Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúitól, volt JT-ktől...

Jehova Tanúitól, volt JT-ktől kérdezném: ha valaki alámerítkezett, akkor onnan tényleg nincs visszaút?

Figyelt kérdés

Tehát ha valaki megkeresztelkedett, akkor hogy tud kilépni az egyházból? Meg mi ez a szöveg, amit itt/máshol is olvasok, hogy megtalálnak? Például, ha én egy pécsi közösségbe tartozok, de rájövök, hogy nem akarok és lehetőségem van mindent felszámolni és magam mögött hagyni, és elköltözök Nyíregyházára, és ott új életet kezdek, akkor mi lesz?


Ez volt az egyszerűbb eset. De mi van akkor, ha nincs lehetőségem elköltözni? Nem elég, ha azt mondom, hogy "bocsi, nem jövök többet"? Lehet-e bármilyen JOGI következménye, ha nem megyek többet?


Végül: a családom tényleg nem állhat velem szóba?



2015. máj. 30. 11:05
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
38%

Kedves 19-es.

Látod ez a probléma amiről beszéltem.

Miközben a szervezet, vagy vezetőtestület a kiadványokban a biblia alapján leír bizonyos teendőket, és ez nyilvános minden tanú előtt, addig a gyülekezetekben a vének sok esetben nem alkalmazzák az irányelveket. Miközben alázatos szolgáknak kellene lenniük Jézus példáját követve, aki megmosta a tanítványai lábait, ezzel példát mutatva nekik. Addig napjainkban sok vén, nem követi ezt a példát.

Például a már leírtak szerint, a kiközösített családtaggal csak szellemi dolgokról nem beszélhetnek, addig sok vén megengedi magának, hogy felülírja ezt a szervezet általi útmutatást. Tudok olyan esetről, hogy nem a szervezet, hanem egy adott gyülekezet vénei megtiltották a családtagoknak, hogy a kiközösített családtaggal semmilyen kapcsolatot ne tartsanak fenn, mert kiközösítik. De mondok ennél durvább példát is. Például egy családba a gyermek nem lett Jehova Tanúja, és mivel elérte a felnőtt kort a vének az mondták a szülőknek, hogy küldjék el a gyermeket az otthonukból. Persze a szülők ezt nem voltak hajlandók megtenni, inkább kiléptek a szervezetből. Sajnos sok gyülekezetben vannak olyan vének, amelyek nem követik a szervezet utasításait. Visszaélnek a kapott hatalmukkal és nem példaképei és szolgái a gyülekezetnek, hanem uralkodnak rajtuk. És képzeld el, hogy mi lehet egy olyan gyülekezetben, ahol a vének 80% egy családhoz tartoznak. Sok esetben azon dolgoznak hogy jó színbe tüntessék fel magukat és a tevékenységüket felfelé, és ezért képesek bármit is megtenni. Sajnos sok ilyen vén szolgál hazánkban a gyülekezetekben és ők nem Jehovának a helyeslését keresik, hanem emberekét. Amikor amint előzőleg már említettem, jeleztem a körzetszolgának a problémákat a gyülekezetben a vénekkel kapcsolatban, azt válaszolta, hogy ők nem nyomozók, hogy utána járjanak az általam jelzett problémáknak. Természetesen a vének azonban lehetnek nyomozók, és kereshetik a hibát a gyülekezet tagjainál. Többek között ezért az elnéző magatartásért léptem ki a szervezetből. És sajnos úgy gondolom, hogy az ilyen esetekről a vezető testület nem szerez tudomást, hiszen aki jelenthetné a problémákat, maga a körzetszolga érdekei is azt kívánják, hogy az általa felügyelt területről pozitív jelentést adjon a szervezetnek, hogy a pozícióját fenntarthassa. Természetesen vannak Isten szavához ragaszkodó vének és körzetszolgák is. Ezért tapasztalható az, hogy más található a kiadványokban, és sok gyülekezetben más a valóság.

