Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúitól, volt JT-ktől...

Jehova Tanúitól, volt JT-ktől kérdezném: ha valaki alámerítkezett, akkor onnan tényleg nincs visszaút?

Figyelt kérdés

Tehát ha valaki megkeresztelkedett, akkor hogy tud kilépni az egyházból? Meg mi ez a szöveg, amit itt/máshol is olvasok, hogy megtalálnak? Például, ha én egy pécsi közösségbe tartozok, de rájövök, hogy nem akarok és lehetőségem van mindent felszámolni és magam mögött hagyni, és elköltözök Nyíregyházára, és ott új életet kezdek, akkor mi lesz?


Ez volt az egyszerűbb eset. De mi van akkor, ha nincs lehetőségem elköltözni? Nem elég, ha azt mondom, hogy "bocsi, nem jövök többet"? Lehet-e bármilyen JOGI következménye, ha nem megyek többet?


Végül: a családom tényleg nem állhat velem szóba?



2015. máj. 30. 11:05
1 2 3
 11/26 Molnár Sándorné ***** válasza:
13%

Kedves 8/10-es!

Latszik hogy nem vagy tisztaban a dolgokkal, es csak feluletesen olvasod el a cikkeket.

Azt irod, hogy "a kikozositett gyermek nem ulhet a szulei melle a gyulekezetben"...stb.

Nos itt nyilvan nem kisgyermekrol van szo, mivel "kikozisteni csak azt lehet, aki elozoleg mar alameritkezett". Alemeritkezni pedig csak nagyon komoly tanulmanyozas utan lehet. Igy vilagos, hogy akirol itt irnak, azok nem kisgyermekek, hanem mar kozelitenek a nagykorusaghoz, vagy mar el is hagytak azt.

Tehat aki azt gondolja, hogy szo szerinti kisgyermekekrol van szo, az nagyon tevek. Udv: Judit!

2015. máj. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%

kedves molnár s-né. köszönöm őszinte sorait. ezek után, kérem, olvassa el az örtorony válaszát:

"Ebből adódóan az sem helyteleníthető, ha a kiközösített, kiskorú gyermek csendben, a szülei mellett ül a Királyság-teremben."

minthogy megadtam a forrásanyagot is, érdekelne, mit is ért felületesség alatt? várom rövid, lényegre törő válaszát.

egy kommentelő, aki nincs tisztában a dolgokkal, és csak felületesen olvassa a cikkeket. (ellentétben nyílván önnel, mint az a mellékelt példából is látszik)

2015. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
12%

kedves kérdező, (és mindenki más) gondolkozzatok el ezen:

“A földkerekség legboldogabb népének” tartják magukat.


mégis: Jehova Tanúi rendelkeznek a legmagasabb lemorzsolódási aránnyal az összes vallási közösség tekintetében. Más szavakkal:


100 Jehova Tanúja gyermek közül 63 fordít hátat a szülei vallásának.


A Jehova Tanúja családokban nevelkedett gyermekek egyharmada más valláshoz fordul.


A Jehova Tanújaként felnőtt gyermekek 33 százaléka teljes mértékben elhagyja a vallásokat, amikor felnő.


És csupán 37 % választja azt, hogy Jehova Tanúi között marad.

(forrás: PewResearch, 2008)

Mit jelent ez a számukra?


Ha egy három gyermekes Jehova Tanúja szülő vagy, akkor kettő közülük talán nem jut be a új világba.


És lehetséges, hogy kénytelen leszel megszakítani velük a kapcsolatot a közeljövőben.


Ez megválaszolatlanul hagy egy kérdést:


Jehova Tanúi “a földkerekség legboldogabb népének” állítják magukat – akkor hát a tanúk gyermekei közül miért választják a távozást oly sokan?

2015. máj. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
19%

szia


a kiközösített gyrmek relative kifejezés.

mert nem biztos, hogy olyan kis korú, hiszen csak az keresztelkedhet meg aki erre érett, egy nagyon kis korú csakkivételes esetben keresztelkedhet, ha a vnek is "érettnek" tartják


ennél fogva a gyermek kifejezés a szülők nézőpontjából "gyermek" elsősorban és nem feltétlenül kiskorú

2015. máj. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező!

Igen,igaz,hogy ha a hozzátartozóid tanúk és te kilépsz akkor nem állhatnak szóba veled.Titokban lehet beszélni,ha nem akad egy "jóakaró"aki besúg,már csak azért is hogy ő kedvező szinben tünjön fel a vének előtt.Ami a kiskorúakat illeti,a JT-k azt hangoztassák,hogy nem baba korukba keresztelik a gyereket,hogy tudja eldönteni milyen közösségben szeretne élni,viszont ragaszkodnak ahoz,hogy 18 éves korukig,ők döntsenek a sorsukat illetően.Ezért nagyon igyekeznek,hogy rábeszéljék az alámeritkezésre.(Tisztelet a kivételnek,mert azért akad ilyen is).Aztán a gyerek amikor betöltötte a 18 évet otthagyja a gyülekezetet,és természetesen elszakad a családjátol.

