Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen hatással lehet egy...

Milyen hatással lehet egy gyerekre, ha olyan környezetbe kerül, ahol sok a hitgyülekezetes?

Figyelt kérdés
Direkt nem úgy kérdeztem, hogy jó vagy rossz hatása lenne-e, minden válasz érdekel. Légyszíves ne támadják egymást, nem győződésre, vagy térítésre vagyok kíváncsi, hanem véleményekre.
2015. márc. 9. 11:03
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
18%
Ennyi infó alapján én azt mondanám, hogy egy gyerek iszonyatosan befolyásolható, és biztosan belebeszélnék a saját szemléletmódjukat. Akár ovis, akár tini. Csak tálalás kérdése az egész. Ja, és persze az is fontos szempont, hogy az a gyülekezet milyen drasztikus elveket vall, szerinted mennyire lenne káros, ha mégis be tudnák hálózni. Még akkor is félnék ha egyébként érettebb, komoly gondolkodású gyerekem lenne, mert főleg a tinik inkább hisznek egy "barátságos idegennek" mint a saját szüleiknek, már csak lázadásból is.
2015. márc. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy ő is hitgyülis lesz, mert megtetszik neki.
2015. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
20%

Szia!


Rossz hatással lenne rá. Itt most nemcsak arról van szó, hogy a Hit Gyülekezete hamis teológiát képvisel, hiszen gyermek esetében nem ez a legfontosabb, hanem a lelkület. A hitgyülisek egy nagyon erős, érzelmi vallásosságot képviselnek, lényegében arra alapul az egész hitük, nem pedig a racionális gondolkodásra. Ez pedig ugye egy gyermekre, aki még befolyásolható, káros hatással lehet (nem számítva a rendkívül intelligens gyermekeket), ami a gondolkodását, és a személyiségfejlődését illeti. Az ateistanapló blogon a szerkesztő épp arról ír, hogy ő 20 évet töltött a Hit Gyülekezetében, [az nem kevés!!!!] még gyermekként került oda, és elmondja, hogy micsoda bűntudatot keltett benne a hitgyüli, milyen nehéz volt visszagondolva az élete.


Szóval a magam részéről semmiképpen nem engedném, hogy hitgyülisekkel foglalkozzon egy gyermek. Nem önmagában a vallással van a baj, - én is hívő keresztény vagyok -, a felvilágosult egyházak elfogadták a bibliatudományt, amiben a racionális gondolkodás is nagy szerepe játszik, így ebben az esetben anélkül lehet gyakorolni az embernek a vallását, hogy lemondana a józan gondolkodásról.


Szóval én azt tanácsolom neked, hogy a gyermek érdekében ne engedd, hogy hitgyülisekkel legyen egy környezetben.


Minden jót, és további szép napot :-)

2015. márc. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
16%

Még valami:


Az általam említett forrásnak itt a linkje:


[link]


Érdemes elolvasni.

2015. márc. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Szeressük egymást ***** válasza:
90%

Lehet, hogy vidamabb lesz.

A gyulisbol ateistava lett emberket pedig pszichologiai problemak siklattak felre a sorsat. Errol nem a gyuli tehet, de valoszini, hogy sajat maga elott is ismeretlen a problemaja.

2015. márc. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Szeressük egymást ***** válasza:
88%
Bocsanat a hibakert
2015. márc. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
5%

Előző, akkor olvasd már el annak az embernek a történetét, mert van egy olyan gyanúm, hogy el sem olvastad, csak úgy ítélkezel. A szerkesztő körülbelül 12 éves korától fogva összesen 20 év történetét sűríti össze abba a bejegyzésbe, amit a Hit Gyülekezetében töltött. Bár világos, hogy egy fundamentalista vallásos ember, egy tollvonással áthúzza az ilyeneket, csak azért, mert attól, hogy ő jól érzi magát ott, el sem tudja képzelni, hogy mással nem úgy vannak a dolgok. Az meg az ostobaság netovábbja, hogy szerinted azért valaki hitgyülisből ateista lett azt "psichológiai problémák siklatták félre".


Na látod Kérdező, ezért óvd meg a gyermekedet a hitgyülisektől, mert ha befolyásolják, akkor ő is így fog vélekedni a másként gondolkodókról. Remélem, ezt pedig nem akarod...

2015. márc. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Szeressük egymást ***** válasza:
88%
Bar a valaszom nem neked cimeztem, de a rosszindulatu gyanusitasod visszautasitom, mert elolvastam mar joval regebben, es fentartom a pszicologiai problemajarol valo allaspontom. Nem azt irtam, hogy elmebeteg vagy ilyesmi, de nem is kotom az orrodra, hogy pontosan mit gondolok errol, amikor ugyis elszant ellendrukkernek tunsz es teljesen haszontalan lenne. Koszontem a beszelgetest.
2015. márc. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

én katolikus vagyok. Valójában a katolikus vallásba is erősen megvan, hogy a tudatot akarja formálni, és a szabályokkal nem nagyon enged önállóan gondolkozni. Igaz ez a nagy részére, akik még a hagyományok szerint gondolkoznak, és sajnos csak kevés az, aki igazodik az újabb felfogásokhoz, és engedi önállóan gondolkozni az embereket. A bűntudatkeltés ugyanez. Ha olyan pap közösségébe kerül az ember, és hagyja magát vezetni, akkor hihetetlenül le tudja rombolni. Szerintem egy katolikussal is előfordulhat ugyanaz, ami azzal a hitgyülissel, aki ateista lett, nem? Katolikusoknál is vannak jobb és rosszabb közösségek.


Akik azt írták, hogy rossz hatással lenne a hitgyülis közösség, ugyanezt gondolják a katolikusokról is?

2015. márc. 9. 13:35
 10/25 A kérdező kommentje:
Még egy kérdésem van. Kétféle gyereket vegyünk példának, az egyiknél nincs vallásos háttér otthon, és nem irányítgatják a gyereket ilyen téren, a másiknál van vallásos háttér, de nem kényszerítik, hanem "normálisas" a szemlélet alapján nevelik. Az első gyereket biztos könnyen befolyásolhatja egy ilyen környezet, a másikat viszont nem biztos, mivel az alapokat otthon kapja meg. Szerintetek?
2015. márc. 9. 13:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!