Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istent ki teremtette?

Istent ki teremtette?

Figyelt kérdés

a vallásosok elhiszik hogy létezik??

szóval HISZIK HOGY IGEN, ők sosem gondolnak rá hogy nincs??

ha meghalnak és nem lesz mennyország akkor mi lesz velük?

sztem megse tudják hogy nem ott vannak...

de én szeretnék hinni benne csak nagoyn nem megy


2010. febr. 4. 13:40
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
semmi gond XD épp nézem h jéé én válaszoltam? de aztán rájöttem h nem is gépeztem :O XD már majdnem csodának hittem :)D
2010. febr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
Ő örökké létezett, és létezni is fog.
2010. febr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

Ki teremtette volna te idióta??? Pfff ilyet se hallottam még...Ember!Ennyi ésszel meg egy vödör mésszel elmehetnél szobafestőnek!

Pfff!

xD ez jó!

Azért ISTEN,mert nem teremtette senki,ő mindigis volt!!!

2010. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

16:03!

Nem, nem állítom azt, hogy mindenki, aki ateista, az cigizik, drogozik, stb. Ezt 2 dologra akartam példának hozni. Egyrészt azt akartam mondani, hogy Isten képes arra, hogy ezekből a megkötözöttségekből megszabadítson. Mert rengetegen csak kipróbálják, aztán hamarosan nincsen visszaút belőle. Másrészt pedig sokan úgy vannak vele, hogy halál után úgyis vége mindennek, élvezzük az életet - és ezzel tönkre is teszik magukat. Nem általánosítom ezzel azokat, akik nem hisznek.

2010. febr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!

Isten ellentéte a világnak, vagyis ott nincs idő, kezdet, vég.


Az idő nemléte:

Isten az időt nekünk teremtette, hogy egyes dolgokat megértsünk. Vagyis ez úgy elképzelendő, mintha Isten több idősíkon van egyszerre. Vagyis ott van most, amikor irok, ott, meg ott, amikor te engem jól visszakommentelsz. Istennél csak jelen van. Nem múlik, nem lesz. Van és kész.


Magyarázatok:


Isten nem ember, mert az ember Isten tudásának, nagyon-nagyon kicsi részét adta nekünk, és lám, a földet, és rengeteg mindenre képesek vagyunk. És akkor, mi van Istennel! Isten sokkal több olyan tudományt birtokol, amelyet csak sok idő múlva, vagy talán soha lesz a mienk.


A világot nekünk teremtette:

Az Isten minden pontosan kimért, hogy s mikor, s miként lesz. Vagyis pontosan tudta, hogy a mi értelmünkkel mennyi dolgot tudunk megérteni, többet nem.


Isten országa a tökéletesség, nem föltébb ellentéte a mostani világnak:


Isten országa tökéletes, a végkifejlett, ellentétben a mienkkel, így nem ellentétes, csak hiányos. Vagyis nagyobb rációt, egyetemes gondolkodást igényel a mennyország megértése.


A Sors, ami nem létezik, olyan értelemben, mint manapság használjuk:


Isten kezdetet és véget teremtett, amely csak akkor ad értelmet, eme kettő megteremtésének, ha van célja is. Vagyis csak akkor van értelme a halálnak (így pedig a végnek; ha összeadjuk mi lesz belőle?: élet), ha van Célunk is. Az egyedüli és elsődleges cél az élet racionális kitöltése, amely már csak utal az örök boldogságra.


A "Sors" egy nem előre megtervezett dolog, mivel már az 1 aranyérvemnél kifejtettem, Istennek csak jelen van, idő az azért van, mert amennyi értelmet adott nekünk, ahhoz nem elég, hogy a folyamatos jelenben maradást megértsük.


Vagyis Isten MINDIG ott van, amikor döntessz a jó és rossz közül.

A halál pedig csak a hit kérdése.


Christus vincit, Christus regnat, Christus, Christus imperat!

2010. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Mit kell ezen ennyit agyalni? Chuck Norris teremtette istent:D
2010. febr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
51%

"De ha annyira hiszel az evolúcióban mondd már meg nekem, hogy ha akkor lemásztunk a fáról, akkor ma miért nem másznak le a majmok a fáról és lesznek emberek?"


Ez egy hosszú folyamat! Mármint a fejlődés! Nem megy 5 perc alatt!! Évezredek kellenek ehez.

2010. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
51%

"De ha annyira hiszel az evolúcióban mondd már meg nekem, hogy ha akkor lemásztunk a fáról, akkor ma miért nem másznak le a majmok a fáról és lesznek emberek?"


Már a gimis biológiaórák is kimaradtak (egyetemre inkább nem merek kérdezni), vagy odáig el sem jutottál?

2010. febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
isten magát teremtette..utána a többit.. :) mivel ő a teremtő..
2010. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

A te kérdésednek pont annyi értelme van, mint hogy mi volt az első ősrobbanás előtt? Arra se tud senki sem válaszolni. Ne aggódj, Isten tudni fogja, mikor, hol, és hogyan találjon meg. De ha szertnéd, erre meg is kérheted egy imában. Életem első imája szó szerint ez volt: Isten ha vagy, mutasd meg magad! Ámen. Én nem maradtam válasz nélkül.



A vJézusba vetett hit reményt ad.

2010. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!