Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen hatással lehet egy...

Milyen hatással lehet egy gyerekre, ha olyan környezetbe kerül, ahol sok a hitgyülekezetes?

Figyelt kérdés
Direkt nem úgy kérdeztem, hogy jó vagy rossz hatása lenne-e, minden válasz érdekel. Légyszíves ne támadják egymást, nem győződésre, vagy térítésre vagyok kíváncsi, hanem véleményekre.
2015. márc. 9. 11:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Én csak konkrétan szexuális témakörben tudok nyilatkozni.

És ott azt látom, hogy a bibliára hivatkozással a nemisége meztelenség és nemi nedvek, és mindenféle szexuális jellegű dolog tiltott ezeknél az embereknél.

Például ábrázolások, maszturbáció, stb...

A páciensek 90%-a nem azért megy szakemberhez, mert nem maszturbál hanem mert képtelen normális nemi életet élni, azt felismeri és tragédiaként éli meg, továbbá erre egészen egyszerűen rámegy a párkapcsolatuk.


Nyilvánvalóan lehet érvelni (egyébként helyesen más esetben) azzal, hogy az ember forgatja a bibliát és ő a felelős. Csak ebben az esetben egyezményes a tilalom a mélyvallásos (vagy turbókereztények) között, így a problémát és a felelősséget a bibliáról leveni emiatt nem lehet. Konkrétan hiába az ember a hibás, hiszen ő értelemzi azt, ebben viszont egyezményes a hivatkozás a mélyen vallásosok között igy egyszerűen összeforr a kettő. És megnyomorítják a gyerekeiket. Prűd vallás ez és ez semmi ész érv alapján nem nevezhető természetesnek, mi több egészen egyszerűen ember ellenes így ebben a formában.


Tény, hogy ebben az egyház szerepe nem lebecsülendő (hit és vallás ketté választása egy dolog) de amíg észhez tértek evolúció ügyben és ősrobbanás ügyben nagyon ideje lenne ebben is, mert nyomorítják a gyerekek lelkét.

Komoly gond ez, hidd el nekem.

2015. márc. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Hát igen, a prűdség..


A maga idejében lehet nem volt rossz dolog ez a szigor, hiszen ezzel próbáltak gátat szabni a sok "apa nélküli gyereknek" és nemi betegségnek. A gond ott van, hogy erre (ilyenformában) már nincs szükség. Mindenre van megoldás és egy megfontolt, felelősségteljes tini kevésbé fog hibázni, mint egy rosszul informált prűd. Tehát jelenleg károsabb...

2015. márc. 11. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
prüdek azok, akik szélsőségesek. A katolikusok között is vannak fanatikusak, és normálisak. Nem lehet a kettőt egy kalap alá venni.
2015. márc. 11. 21:46
 24/25 A kérdező kommentje:
ja, és a Bibliát is lehet ezerféleképpen értelmezni, pont ezért van annyi vallás is. Igazad van, hogy a Bibliára hivatkoznak, ezért nem lehet különválasztani, viszont az, aki szexuálisan, vagy bárhogy tönkre megy ebbe, annak valaki megtanította azt az értelmezést. Általában a szülők. Az, hogy a szülei idióták voltak, és szélsőségesen értelmezték a Bibliát, és kényszerítették, az nem azt jeleni, hogy a Bibliával van a baj.
2015. márc. 11. 21:51
 25/25 FarCry506 válasza:
Nekem van egy ilyen haverom...Hát én nem nagyon bírom mert nagyon vallásos...iskola előtt misére jár...semmi poénosabb dologban nem volt benn , különcködött és így nehezen fogadtuk el..teljesen szinte sosem...legyen az embernek hite, de ne "mindent egy lapra" vallás..ez az én szerény véleményem.
2015. márc. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!