Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanui! Ti szoktatok...

Lilla64 kérdése:

Jehova Tanui! Ti szoktatok szervezni jótékonysági rendezvényeket?

Figyelt kérdés
Nemcsak a Tanuknak szántam ezt a kérdést,bárkinek aki tud biztosat ezzel kapcsolatban

2015. jún. 28. 14:58
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, jótékonykodni és segíteni a rászorulókon az MINDEN egyes keresztény tanítvány szent kötelessége a Biblia szerint, ott ahol él - speciálisan erre irányuló szervezeti elrendezés nélkül is! Ha ezt a magukat kereszténynek vallók a világban mindenhol így tennék (ahelyett, hogy pl. egymás ellen fordulnak!!!), semmi szükség nem volna a híres-neves karitatív szervezetekre. (Nyilvánvaló, hogy amikor valahol pl. természeti katasztrófa miatt válsághelyzet alakul ki, ott a lehető leggyorsabban menni és segíteni kell, ezt az elsők között a Tanúk is megteszik szervezett formában).
2015. jún. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%

Semmiből nem állna nekik szervezetten segíteni, de ahogy látszik is a 23%os válaszán, inkább lenézik a segély szervezeteket, miközben ők maguk semmit sem tudnak felmutatni.

Ha ők lennének Isten szervezete, akkor az emberségnek és a segítésnek az élén járnának. De mégsem tesznek semmit.

2015. jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

A második válaszoló rátapintott a lényegre.

Kedves Kérdező te hallottad valaha is a hírekbe, hogy "Jehova Tanúi szeretet szolgálat(vagy akármi) ezt és ezt tette?"

Azon nagyon meglepődnék...

2015. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
59%

mindjárt belinkelnek 3 cikket a zrt jótékonysági akcióiról, ami valójában helyi tanúk megsegítéséből, és a más vallásúaknak történő prédikálásból állt. vagy elmondják, hogy 2001 szept 11.-én pár meghalt tűzoltó tanú volt. mindezt 130 év alatt sikerült nekik összehozni. még ide tartozik, hogy a zrt legújjab megvilágosodása szerint ezek a biibliaversek:

41 Akkor szól a balja felől állókhoz is: »Menjetek el tőlem, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az Ördögnek és angyalainak készült. 42 Mert megéheztem, de nem adtatok ennem, és megszomjaztam, de nem adtatok innom. 43 Idegen voltam, de nem fogadtatok vendégszeretően, mezítelen voltam, de nem ruháztatok fel, beteg voltam és börtönben voltam, de nem viseltetek rám gondot.« 44 Akkor azok is válaszolnak, ezekkel a szavakkal: »Uram, mikor láttunk éhesnek vagy szomjasnak vagy mint idegent vagy mezítelenül vagy betegen vagy börtönben, és nem szolgáltunk neked?« 45 Akkor ezekkel a szavakkal válaszol nekik: »Bizony mondom nektek, amit nem tettetek meg e legkisebbek egyikével, azt velem nem tettétek meg.« 46 És ezek elmennek az örök levágatásra, az igazságosak pedig az örök életre.


azt jelentik, hogy segíteni kell a felkent tanúknak a prédikálómunkában, nem pedig azt, hogy jótékonykodni kell.

SZÉGYEN, JÉZUS SZAVAINAK SZÁNDÉKOS KIFORGATÁSA, ÉS MEGHAZUDTOLÁSA.

2015. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,tényleg nem hallottam ilyent,hogy a Tanuk jótékonykodnának,habár mindig a szeretetről prédikálnak.Ezért is tettem fel itt ezt a kérdést.
2015. jún. 28. 18:16
 6/33 anonim ***** válasza:
Nem szerveznek azok semmit.Az ő szavukkal élve,Szellemi eledelt(traktátus,folyóirat)adnak az embereknek.Ez mind szép és jó,viszont az éhezők ettől nem laknak jól.
2015. jún. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
És olyasmi létezik,hogy támogatnak gyerekotthonokat,iskolákat öregotthont,amint több vallási felekezetektől lehet látni.Egyszer láttam a hiradóba a Krisna hivek ételt osztottak,pedig őket eléggé szélsőségeseknek tartanak
2015. jún. 28. 19:09
 8/33 anonim ***** válasza:

(János 6:26, 27) 26 Jézus válaszolt nekik, és ezt mondta: „Bizony, bizony mondom nektek, nem azért kerestek, mert jeleket láttatok, hanem mert ettetek a kenyerekből, és jóllaktatok. 27 Ne azért az eledelért munkálkodjatok, amely elvész, . . .


javaslom nézzél be a jw.org honlapra


ott olvashatsz nem egy olyan esetet, ahol média bevonása nélkül ott voltunk, nem vertük nagy dobra,

minden alkalommal támogatjuk azokat akiket probléma ért.


ennél fogva nem kell ám itt gonoszkodni, kedves Barátaim.


Jézus szerint mikor teszel jót a felebarátoddal?

Te hogyan olvastad a szavait?

hogy rendezvényeket kell szervezni?

lásd amikor megvendégelte az embereket.

mit gondolsz hányan követték, és kezdtek el a tanítása szerint élni?


Jézus azt mondta, halászni tanitsuk meg az embereket, nem halat adogatni

szerinted hányan lettek keresztény életet élők azok közül akik folyamatosan kapnak?

2015. jún. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

T. Kérdező azt baromságot a médiáról ne vedd be.

Ha valahol katasztrófa történik a média ott van, és nem azért van ott mert odahívta őket pl. a Baptista szeretetszolgálat, hanem azért van ott mert neki ott kell lennie.

A jehovisták így probálnak meg "védekezni", hogy ők bizony nem szaladnak a médiához....ejnye bejnye, hogy mik vannak!


Te pedig living olvasd el az alábbi igét is és ne spekulcióval probáld fényezni a zrt-t.


Mt 25:35-40

Mert éheztem, és ennem adtatok; szomjúhoztam, és innom adtatok; jövevény voltam, és befogadtatok engem;

Mezítelen voltam, és megruháztatok; beteg voltam, és meglátogattatok; fogoly voltam, és eljöttetek hozzám.

Akkor felelnek majd néki az igazak, mondván: Uram, mikor láttuk, hogy éheztél, és tápláltunk volna? vagy szomjúhoztál, és innod adtunk volna?

És mikor láttuk, hogy jövevény voltál, és befogadtunk volna? vagy mezítelen voltál, és felruháztunk volna?

Mikor láttuk, hogy beteg vagy fogoly voltál, és hozzád mentünk volna?

És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.

2015. jún. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

És felelvén a király, azt mondja majd nékik: Bizony mondom néktek, a mennyiben megcselekedtétek egygyel az én legkisebb atyámfiai közül, én velem cselekedtétek meg.


s szerinted, kik azok akiket "atyám fiainak" nevez Jézus?


a szegény emberek sokasságát, akik nem is élnek keresztény életet, sőt némelyikük a legmesszebbmenőkig sem élnek a Jézus által tanított keresztény élet egyetlen formájában sem?

Most Őszintén?


s ha a szövegkörnyezetet megnézed, kik azok akik kereskedtek, és növelték Jézus földi javait? s ezért üldözést, börtönbe zárást, stb szenvedtek el?

2015. jún. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!