Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire fontos a hazassag?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fontos a hazassag?

Figyelt kérdés
Lanyok,nok,felesegek,hajadonok,asszonyok,anyukak!kinek mi a velemenye arrol,hogy mennyire fontos az,hogy 2 ember osszehazadodjon?ki mit gondol?elengedhetetlen egy kapcsolathoz?gyerekneveleshez?vagy anelkul is hosszu eveket lehet eltolteni,es ez elvaras csak?koszonom
2014. okt. 10. 11:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Az olvashatósághoz a szóköz meg a nagybetű használata legalábbis fontos.

Nekem a házasság is az volt.

Házas N/38

2014. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Ez megint egy tyúk vagy a tojás kérdés. Teljesen egyén függő. Le lehet élni egy boldog életet házasságban és anélkül is, lehet gyereket nevelni jól házasságban és anélkül is.

Számomra ugyanakkor fontos, hogy ezzel is kifejezzük az összetartozásunkat.

30N

2014. okt. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem fontos, az indokom egyszerű: a szüleim is házasok, én is az szeretnék lenni. :) A többi kérdésedre a válaszom az, hogy szerintem nem elengedhetetlen sem a kapcsolathoz, sem a gyerekneveléshez. Az elvárásos részre nem tudom mit mondjak... Ki várja el? Az állam? Az biztos, hogy nem. Bejegyzett élettársi kapcsolatban sem kell élni, mindenki azt csinál amit akar. A család? Attól függ, mi nálatok a szokás. A vallás? Ha keresztény vagy akkor náluk fontos a szentségi házasság. A nők? Ők sem mind akarnak házasodni elvek vagy rossz tapasztalat miatt.

Ha nem házasodsz meg annyi történik, hogy esetleg néhány embernek meg lesz a véleménye (amihez joguk van), de nem visznek börtönbe, a gyereked nem lesz "fattyú" meg semmi...

2014. okt. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Van akinek fontos, van akinek nem. Mondjuk azt álmomban sem gondoltam volna, hogy a jól működő 5 éves kapcsolatomat tönkrevágja majd a házasság, de gondolom ez nem is valami gyakori eset. Nem lenne kedvem újraházasodni. A másik kedvencem, amikor valakik azért házasodnak, mert nem működik a kapcsolat, ilyenből már rengeteget láttam, azt hiszik, hogy majd a házasság helyrehozza őket, hát nem szokott beválni a módszer.
2014. okt. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Fontos lenne, ha az emberek komolyan vennék. De mivel manapság olyan könnyedén döntenek a válás mellett, így nem hiteltelenné vált az egész...


Én úgy vagyok vele, ha valakinek igent mondok és a házastársa leszek, akkor igenis vele maradok mindig és együtt megoldunk mindent, törődünk egymással, szeretjük egymást, nem válunk el, ezt ígérem ezzel. Ugyanezt várnám el a másiktól...

És úgy tartom, hogy míg egy kapcsolatban még minden bizonytalan, addig már házasságban ezt nyugodtan elvárhatom a másikban, és bízhatok abban, hogy nem gondolja meg magát, nem hagy el, stb...


Azonban manapság az emberek ezt nem veszik olyan komolyan, mint mondjuk én, és így a házasság sem garancia a hűségre. Ilyen formában akkor fontos???


Jó lenne valami módon beszigorítani, például lehetne akár valami házasulási adót bevezetni, ami ugyan szörnyen hangzik és igazságtalanul, de talán többen meggondolnák, hogy tényleg házasodjanak-e...

Illetve ami fontosabb, válási büntetést kellene beszedni, szóval aki elválik, az bizony fizessen be jó sok pénzt valami értelmes közcélra. Ez még jobban segítené, hogy a házasság nem holmi könnyedén vett valami legyen...

2014. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mi házasok vagyunk, mert akkoriban ránkjött az esküvőzős dili, ennek ellenére szerintem semmi pluszt nem tett hozzá az életünkhöz, max annyit az enyémhez, hogy kevesebbet kell magyarázkodnom hivatalos ügyek intézésénél a nevemet illetően.

Nem elengedhetetlen a kapcsolathoz, konkrétan ismerek olyan párt, akik felneveltek több (nem közös) gyereket, és a mai napig nagyon harmonikus a kapcsolatuk, igazi álompár, jó rájuk nézni, és nem házasok.

2014. okt. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%
Nekem fontos, és ezt tanítom a gyermekemnek is. Manapság az emberek irtóznak az elkötelezettségtől, így annál értékesebb az, aki nem fél vállalni. Szomorúan nézem az embereket, akik szerint csak egy papír. Ők nem tudják, mi is a házasság lényege.
2014. okt. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

A házasság lényegét nagyon szépen leírja Magyarország Alaptörvénye:


"(1) Magyarország védi a házasság intézményét mint férfi és nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, valamint a családot mint a nemzet fennmaradásának alapját. A családi kapcsolat alapja a házasság, illetve a szülő-gyermek viszony.

(2) Magyarország támogatja a gyermekvállalást.

(3) A családok védelmét sarkalatos törvény szabályozza."


Ettől függetlenül természetesen össze lehet állni, mint a lovak az istállóban, meg lehet szaporodni orrba-szájba is, de a libsibolsi közhiedelemmel ellentétben nem az a normális.

2014. okt. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8 Hát ez a nap vicce :) Tehát, te a házasságot, Magyarország Alaptörvénye felől közelíted meg, komolyan mondom, erről még maga Orbán Viktor sem gondolkodik így, elvégre neki is van felesége jó régóta, azért többet tud ezekről a dolgokról, mint ami az alaptörvénybe bele van írva. Egyébként nekem hű fideszes, libcsikomcsi ismerősöm is vált már el, abszolút nem politikafüggő a dolog, még ha a fidesz akarja is ezt a családbarát dolgot erőltetni, 2014-ben már olyan könnyű elválni, hogy a legkonzervatívabb ember is elválik, ha tönkremegy a házassága.
2014. okt. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Van, akinek egyáltalán nem (mint nekem ), és sokaknak létfontosságú. Tapasztalataim szerint a két fél véletlenül sem fogja megérteni egymást. Engem csak az idegesít a dologban, hogy nekem kell(ene) védekeznem, miért is nem hiszem, hogy ez bármit változtatna. A házasok azt gondolják, ez valami önnyugtatás, mert engem nem akar elvenni senki. Ez tévedés. Korábbi kapcsolatom pont amiatt ment tönkre, mert az exem a házasságot erőltette. A mostani is szeretne esküvőt, neki ki is fogom mondani az igent, ha arra kerül a sor. De érte teszem, nem azért, mert számomra ez bármivel többé tenné a kapcsolatot. Őszintén nem értem a házasságpártiak lázadását, amikor minden másképp gondolkodóval el akarják fogadtatni az igazukat. Nem elég nekik a saját boldogságuk? Miből gondolják, hogy ők tudják, másnak mi kell hozzá? Pont olyan, mint a vallás. Nekik is van egy biztos boldogsághoz vezető receptjük, és mindenkire azt próbálják ráerőltetni. Akinek nem inge, ne vegye magára. Egy párkapcsolat két emberről szól, akár házasság, akár kapcsolat keretein belül, és a két ember személyisége dönt a kapcsolat minőségéről, semmi más.
2014. okt. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!