Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki külföldre megy dolgozni...

Aki külföldre megy dolgozni diploma után és ott is akar maradni, az hogyan illeszkedik be az új környezetbe?

Figyelt kérdés
Oda is szeretne házasodni, ott szeretne családot...de gondolom, ki is kell valahogy alakítani a kapcsolatokat. Legyen az a személy egy orvos. A kórházban van esély összejönni valakivel?

2012. júl. 25. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan annyi esély van, mint Magyarországon. Talán kicsit kevesebb, mert nem mindenhol szeretik a külföldieket.

Előfordulhat, hogy munkahelyen jó fejek a kollégák, de őszintén szólva nem sok történetet hallottam arról, hogy valaki a munkahelyén találta meg az igazit.

2012. júl. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz. A fontos hogy tényleg jó legyél abban amit csinálsz és ne az a tipikus "konténeres külföldi" (vagyis azok akik kimennek együtt laknak együtt csinálnak mindent).


Járj el helyekre, ismerd meg a szomszédaid. Nem tudom hová készülsz lakni menni de például itt Hollandiában nagyon szeretnek az emberek sportolni. Sportolj valamit. Járj el klubokba. Az ilyen helyeken rengeteg embert megismerhetsz.

2012. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Anglia vagy Amerika. De eszembe sem jutott kint élő magyarokkal felvenni a kapcsolatot! ha már kimegyek, beolvadok, szerintem ez alapvető :)
2012. júl. 25. 15:51
 4/4 anonim ***** válasza:
60%

Lényegesen megkönnyíted az életed több szempontból is, ha kint kezded az egyetemet.

De ehhez iszonyat jól kell tanulnod, mert az ösztöndíjat nem osztogatják, és meg kell oldanod a lakhatást is.

2012. júl. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!