2015. máj. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

kedves 29-es. ottan fentebb-a! azok a betűk egymás után. nem értelmezhetőek? várj, leírom ide is, hogy ne keljen bajlódnod a keresgéléssel:


kedves molnár s-né. köszönöm őszinte sorait. ezek után, kérem, olvassa el az örtorony válaszát:

"Ebből adódóan az sem helyteleníthető, ha a kiközösített, kiskorú gyermek csendben, a szülei mellett ül a Királyság-teremben."

minthogy megadtam a forrásanyagot is, érdekelne, mit is ért felületesség alatt? várom rövid, lényegre törő válaszát.

egy kommentelő, aki nincs tisztában a dolgokkal, és csak felületesen olvassa a cikkeket. (ellentétben nyílván önnel, mint az a mellékelt példából is látszik)

2015. máj. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
86%
Én akkor tagadnám ki a gyerekemet, ha ehhez a szélsőséges szektához csatlakozna. Sötét társaság, semmi köze Istenhez, Bibliához.
2015. máj. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
77%

Úgy gondolom, hogy nekem is hozzá kell fűznöm egy - két gondolatot az itt elhangzottakhoz. Több mint 30 évig voltam Jehova Tanúja, de jelenleg nem tartozom a szervezethez, saját elhatározásomból léptem ki a szervezetből.

Először is ugyanaz vonatkozik a kiközösítettekre és azokra is, akik kiléptek a szervezetből.

Ha valaki elhagyja a szervezetet vagy kiközösítik, azzal nem tarthatnak fenn kapcsolatot a gyülekezet tagjai. De a családok esetében más a helyzet, a család tagjai tarthatnak fenn vele kapcsolatot, de a szellemi dolgokról nem beszélhetnek vele.

Fontosnak tartom megjegyezni, hogy amikor valaki megkeresztelkedik Jehova Tanújaként, nem a szervezetnek adja át magát, hanem Jehovának az Ő szolgálata végzésére. Ennélfogva Jehovának tartozik elszámolással tetteiért, és nem embereknek. Az örök élet elnyerése is a Jehovának való engedelmességtől függ, és nem emberékétől.

Ha valakitől megvonják a gyülekezet közösségét mivel súlyos bűnt követett el, és több figyelmeztetés esetén sem hagyott fel a helytelenség cselekvésével, akkor Jehova törvényével összhangban járnak el.

Amennyiben a kiközösített személy megbánja helytelen cselekedeteit és ezt tetteivel bizonyítja, visszafogadják a gyülekezetbe és örömmel fogadják.

Ezzel a hozzászólásommal sok tévhitet szeretnék eloszlatni.

Én a magyarországi fiókhivatalnak jeleztem hogy a későbbiekben nem kívánok tartozni Jehova Tanúi szervezetéhez és ezt meg is indokoltam, és kértem, hogy ne zavarjanak sem ők sem a gyülekezet felvigyázói. Több mit két éve, hogy kiléptem, és a fent említett kérésemet tiszteletben tartották.

Gondolom, hogy kíváncsi vagy arra is, miért léptem ki a szervezetből. A válaszom az, hogy a gyülekezet felvigyázói, akiknek a gyülekezet példaképeinek kell lenniük a Biblia szerint, nem azok voltak. Olyan dolgokat cselekedtek, amit Isten szava egyértelműen elítél. Miután jeleztem a körzetszolgának a gyülekezetben tapasztalható problémákat és nem történt semmi a megoldásuk érdekébe, Ragaszkodva Isten azon ihletett figyelmeztetésének, amely arra vonatkozik, hogy tartsuk távol magunkat azoktól, akik keresztényeknek vallják magukat, de X és Y dolgokat cselekednek, úgy éreztem, nem lehetek egy olyan szervezet tagja, amely a vezetői között megengedi a bűn gyakorlását, olyan bűnét, amiért egy tanút kiközösíthetnek. Ezért Jehovának engedelmeskedve, megvontam a közösségemet a gyülekezettel és a szervezettel.

Úgy döntöttem, hogy inkább Jehovának engedelmeskedek mint embereknek, akik nem menthetnek meg. Amennyiben pozitív változtatásokat látnék a gyülekezet esetében, semmi okát nem látnék annak, hogy visszatérjek, de sajnos azt kell tapasztalnom, hogy azóta a helyzet még rosszabb lett.

Sajnos sok téves információ jeleni meg ezen az oldalon is Jehova Tanúival kapcsolatban, ami nem fedi a valóságot. Én megpróbáltam egy elfogulatlan és őszinte választ adni a felvetett kérdésre.

2015. máj. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 18-as válaszoló!

Légyszi,akkor magyarázd el nekem,hogy miért zaklatnak egy édesanyát a vének,akinek a gyerekei kiléptek a szervezetből ha megtudják,hogy valamelyik gyereke,elvitte őt nem a Királyságteremig,hanem CSAK az utca bejáratáig?

2015. máj. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
13%
vének és vének között is van különbség. álltalában az idősebbek vaskalaposabbak, a fiatalabbak rugalmasabbak.
2015. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!