2015. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

szia


s azt se felejtsük már el, hogy nincs két egyforma helyzet, mi nem látunk bele dolgokba, amit a vének tudnak a körülményekről, mert minden nem tartozik azokra akik nem felelősséget betöltő emberek

s erről azért nem beszélnek mert egy helytelenség nem beszéd tárgya, vagy hogy a helytelen cselekvőt közbeszéd tárgyává tegyék a gyülekezetben aról hogy mit tett.

ez Jehovára tartozik,

igy nem adnak okot a "pletykálkodásra"

egy kereszténynek az elméje jó dolgokkal kell hogy tele legyen nem negatív esetekkel, és msok helytelenségével, ami nem tartozik rá


egyébként pedig haagudj a Teremtőre is és a megváltóra Jézusra, mert Ő komolyan veszi az imádatot, s ezt Ő rendelte el, és ha nem tartod be akkor méltatlan vagy hozzá


ne feledd mindig is így volt Isten népében az elvárás.

Az izraeliták esetében is a saját rokonnak kellett először követ ragadni,a keresztény tanítában ugyan ez, van csak most nem fizikai hall van ,

hiszen Jézus mondta, aki jobban szereti a családját az nem méltó hozzá


az életedet ne feledd nem a családod menti meg hanem a Megváltó, és az Atyja. mert akkor nem irtak volna ilyen elvárásokat a szent írásba


Marianne

2015. máj. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
86%
akkor Jézus miért mentette meg, és nem ítélte el a parázna asszonyt?
2015. máj. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

kedves előttem szóló.


ez a történet nem Bibliai tanítás, ezt útólag csatolták, ennélfogva apokriff, mert Jézus nem törölte el a Mózei törvényt, hanem betöltötte,


A Codex Sinaiticus és a Codex Vaticanus nevű kéziratok, továbbá a sínai szír kódex kihagyják az 53. verstől a 8. fejezet 11. versig terjedő részt, amelyben (eltekintve a különféle görög szövegekben és fordításokban mutatkozó eltérésektől) a következő olvasható:

53 És mindnyájan hazamentek.

8 Jézus pedig az Olajfák hegyére ment. 2 Virradatkor azonban ismét megjelent a templomban, és az egész nép odasereglett hozzá, ő pedig leült, és tanítani kezdte őket. 3 Az írástudók és a farizeusok ekkor odavittek egy házasságtörésen ért asszonyt, és középre állítva, 4 ezt mondták neki: „Tanító, ezt az asszonyt tetten érték, amikor házasságtörést követett el. 5 Mózes azt írta elő nekünk a Törvényben, hogy az ilyen asszonyokat meg kell kövezni. Hát te mit mondasz?” 6 Ezt persze azért mondták, hogy próbára tegyék őt, hogy legyen mivel vádolniuk. Jézus azonban lehajolt, és az ujjával írni kezdett a földre. 7 Amikor nem hagytak fel a kérdezgetéssel, fölegyenesedett, és ezt mondta nekik: „Az vessen rá elsőként követ, aki bűntelen közületek.” 8 És ismét előrehajolva tovább írt a földre. 9 Akik pedig hallották ezt, távozni kezdtek, egyik a másik után, kezdve a vénektől, és ő ott maradt egyedül a középen álló asszonnyal. 10 Jézus fölegyenesedett, és ezt mondta neki: „Asszony, hol vannak? Senki sem ítélt el téged?” 11 Az így szólt: „Senki, Uram.” Jézus ezt mondta: „Én sem ítéllek el. Menj el; mostantól fogva ne gyakorolj többé bűnt.”

2015. máj. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
20%
Én jelenleg is Jehova tanúja vagyok, remélem elfogadod a válaszod. Tehát elsősorban a keresztelkedéseddel Jehova felé mutatod ki, hogy átadtad magad az életed neki és az Ő oldalán állsz. Semmi papír vagy iromány nincs erről. Persze bejegyeznek a tanúk közé, de ez csak leginkább statisztikai adatok miatt, egyáltalán nem élnek vissza vele. Kilépni nagyon egyszerűen ki lehet, nem fognak zaklatni vagy ilyesmi, viszont azok, akik a gyülekezeti barátaid voltak, nem fogják tartani veled a kapcsolatot, mivel akkor már nem bizonyulsz olyan társaságnak, ami Istennek tetsző. Új életet bármikor kezdhetsz, bárhol a lényeg, hogy Isten mindig veled van, te döntesz róla, hogy elfogadod e, vagy sem. :)
2015. máj. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
13%
13 Menjetek hát, és tanuljátok meg, mit jelent ez: »Irgalmasságot akarok, és nem áldozatot.« Mert nem azért jöttem, hogy az igazságosakat, hanem hogy a bűnösöket hívjam.”
2015. máj. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!