Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az igaz hogy a szenteltvizet...

Az igaz hogy a szenteltvizet meg kell inni?

Figyelt kérdés
Mi már több éve csináljuk úgy , hogyha a templomból kapunk szentetltvizet akkor egy kicsit iszunk belőle. De igazán most gondolkoztam el hogy szükséges -e?

2015. jan. 18. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

A szenteltvíz csak sima csapvíz plusz jelentéstartalommal. Aki hisz benne az elhiszi, hogy csodákra képes.

Én keresztényként nevelkedtem, de még soha nem hallottam, hogy meg KELLene inni a szenteltvizet.

Eleve olyan a gondolkozásom, hogy kitudja milyen víz az, honnan származik, hányan nyúltak már bele, milyen fertőzéseket hordoz magában, nem beszélve arról, hogy az edény amiben tárolták mikor látott utoljára tisztítószert vagy fertőtlenítőt?

Tudom, hogy a hithűek ezért most lehurrognak majd, mert a szentség megtisztítja, de nekem akkor is kétségeim vannak, inkább hiszek a mikroszkópnak és a tényeknek, mint abban, hogy valaki elmond pár szót egy tál víz felett...


Szóval, ha nem akarod nem kell meginnod, semmi sem kötelező, ha ezért mégis fújnak majd rád, akkor ne törődj velük.

2015. jan. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Soha nem hallottam hogy a szentelt vizet ivásra használnák. Sokkal inkább jelképes öntözésre, mint pl ahogy a növényeknek kell az eső. Vagy keresztelőkön a gyermek fejére öntenek belőle. Sajnos nem ismerem elég jól az egyházi szokásokat, nem tudom hogy ennek mi a jelentése.
2015. jan. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell meginni, sem öntözésre használni.

A szenteltvíz csapvíz és só keveréke egyébként, amit a pap egy ima elmondásával megszentel.

Ezzel keresztelik meg a gyerekeket, vagy szentelnek meg házat, halottat, sírokat. Van, ahol a búza mezőt szentelik meg vele.

2015. jan. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Jobban jársz, ha nem nyúlsz hozzá, mert gyakran fertőző.
2015. jan. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Prostituáltak meg szájukat és pi*jukat mossák benne, te meg azt iszod? Meg ki tudja hányan mosnak kezet sz*rás után...
2015. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!