Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire fontos a hazassag?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fontos a hazassag?

Figyelt kérdés
Lanyok,nok,felesegek,hajadonok,asszonyok,anyukak!kinek mi a velemenye arrol,hogy mennyire fontos az,hogy 2 ember osszehazadodjon?ki mit gondol?elengedhetetlen egy kapcsolathoz?gyerekneveleshez?vagy anelkul is hosszu eveket lehet eltolteni,es ez elvaras csak?koszonom
2014. okt. 10. 11:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Amig nem voltam házas egy felesleges ceremóniának tartottam, de most hogy házas vagyok nagyon fontos dolognak tartom.

37/N

2014. okt. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
61%

Konkrétan személy szerint nekem fontos. Nekem egy kapcsolat nemcsak arról szól, hogy jaj, de szeretjük egymást, mekkora lelki társak vagyunk, hanem arról is, hogy mindenben osztozunk, közösséget vállalunk nemcsak érzelmileg, hanem társadalmilag, jogilag, vagyonilag is. Innentől amim van, ami és aki vagyok, ahhoz a páromnak van köze és ő is a részese lesz. Ezt a legegyszerűbben a házasság intézményével lehet megoldani.

Nem utolsó sorban pedig nekem egy nagyon szép, jelentőségteljes gesztus az egymás iránti elkötelezettségünk ilyen módon való kinyilvánítása.


Ha valakinek ezek a dolgok nem fontosak, nem számítanak, azt is megértem, nem muszáj és nem is igazán lehetséges, hogy minden ember ugyanolyan formában találja meg a boldogságot a párkapcsolata területén.


A lényeg inkább az, hogy két ember ilyen téren megértse egymást, hasonló értékrendjük legyen ezzel kapcsolatban. Nyilván egy megrögzött házasságellenes és egy olyan, aki szemében a házasságban teljesedne ki a kapcsolat, nehezen, vagy egyáltalán nem fog tudni közös nevezőre jutni.

2014. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A házasság nem csak ennyi. A házasság pl. biztosíték, hogy a gyerekeket ketten vállaljátok, nem csak te. Házasság nélkül, ha elváltok, és tegyük fel van 3 gyereketek, akikkel te 9 évig otthon voltál(és güriztél 24 órában), a férjed pedig jól keresett, minden szinte az övé, te meg mehetsz az utcára (kereset arányában oszlik meg a vagyon, míg házasság esetén közös lenne). Mivel neked nem sok semmid maradna, ha akarja, akár a gyerekeket is viheti, te meg mehetsz albérletbe, persze olyanba, amit ki tudsz fizetni a kereseted feléből (gyerektartás).Élettársad azalatt, amíg te a közös gyerekekkel gyesen vagy, szépen megmássza a szamárlétrát, jó keresete lesz, te ennek fejében lemaradsz, rá támaszkodsz. Ha ilyenkor lelép, te munka, karrier nélkül mehetsz a semmibe.(és megteszik!)Házasság esetén legalább a fele vagyon a tied, na meg a gyerekek, bár nehéz behozni a kimaradt éveket, legalább esélyed marad!
2014. okt. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Húúúh, hát köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Elég vegyesek. Nos, azért voltam kíváncsi, mert az én környezetemben is van, aki nagyon ellenzi, mivel szerinte csak egy papír. Van, akinek ez szent dolog, és el sem tudja képzelni, hogy én még miért nem vagyok házas 6 év után? Nos, nekem is van véleményem erről, azt gondolom, hogy szerintem egy nagyon szép dolog, már ha arra gondolok, hogy régen is milyen szép lehetett, mikor igen annak-módja, rendje szerint megkérték a kezed, és igen, házasság, gyermek, stb.. Közben pedig eszembe jut, hogy nekem is és páromnak olyan rossz a "tapasztalatunk" olyan szempontból, hogy mindkettőnk szülei elváltak, 2-szer is egymás után, persze ebből nem lehet kiindulni úgy gondolom. Nekünk van, aki ezzel a témával kapcsolatban azt mondja: "hiszen ti jól megvagytok évek óta, és minek nektek?" De közben én is nőből vagyok, nekem is biztos jól esne, ha odaállna elém, majd valamikor és igen megkérné a kezem stb, régen azt hittem ez így fog működni. Közben természetesen én erőltetni nem fogom neki. Nekem van egy barátnőm, aki kikötötte a párjának, márpedig vagy elveszi 1 éven belül(akkor már együtt voltak 8 éve) vagy elhagyja. A pasinak már maga az eljegyzés is kész kín volt, nem hogy az esküvő, lakodalom. Még mondta is nekem, hogy neki ez egyáltalán nem fontos, ezáltal nem is vett részt semmilyen előkészületben. Hát köszönöm, inkább akkor ne vegyen el senki, mint hogy ráerőltessem magam. Közben pedig mikor azt hallod a környezetedtől állandóan, hogy "na, mikor házasodtok?na mikor vesz el?...." akkor az meg nagyon zavaró tud lenni. Szóval igazából erre gondoltam, hogy "elvárás". Természetesen nem az embereknek akarunk megfelelni, hanem magunknak. Bár egyszer jegyeztek már el korábban, az negatív tapasztalatként van, de nem is lényeg már. De nem könnyű dolgok ezek, persze azért nem hiszem, hogy enélkül nem lehet élni. Gyermeknevelés szempontjából is gondolom azért van előnye. Viszont igen, a mai világ meg olyan fura, sokan ugye ezt fenn akarják tartani, hogy a házasság intézménye igenis fontos, sokan pedig csak arra tudnak gondolni, hogy: "Óó, úgyis válás lesz a vége előbb-utóbb." Igazából ezért voltam kíváncsi, hogy így ismeretlenül is kinek, mi a véleménye. Tudom erről órákat lehetne zengeni persze. Szívesen várok még további válaszokat!
2014. okt. 11. 09:12
 15/15 anonim ***** válasza:

Római katolikus vagyok, misére járok minden hétvégén, evés előtt imádkozok, ... Nekem fontos az egyházi házasság. Jövőre leszek feleség.

Vannak "szabályok", amiket megszegek/megszegtem, mert együtt élek a vőlegényemmel. Mivel nálam a válás is erősen ki van lőve, biztosabbra akarok menni, kipróbáljuk, milyen a közös élet.

Sok nőnek kell a biztonság és szeretne egy hatalmas bulit, ahol mindenkinek megmutathatja, hogy az ő tökéletes pasija mennyire tökéletes. És ő is gyönyörű és olyan ruhát vehet fel, amit sehova máshova (kivéve, ha elviszik minden évben az operabálba), hercegnő lehet egy napra.

Tudom, hogy "csak egy nap" az esküvő, de kevesen akarnak kihagyni egy ekkora bulit.

Nem kötelező. Csak sokan vágynak rá.

2014. okt. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!