Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanui! Ti szoktatok...

Lilla64 kérdése:

Jehova Tanui! Ti szoktatok szervezni jótékonysági rendezvényeket?

Figyelt kérdés
Nemcsak a Tanuknak szántam ezt a kérdést,bárkinek aki tud biztosat ezzel kapcsolatban

2015. jún. 28. 14:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

kedves living witness, üdvözöllek az oldalon. első kérésem hozzád: KÉRLEK, ADD MEG, HOL OLVASHATOM EZT A BIBLIÁBAN:

"Jézus azt mondta, halászni tanitsuk meg az embereket, nem halat adogatni"


köszönöm, nagyon nagyon várom a bibliaverset, remélem, nem egy BŐDÜLETES hazugsággal indítasz itt.

2015. jún. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

talán bizony, kedves living witness, vizsgáljuk meg, mit mond Jézus erre a kérdésre, jó? ne ihletetlen CÉG, egy zrt műsorvezető testületének nem ihletett feltételezését nézzük meg elősször, benne vagy? 3, azaz három evangélium is megemlíti Jézus válaszát erre, én az elsőt, mátét idézem, az úvf ből, külön neked:


Ő így válaszolt annak, aki szólt neki: „Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?” 49 És kinyújtva a kezét tanítványai felé, ezt mondta: „Íme! Az én anyám és az én testvéreim! 50 Mert aki cselekszi égi Atyám akaratát, az az én fivérem, nővérem és anyám.”


Jézus szerint kik az Ő testvérei? a zrt szerint kik Jézus testvérei? embereknek, vagy magának Jézusnak higgyek? a biblia élő, kedves living, és erőt fejt ki... pl megcáfolja sok hamis próféta állítását, emberi tanítását, és kiforgatott szavait. persze te, witnes, dönthetsz úgy, hogy nem Jézusnak, a gyülekezeted egyetlen vezetőjének hiszel, hanam a vezető testületnek, amelynek már a neve is írásellenes, hát még a tanításai. de, kedves testvérem, én meghajlok az érvek előtt, és megkövetlek, ha bizonyítod igazad. érdeklődve várom megtisztelő válaszod.

2015. jún. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Akkor vegyük át még egyszer Tisztelt living witness.


Mt 25:41-46

Akkor szól majd az ő bal keze felől állókhoz is: Távozzatok tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, a mely az ördögöknek és az ő angyalainak készíttetett.

Mert éheztem, és nem adtatok ennem; szomjúhoztam, és nem adtatok innom;

Jövevény voltam, és nem fogadtatok be engem; mezítelen voltam, és nem ruháztatok meg engem; beteg és fogoly voltam, és nem látogattatok meg engem.

Akkor ezek is felelnek majd néki, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, vagy szomjúhoztál, vagy hogy jövevény, vagy mezítelen, vagy beteg, vagy fogoly voltál, és nem szolgáltunk volna néked? Akkor felel majd nékik, mondván: Bizony mondom néktek, a mennyiben nem cselekedtétek meg egygyel eme legkisebbek közül, én velem sem cselekedtétek meg. És ezek elmennek majd az örök gyötrelemre; az igazak pedig az örök életre.


Te ezeket az igéket a saját szektádra alkalmazod...pedig nagyot tévedsz!

Ismerd meg a zrt valódi arcát, tessék itt van;


Mt 23:14-15

Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok, mert felemésztitek az özvegyek házát, és színből hosszan imádkoztok; ezért annál súlyosabb lesz a ti büntetéstek.

Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert megkerülitek a tengert és a földet, hogy egy pogányt zsidóvá tegyetek; és ha azzá lett, a gyehenna fiává teszitek őt, kétszerte inkább magatoknál.


Ök nem adnak, hanem vesznek, elveszik a pénzedet a lelkedet és a békédet.

2015. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

"Semmiből nem állna nekik szervezetten segíteni, de ahogy látszik is a 23%os válaszán, inkább lenézik a segély szervezeteket, miközben ők maguk semmit sem tudnak felmutatni."


Ez nem igaz, és ezt mindenki tudja, aki kicsit is ismer bennünket.


11-es válaszoló, te csak a saját hazugságaiddal foglalkozzál (rengeteg van ezen oldalakon), jobban tennéd, ha magadba szálnál. Ide tényleg igaz a szálka/gerenda esete!


"Ő így válaszolt annak, aki szólt neki: „Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?” 49 És kinyújtva a kezét tanítványai felé, ezt mondta: „Íme! Az én anyám és az én testvéreim! 50 Mert aki cselekszi égi Atyám akaratát, az az én fivérem, nővérem és anyám.”"


