Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » S. T. g. rövidítés kereszten...

S. T. g. rövidítés kereszten mit jelent?

Figyelt kérdés
vettem egy keresztet, amin ez a rövidítés szerepel, az eladó sem tudja mit jelent, és az őrületbe kerget, hogy nem találok róla sehol semmit
2010. febr. 28. 21:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
melyik részén?
2010. febr. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
a vízszintes részén...miért?
2010. márc. 1. 00:01
 3/19 anonim ***** válasza:
gondoltam, hátha közelebb visz a megoldáshoz, de nem találtam semmi keresztény vonatkozását ennek a rövidítésnek. Fogalmam sincs, mit jelenthet.
2010. márc. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nem azt jelentheti, hogy a zsidó királya? Mert a kereszten a feje fölé ezt írták. Hívő vagyok, de nem "vallásos", ezért nem tartom jó ötletnek, hogy kereszt legyen az otthonodban, hisz az egy kivégző eszköz volt és nem egy tárgyhoz kell imádkoznunk, hanem az élő Istenhez! És közvetítő sem kell, mert az JÉZUS és nem egy élettelen tárgy! Dísznek meg mi értelme? Nem kívülről kell hívőnek látszanunk, hanem belülről kell annak lennünk.

Bocsi, hogy leírtam a véleményem, de hozzátartozott a válaszhoz.

2010. márc. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
gondoltam erre, de azt a feje fölé írják egy táblára (a függőleges részére), I.N.R.I. röviditéssel (Iesus Nasaretus Rex Iudeorum). At S.T.g-ből ezt sehogy nem tudom kihozni, még ha más nyelven is van.
2010. márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

a G-t véletlenül írtam kisbetűvel:)

köszönöm a válaszokat, bár megjegyezném, hogy én is hivő vagyok. Számodra ez egy kivégző eszköz, számomra pedig a jelképe azoknak az értékeknek, amit Jézus képviselt és juttatott el az élete árán Nekünk.

2010. márc. 1. 23:38
 7/19 A kérdező kommentje:
és másodszor olvasva a kommentedet, azt, hogy én kívülről vagyok-e hívő vagy nem, abból a kérdésből amit feltettem, onnan ahol most vagy, nagyon nehezen tudod megállapítani.
2010. márc. 1. 23:40
 8/19 anonim ***** válasza:
39%
egyértelműen bálvány. hozzáteszem, a biblia (károli) újszövetségi részén tényleg mindenütt kereszt szerepel, de az ószövetségben egyértelműen oszlopról van szó. maga a görög kifejezés is egyenes karóra utal, de semmiképpen nem 2, egymásra keresztbe elhelyezett fára. a kereszt egyértelműen az egyiptomi füles kereszt átalakítása, miként a karácsony is a saturniála átemelése. pogány eredettel rendelkeznek.
2010. márc. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem bírják ki, hát nem igaz...
2010. márc. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
ahogy Te sem öreg
2010. márc. 2. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!