Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, akiknek fontos...

Keresztények, akiknek fontos a házasságig várás a szexszel, ha házasság után elhagy a házastársatok, hogyan lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 1. 16:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem a megbocsátáson van a hangsúly, természetesen megbocsájtja az ember a hűtlenséget, bár kétség nélkül nagy lelki fájdalmat okoz, amit nem könnyű feldolgozni. A kérdés inkább az, hogy az elhagyott (megcsalt) félnek joga van e a boldogságot másik férfiban ( nőben) megtalálni, és ezzel vajon nem követ e el ő is házasságtörést, mivel a házasság egy szövetség.

"Mert mit tudod te, asszony, vajon megmentheted-e a férjedet? Vagy mit tudod te, férfi, vajon megmentheted-e a feleségedet?"

2015. jan. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a Galacia 6:5 szerint a saját felelösségét fogja hordozni mindenki.


Ez azt jelenti, hogy a megcsalt félnek joga van megbocsájtani és megpróbálni megmenteni a házasságot, de ugyanakkor joga van a Jézus szavai szerint az új házasságkötésre is.

2015. jan. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

54-es olvastam a válaszodat, azért feleltem is rá. Nekem sajnos az az érzésem van, hogy azt hiszed, hogy jobban tudod mint Jézus Krisztus.

Aztán támadod a hitemet, holott én a Bibliából írtam, amit írtam.

2015. jan. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 yuda ***** válasza:

Ahhoz szeretnék hozzászólni, hogy idézgetitek Jézus szavát a házassági válás kitételéről, mégpedig paráznaság miatt szabad a válás. Így igaz, de azért gondoljatok bele, Jézussal történő beszélgetés elég rövid volt és nem tértek ki minden aspektusra.

Amit Jézus mondott, az természetesen a fő csapásvonal, de gondolkodjatok egészséges lélekkel, hogy mit mondott volna Jézus pl. olyan esetekre, ha valaki molesztálja szexuálisan a gyerekét, vagy pl. házastársával brutálisan durva, erőszakos, napjában 3x elveri, ..stb. Ne mondjátok már jó lelkiismerettel, hogy azért mert a szenvedő fél keresztény, maradjon a vadbarom házastársával, mert a házasságtörés bűnét még éppen nem követte el.

Ha eszetek van, azt nem bűn használni.

Isten sehol nem tiltja, ha valaki értelmesen gondolkodik. Jézus a fő irányvonalat adta meg, de sajnos vannak még az együttélésnek sok olyan szempontjai, hogy egyszerűen elviselhetetlen a másik fél.

Kereszténynek nem azért adott Isten észt, hogy ne használja, hanem hogy védje a házasságban is a saját és gyereke testi, lelki épségét .

Véleményem szerint, aki egy brutális, erőszakos házastárssal együtt él, aki folyamatosan terrorizálja családod, felelőssége van. Ha a házastárs, vagy gyereke megzakkan, lelki/testi sérült lesz, gondoljátok rá lehet fogni a Jézus igére, hogy márpedig maradjon házasságban????

Eszetek ne menjen már el!

Isten a házasságot szeretet és egység kötelékére találta ki.

Ha ettől túlzó módon eltér valaki, akkor önvédelemből sem szabad benne maradni.

2015. jan. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"de ugyanakkor joga van a Jézus szavai szerint az új házasságkötésre is."


Csakhogy ilyen nem hangzott el. Csak fordításokban. Nézz magad utána. Amúgy nagymértékben ellent mond Jézus tanításainak is nem mellékesen.

2015. jan. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Yuda!


Joga van bármelyik félnek az együttélést megszüntetni. A válás nem ez. Ahogy az elbocsátás sem ez. A szövetség él, ha nem egy helyen vannak, akkor is. Jézus elbocsátásról beszélt, azaz válásról, míg a példádban felhozott történet esetén elhagyás nem válás. Pál különben kitért erre, keresd meg, hogy ha az asszony elhagyja férjét, ne létesítsen kapcsolatot, mert a szövetség él. Tehát az elbocsátás, válás nem egyenlő a különéléssel. Hiszen ha kapok egy kiküldetést külföldre egy évre, az nem válás, csak azért, mert helyileg nem élünk egy helyen. A szövetség felbontása egyedül Isten útján lehetséges, ami ismereteink szerint kizárólag a halál. A megcsalás ember által van, ember viszont a szövetséget nem bonthatja fel.

2015. jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!