És vajon kik is CSELEKSZIK Jehova akaratát? Tán azok, akik még a Nevét sem használják, vagy nem is ismerik (el)?! Tán azok, akik állítólagos "keresztényként" TÖBBSÉGÉBEN olyan egyházakhoz tartoznak, melyek gyakran végletes és halálos megosztottságot idéznek elő, vagy néznek el a híveik között (hány példát mondjak, csak az elmúlt évtizedekből és a jelenből)?? Vagy mint te, folyamatosan hamisan vádolsz egy csoport tanítását, vagy embereket?


Na mond akkor, hogy Jehova Tanúi szerint kik is az Ő testvérei és MIÉRT? Miért nem mondod azt is, meg azt is, hogy ez miben is tér el attól, amit Jézus mondott és tanított, s MIÉRT?!

2015. jún. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

13-as válaszoló, MIÉRT téved a testvérem? Ezzel a miért-el MINDIG adósak maradtok valahogy! Nem furcsa? Ja, hogy vádaskodni és szövegelni könnyű, értem. Bibliai választ adni sokkal nehezebb, igaz? És vajon a sok-sok magát kereszténynek nevező egyház és felekezet vajon HÁNYFÉLE választ adna a következő összefoglaló végén elhangzó kérdésre:


E példázatában Jézus ezt mondta: „Mikor pedig eljő az embernek Fia az ő dicsőségében, és ő vele mind a szent angyalok, akkor beül majd az ő dicsőségének királyiszékébe. És elébe gyűjtetnek mind a népek, és elválasztja őket egymástól, miként a pásztor elválasztja a juhokat a kecskéktől. És a juhokat jobb keze felől, a kecskéket pedig bal keze felől állítja.” A példázat további kijelentéséből kitűnik, hogy a „juhok” azok az emberek, akik segítenek Krisztus „testvéreinek”, sőt igyekeznek enyhülést szerezni nekik üldözéskor, és amikor börtönben vannak. De kik is PONTOSAN a juhok és kik Jézus testvérei, mi ez az elválasztott kétféle csoport???


Jehova Tanúi sem egyből, de lassan megértették, hogy az égi reménységű felkentek csak egy meghatározott számú közösséget jelentenek a Szentírásban, de lesznek a "más juhok" is, akik viszont Jehova által megígért EREDETI szándékának megfelelően, földi reménységűek lesznek.

2015. jún. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

A Bibliában sehol nem találhatjuk azokat a szavakat, hogy "földi reménységüek" és "égi reménységüek".

Ez hamis tanítás.

2015. jún. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
sem: Jehova tanúi égi szekér, vezető testület, diploma királyság terem bibliatanulmányozás örtorony ébredjetek brooklyn úttörő hirnök munkajelentés kongresszus stb. ezeket a szavakat sem lehet megtalálni a bibliában.
2015. jún. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

" akik cselekszik az Atyám akaratát"


12-esnek-

S mi az Atya akarata?

s ahogy idézted, kinek mondta?

a tanítványainak, és azoknak akik cselekszik és élik a keresztény hitüket.


Milyen érdekes, hogy Jehova Tanúi között, nincs hajléktalan, éhező, még Afrikában sem.

s tudod miért?


válaszoljon Isten élő szava:

(Zsoltárok 37:25) 25 Ifjú voltam, meg is öregedtem, De nem láttam az igazságost teljesen elhagyatva, Sem utódját kenyeret kéregetni.

2015. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

tipikus tanú. konkrét bibliaverset nem tud idézni az állítása alá, elnézést nem kér...

szóval, ajánlom neked, menj el egy két királyság terembe, itt magyarországon, a keleti régióban... majd meglátod...

2015. jún. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

" Ez nem igaz, és ezt mindenki tudja, aki kicsit is ismer bennünket."


Én írtam azt a választ és figyellek benneteket, így nyugodtan tudom mondani, hogy semmit sem tudtok felmutatni.


Írja a Biblia, hogy Isten csak néhányat tett tanitová, prófétává, ti mégis azt hiszitek, hogy aki bemerítkezik, annak máris kötelessége tanítóvá válnia, Ige eellenesen, mivel Isten elhívása ellen van az ilyen képzelgés.


Az teljesíti az Atya akaratát (a kitalált jehova szóval nem kéne dobálózni), aki az életében is világít, megmutatva ezzel Isten dicsőségét. Ne járj házról házra, ez a Biblia tanácsa.

2015. jún. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!