Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen hatással lehet egy...

Milyen hatással lehet egy gyerekre, ha olyan környezetbe kerül, ahol sok a hitgyülekezetes?

Figyelt kérdés
Direkt nem úgy kérdeztem, hogy jó vagy rossz hatása lenne-e, minden válasz érdekel. Légyszíves ne támadják egymást, nem győződésre, vagy térítésre vagyok kíváncsi, hanem véleményekre.
2015. márc. 9. 11:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
5%

@12:48


Ha pontosan elolvastad, akkor láthatod, hogy nincs semmilyen psichológiai baja a srácnak, ellenben a megváltozott tudatállapotú karizmatikus őrjöngések erős problémákra utalnak.

2015. márc. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem mindenképpen káros! A HT szekta, agymosás.

De az erősen vallásos nevelés is káros. A szexuálpszcihológusokhoz járó károsultak 70-80%-a azért kerül oda mert szexuális és párkapcsolati gondjai vannak a prüd és nemiséget elfojtó, és büntudattal (istenfélelem) összekötő nevelés miatt.

Kifejezetten káros.

mi a párommal idén már babát tervezünk és teljesen egyértelmű mindkettőnk számára, hogy nem lesz vallásos nevelés, még keresztelés sem. Persze ismernie kell a bibliát és az ünnepek mögötti hátteret, mert a kultúrkörünk erre épül el nem veszhet benne ez nyilvánvaló. De az agymosást kiiktatjuk az életéből amennyire csak tehetjük.

2015. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Szia


Mindenképen "hatása" lehet, hiszen a felnötteket is belehet folyásolni akkor a gyermeket mennyivel inkább.


Ám ha a gyermek otthon kellő nevelést kapott abból amit a szülei vélnek vagy gondolnak, kevesebb az esélye, de semmi sem biztos

2015. márc. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
18%

Látom a szavazgatás elég jól megy. Lehet az érvelést is ennyit kellene gyakorolni, akkor jobban menne...


Nekem az a véleményem, hogy egy gyereket semmilyen irányba nem kellene befolyásolni. Sok szülő azt hiszi, a vallással nem árt neki, sőt, jobb emberré teszi (ami bizonyos értelembe még igaz is lehetne) de pont amiatt mivel még gyerek, képtelen elkülöníteni a hitet a racionalitástól. Sokszor még a felnőtteknek sem megy (erre ez az oldal a legjobb példa) tehát mit várhatunk egy gyerektől?


Szerintem várjál a vallással. Nem mondom, hogy ne ismertesd meg vele, de azon kívül, hogy pár legendát elmesélsz neki (pl teremtéstörténet, stb... ami még gyerekeknek való) és ezt is meseként tálalod, szerintem ne vond be komolyabb dolgokba. Ha már felnőtt és racionálisan látja a világot akkor megismertetheted vele akár mélyebben is (mondjuk nem vagyok hívő, de ellene sem vagyok) tehát nincs ezzel gond, de ne olyan fiatal korban kezd, amikor még nincs reális képe a világról.


Ez vallástól független.


(A hitgyülekezetről pedig nincs jó véleményem, ezt más témáknál részletesen kifejtettem és meddő vitákba bocsátkoztam, így ettől most megkímélném magam. Tehát nem emelném ki, hogy konkrétan káros lenne rá, inkább úgy fogalmazok, hogy a vallás nem gyereknek való!)


Ezt persze a vallásosok egy része megint le fogja szavazni (ezzel jelezve, hogy én az ördög leszármazottja vagyok ha ilyet merek mondani) de nem kell vele foglalkozni, csak a korlátoltságukat bizonygatják. Tisztelet a kivételnek!

2015. márc. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
28%

#14


Mégis mit vársz tőlük? Észérvük nincsen, sosem volt, ezért hit kérdése a dolog :))) Ha ész érv lenne mellette akkor tudás lenne nem hit :)

Igen, a piros kezeket nyomkodni könnyebb mint gondolkodni. De hát ez a gyk és azon belül is a vallás rovat. Fanatikusok gyűjtőhelye.

2015. márc. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Kedves Dowd!


A hozzászólásaid alapján szerintem te vagy az egyik legnagyobb fanatikus a gyk-n írogatók között! A fanatikus vallágyűlölöleted sugárzik szinte minden hozzászólásodból. Remélem az Istentagadás mellett azért más, értelmesebb dolgokkal is le tudod foglalni magad a való életben...

2015. márc. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

#16


például mellékállásban szoktam kezelni egy szakember mellett azokat akiket ti tönkretesztek. Nem a levegőbe beszélek ugyanis látom mi a vége sajnos.

Nagyon komoly szenvedést tudtok okozni embertársaitoknak.

Nem hül*eségből írom amit, és nem véletlenül nem fogom a gyerekemet ennek kitenni!

(ezt is lehet lepontozni.)

2015. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Amúgy István EGYETLEN észérvetek nincsen! Egyetlen! Majd ha lesz akkor legyél szíves azt megírni ;)
2015. márc. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Az életben rengeteg dolgot teszünk, amire nincs ész érv. Olyanok is, akik ateisták. Ha olyan embereket kezelsz, akiket a vallás tett tönkre, akkor elég okos lehetnek ahhoz, hogy tudd, hogy a vallásos emberek azon rétege keres fel téged, akinek problémája van. Az összes többi, vagy éppen az, akiknek a vallás menti meg az életet, nem fog felkeresni, hogy kezeld, így nem találkozol vele. Vagyis ebből talán ki lehet következtetni, hogy a vallás önmagában nem rossz, csak te pont azzal a réteggel találkozol.

Bármit fel lehet használni rosszul is, és jól is.

Egyébként azoknak az embereknek, akiknek azt mondod, hogy a vallás tette tönkre az életet, biztos vagy benne, hogy a vallás a hibás? Nem inkább mondjuk a szülei, akik ezt hibásan erőltették? Vagy a pap, vagy a tanár, vagy egy párkapcsolat? Nem inkább bizonyos személyek tették tönkre a vallás kényszerítésével?

2015. márc. 10. 21:37
 20/25 A kérdező kommentje:
Mert szerintem ez olyan, mintha valakit késsel leszúrnak, és te azt mondod, hogy a kés a hibás.
2015. márc. 10. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!