan bizonyítja, hogy a sejt egy rendkívül összetett rendszer, tele van nagyszerűen és tökéletesen megtervezett részekkel. Ehhez képest még a legbonyolultabb szerkentyűink és gépeink felépítése és működése is csak gyerekjátéknak tűnik.


Ha bármilyen, bonyolult működésű szerkezetet látunk, arra következtetünk, hogy tervezve lett. Ott vannak például az egészen hétköznapi gépek — a fűnyíró, az autó vagy az egyszerűbb szerkezetek. Én az egérfogót szeretem használni példaként. Az ember mindjárt tervezésre gondol, mert különböző alkatrészeket lát, melyek úgy vannak összeállítva, hogy megfogják az egeret.


A tudomány mára akkorát fejlődött, hogy az élet már elemi szinten is leplezetlenné vált előtte. És nagy meglepetésünkre az élet molekuláris szintjén a tudósok működőképes, bonyolult szerkezetekre bukkantak. Például az élő sejtben kis molekuláris „teherautók” jönnek-mennek rakományukkal a sejt egyik végéből a másikba. Parányi molekuláris „jelzőtáblák” mutatják a „teherautóknak”, hogy jobbra vagy balra kanyarodjanak. Néhány sejtnek molekuláris „farmotorja” is van, amellyel folyadékokban mozog. Amikor ilyen nyilvánvaló komplexitás figyelhető meg egy működőképes szerkezetben, az emberek bármely más összefüggésben arra a következtetésre jutnának, hogy a szerkezet tervezés eredménye. Nincs más magyarázatunk erre a komplexitásra, még akkor sem, ha a darwini evolúció mást mond. Mivel az az egyöntetű tapasztalat, hogy az ilyen komplex szerkezetek tervezettségről árulkodnak, indokolt arra gondolni, hogy ezek a molekuláris rendszerek is értelmes tervezés eredményei.


Ennyit a "csapnivaló" isteni tervezésről.

2015. júl. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

"létezik törvény élő és intelligens törvényalkotó nélkül?"

Miért, te hogyan gondolod?

Kis segítség: EZ az élő és intelligens törvényalkotó hogyan működik?

Csak nem törvények kellenek hozzá?

És azokat ki teremtette?


"És még mi vagyunk elszállva hit dolgában ... :-)"

Hát igen. De legalábbis úgy tűnik, hogy gondolkodásból fel vagy mentve. Pedig 1 perc sem kellett volna, hogy erre rájöjjél.


"ha nem lenne olyan nyoma a piramisépítők munkájának, mint pl. a "tervezőműhely", "tervek", "félkész termékek", vagy a "névjegyek", akkor el sem hinnéd, hogy emberi intelligencia alkotta???"

De, elhinném, mivel beleillenek az ember által létrehozott tárgyak közé. Csak akkor nem ismernénk a pontos történetüket.

2015. júl. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

"az élőlényekben felfedezhető kifinomult tervezettséget, különösen nem a sejtek és a molekulák világában megfigyelhető bonyolultságot. Behe ezt mondja"

Behe leszerepelt áltudós.

A bonyolultság pedig önmagában semmit nem mond. Egy hópehely is rendkívül bonyolult, és soha nem alakul ki 2 egyforma - ezzel együtt a létrehozó szabályok elég egyszerűek és semmiféle tervező nem kell hozzá.


"Darwin idejében az élet alapját képező élő sejtről azt gondolták, hogy egyszerű felépítésű"

Ez az evolúciót nem igazán érinti.


"az evolúció elméletét pedig abban a korban találták ki, mikor még viszonylagos tudatlanság uralkodott."

Ezért becsülöm őket különösen!

Ráadásul a vallás visszahúzó ereje ellenére képesek voltak felismerni fontos törvényeket.


"a sejt egy rendkívül összetett rendszer, tele van nagyszerűen és tökéletesen megtervezett részekkel."

A tudomány ilyet NEM MOND!

Amúgy 4 milliárd év alatt nem csoda, ha létrejön valami jól használható dolog. De a tökéletestől ez messze van, mint Makó Jeruzsálemtől.


"Ha bármilyen, bonyolult működésű szerkezetet látunk, arra következtetünk, hogy tervezve lett."

Mármint a buták arra következtetnek. De pl. a hópehely ezerszer bonyolultabb a legjobb gépünknél. Akkor a hópehely tervezve lett? Minden darab külön-külön?


"Amikor ilyen nyilvánvaló komplexitás figyelhető meg egy működőképes szerkezetben, az emberek bármely más összefüggésben arra a következtetésre jutnának, hogy a szerkezet tervezés eredménye."

Még egyszer: a buták.

A komplexitásnak önmagában semmi köze a tervezettséghez.


"ha a darwini evolúció mást mond"

Az evolúció semmit nem mond a komplexitásról.


"Mivel az az egyöntetű tapasztalat, hogy az ilyen komplex szerkezetek tervezettségről árulkodnak, indokolt arra gondolni, hogy ezek a molekuláris rendszerek is értelmes tervezés eredményei."

Na nem!

Tervezettségről árulkodik pl. a célszerűség: az, ha az adott dolog nagyon jól használható az adott feladatra, és nincsenek benne a feladathoz fölösleges részek.

Ezen kívül emberi tervezésről árulkodik az egyhiba-elv: tehát, ha bármit elrontasz, akkor elromlik az egész dolog, mindenestül.


"Ennyit a "csapnivaló" isteni tervezésről."

Egész könyveket meg lehet tölteni csak az élőlények hibáinak a nevével.

Pl. egy hal nemi mirigye (ami normálisan egy kis gömb lenne) végighúzódik csaknem a fejétől a farkáig. Miért?

Mert vándorolt - az egyik végétől a másikig. Erre semmi szükség, és egy tervező nem is csinál ilyet.

Az emlősöknél az egyik gégeideg közvetlenül megy az agytól a gégéig (max. 10 cm) - a másik viszont megkerüli szívet. Zsiráfnál ez 5 méter!

Amúgy majdnem ugyanoda mennek.

A fejlettebb lények DNS-ének 90-95%-a szemét!

Legnagyobb részében semmi értelmes nincs már - a többi olyan rész, ami ugyan felismerhető, de az illető lény már nem használja. Többségében már sérült is, mint pl. nekünk a C vitamin.

Vajon a tervező miért hagy benne az élőlényben 95% szemetet?

Ugyanakkor a repülő lényekben nagyon kevés ilyen szemét van - tehát onnan ki lehetett szórni. A többi lényből miért nem?

2015. júl. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 Ozmium42 ***** válasza:
100%
A nyúlnak vissza kell ennie a saját ürülékét, mert képtelen magától megemészteni a saját táplálékát: egy külön baktériumfaj kell, ami viszont a vékonybele után él. Mivel a tápanyag felszívása a vékonybélben történik, az elfogyasztott cellulóz először emésztetlenül halad át, a vastagbélben emésztik meg a baktériumok, majd a végbeléből vissza kell ennie, hogy újra a vékonybélbe jutva fel tudja szívni a tápanyagokat. Ez zseniális tervezés!
2015. júl. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!