A Hit Gyülekezetében ennyi imát tudnak?
Én még soha nem láttam hosszú imádságot a HGY istentiszteletein (a HGY-ben nincs mise). Azok is rögtönzött imák voltak, nem megtanultak. Néhány bevett szövegpanelt variáltak alkalmanként más-más sorrendben, néha egy kis aktuális kéréssel kiegészítve.
De nem tudom mi számít soknak. Egy rendszeresen templomba járó ember azért elég hamar fölszed magára összességében akár több órányi liturgikus imádságot is, úgy hogy nem is kell külön erőlködnie a megtanulásával.
Nem tudom, hogy hallottad-e, a körülötted állok imáját, vajon ugyanazt mondták-e, mint a mikrofonba imádkozó. Amikor előre imádkoznak a szószéken, az azt jelenti, hogy a gyülekezet elismétli, amit a mikrofonba mond az imádkozó, aki mindig megvárja, hogy utána mondják, és csak azután folytatja, így ez könnyen felismerhető, hallható és nagyjából érthető is, ahogy a gyülekezeten végigmorajlik az ima. Ha nem így történt, aminek tanúja voltál, akkor feltehetőleg nyelveken imádkoztak, ami a Szent Szellem által adatott imanyelv, amit senki sem ért, csak Isten (1Kor 14,2). Nyelveken órákig lehet imádkozni úgy, hogy az ember közben végzi a szokványos tevékenységét, ugyanis ez közvetlenül a szellemből jön, így az értelem szabad arra, hogy közben másra figyeljen (1Kor 14,14).
A mise nem bibliai fogalom, így egyetlen evangéliuminak nevezhető közösségben sem gyakorolják.
Hát Szent Pál nem egészen azt írja a 1Kor 14,14-ben az értelemről, hogy "nem használjuk", hanem azt hogy ἄκαρπός, azaz "gyümölcstelen". Vagyis nincs értelme.
Ezért mondja Szent Pál, hogy "Szeretném ugyan, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de még inkább azt, hogy prófétáljatok, mert nagyobb az, aki prófétál, mint az, aki nyelveken szól, kivéve, ha meg is magyarázza, hogy az Egyház épüljön." (1Kor 14,5)
De fölösleges szavanként, mondatonként idézgetni Szent Pált, el kell olvasni végig ezt a passzust, 1Kor 14,1-től 1Kor 14,19-ig. Teljesen világos, hogy Pál nem bátorítja őket a nyelveken szólásra.
Az sem véletlen, hogy a nyelveken szólásra sehol nem volt példa a korai Egyházban, csak a romlott korintusi gyülekezetben, akiket Pál is erélyesen megdorgál a széthúzásaik, az anyagiasságuk, a feltűnősködésük, és egyéb bűneik, köztük vérfertőzés miatt is.
Kedves utolsó
Hát nem tudom hogy te hogy olvastad el ezt az igerészt de szerintem alaposan félreértelmezted. Pál azt mondja nekik, hogy jó, hogy tudnak nyelvekenn imádkozni de azt a másik ember nem érti, és ha közös ima van és az elöljáró is nyelveken imádkozik akkor, hogyan tudnák arra azt mondani, hogy ámen amikor az azt jelenti, hogy úgy legyen. Így az ámen nem a szívükből jönne hanem egy automatikus reakció lenne. Egyébként Pál buzdítja őket a nyelbeken imátkozásra mert akkor az emberek magukat építik. (1Kor 14:4)
Kedves kérdező: nem azt az imát mondják amit az elól álló, hanem nyelveken imátkoznak.
Nálunk a gyülekezetben mindenki szól nyelveken.
Az Atya mindenkinek adni akarja a Szent Lelket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!