Mi a magyarázat? (lásd lenn)
De igen is van szerepe. Attól mert te tájékozatlan vagy, vagy nem értesz hozzá az még nem hülyeség.
"Az eredmények arra utalnak, hogy a barázdált bőr egyfajta szűrőként működik: kiválasztja, mely rezgéseket juttassa el a mélyebben fekvő idegekhez. A csoport számításai szerint egy átlagos emberi ujjbegy esetén, amelyen a barázdák fél milliméteres távolságban helyezkednek el és másodpercenként 10-15 centiméteres sebességgel pásztázza a felületet, a felerősített frekvenciák 200-300 hertz közé esnek. Ez jelentős frekvenciatartomány, mert a beágyazott Pacini-idegrostok a 250 hertzes rezgésekre a legérzékenyebbek."
#2
Ha valahonnan idézel, illik a forrást is megjelölni (igaz, az internet világában már nem nehéz megtalálni, de azért akkor is - pláne, hogy lehetséges, hogy valaki nem internetes forrásból, vagy nem szabadon hozzáférhető oldalról idéz). Persze tudom, hogy már az idézőjel kirakása is bőven túl lépi az államfői tisztség követelmény szintjét kicsiny hazánkban, de azért talán nem ilyen példát kéne követni.
Valamint az általad említetten kívül más szerepe is lehet a barázdáknak (bőrlécrendszernek): például növelheti a tapadást, segítheti a tárgyak megfogását.
Kérdező!
Az ujjak felszíni barázdái egyfajta erősítőként működnek, így jobban tudjuk érzékelni a cikkben említett rezgéseket, mint ha sima lenne a bőrünk felszíne. Az eltérések valószínűleg véletlenszerűek, részben a genetikai változatosság, részben a fejlődés során a sztochasztikus hatások okozhatják.
Ezt még be akartam rakni: a cikk, amire a 2. válaszoló hivatkozott:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!