Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istent ki teremtette?

Istent ki teremtette?

Figyelt kérdés

a vallásosok elhiszik hogy létezik??

szóval HISZIK HOGY IGEN, ők sosem gondolnak rá hogy nincs??

ha meghalnak és nem lesz mennyország akkor mi lesz velük?

sztem megse tudják hogy nem ott vannak...

de én szeretnék hinni benne csak nagoyn nem megy


2010. febr. 4. 13:40
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
13%

Nem teremtette Istent senki, mert olyan nincs is. Az ember alapvetően fél, és muszály kitalálnia valamit/valakit hogy azt hihesse valaki gondoskodik róla.

Amikor meg Isten ereje segít, az nem más mint az emberi agy mutatványai. Állatoknak mért nem fontos az isten?

Pedig elvileg őket is ő teremtette.

2010. febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
ha már ennyi mindent felhoztuk, az indiánok szerint (azt hiszem) újjá születünk :) szóval vigyázz, mert lehet h következő életedben egy mókus leszel :D =D
2010. febr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
44%
Én ebben csak azt nem értem, hogy Istennek volt anyja... honnan jött ő? Nekem ez az ami miatt én nem hiszek benne. Meg a fél világ hozzá imátkozik, hogyan hallja meg? Hogyan tudna ennyire emberre figyelni és ennyi idő alatt összehozni nekik azt amit ők akartak. Elképzelhetetlen számomra...
2010. febr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a 14:30-as hozzászólóval. Én is hívő vagyok, hiszek Istenben, viszont a lélekvándorlásban is. De ez most lényegtelen.


Először is: Istent nem embernek kell elképzelni. Ő egy végtelen fény, amit te, épp ésszel sosem fogsz felfogni.

Másodszor: szerinted a világ, hogy született? Eddig még senki nem tudta megmagyarázni! Az tény, hogy rengeteg elmélet született már, de pontos választ még ma sem kaptunk. Ráadásul senki sem tudja megmagyarázni, hogy hol van vége az univerzumnak. De, ha vége is lenne, akkor is kell, hogy legyen utána valami. Ezt az ember képtelen felfogni, hiszen mi csak végesben tudunk gondolkozni. Ez a helyzet a számokkal is.

Harmadszor pedig: Albert Einstein (a világ egyik legokosabb embere!!!) is azt mondta, hogy ő rengeteg mindent megtudott már, rengeteg mindent sikerült megmagyaráznia, de ő állítja, hogy a világ annyira pontos, minden (Pl emberi test) olyan szabályosan, szimmetrikusan van elrendezve, hogy mindezt csak egy erő, mégpedig az ISTEN teremthette.

2010. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

Ha tényleg szeretnél hinni Istenben, az jó. Ezek szerint már indított rá téged, hogy foglalkozz Vele.

Én igazából nem tudhatom, hogy ezt a kérdést komolyan gondoltad-e vagy csak úgy beírtad mint sokan, de én úgy veszem, hogy komolyan gondoltad. Akkor pedig annyit tudok írni, hogy aki komolyan keresi az Urat, az megtalálja és eloszlanak majd a kételyeid. Ha érdekel, és szeretnél megtérni, akkor kezdd el olvasni a Bibliát és hagyd hogy szóljon hozzád. Egy esélyt megér, még ha most nem is veszed 100%-ra ezt az egészet. :) Mit veszítenél vele?

Egyébként pedig különbség van vallásos és hívő ember között. A hívők teljesen biztosan elhiszik, hogy létezik, mert sokszor megtapasztalták már a jelenlétét, segítségét.

Ha meghalnak és nem lesz mennyország, akkor az lesz velük is pont, mint azokkal, akik nem hisznek. Csak mégis jobban telik el az életük. Segítenek másokon, megvan a békességük, mert "úgy veszik", hogy Isten kezében van és ha rossz történik, az is az Úr akaratával történik. Nem hinném, hogy azok, akiknek tönkremegy az élete az élvezetek, cigi-rák, ital, drog és egyéb hasonló dolgok miatt, azok boldogabbak.

2010. febr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:

15:25 - 14:30-as vagyok.


A világ minden további nélkül létrejöhetett egy fizikai "balesetként" is; anyag-energia konverzió, miegyéb. Ezt egyedül azért tartom simán valószínűnek és elképzelhetőnek, mert semmiféle magas szervezettséget nem igényel. Tényleg olyasmi, amiről el tudja képzelni az ember, hogy megtörténhetett.

Ezzel szemben egy Isten léte vagy létrejötte rendkívül magas fokú szervezettség létét vagy létrejöttét feltételezi a semmiből, ami már tényleg valószínűtlen. Bármiféle Isten maga bonyolultabb lenne mindenség egészénél, így nemhogy érdemi választ adna a világ keletkezésének és létének problémájára, hanem helyettesíti azt a saját létének és keletkezésének még nagyobb problémájával.

Az, hogy most mennyit tudunk, egy dolog. Évekkel, évtizedekkel, évszázadokkal ezelőtt sokkal kevesebbet tudtunk. Évek, évtizedek, évszázadok múlva sokkal többet fogunk tudni. Előbb-utóbb minden kérdésre meglesz a válasz, ha addig ki nem irtjuk magunkat.


Másrészt, nem tudom, miért mondják olyan sokan azt, hogy "a végtelent nem tudjuk felfogni". Jó, te lehet, hogy nem tudod. Talán mások se. Én meg igen. Meg mások is. Pedig NEM VAGYOK ZSENI. És állítom, hogy nem is kell zseninek lenni ahhoz, hogy felfogja az ember a végtelent: egyszerű, józan paraszti ésszel is könnyen megérthető, és tényleg nem láttam be soha, hogy egyeseknek miért okoz olyan nagy problémát. Hiszen annyira egyszerű, világos és magától értetődő, hogy még magyarázni se igen van rajta mit.

Mellesleg, konkrétan a _MI_ univerzumunknak - meg mindegyik másiknak is, amelyik hasonlóképpen, egy ősrobbanással jött létre - VAN vége: pontosan ott, ahol a robbanáskor legkorábban útnak indult fény- vagy részecske- vagy miegyéb most épp tart. Ez azonban NEM jelenti azt, hogy azon túl ne lenne semmi. Lehet, épp egy másik ősrobbanásból született univerzum tágul a maga útján velünk szemben, és idővel találkozik majd a kettő. Vagy már találkozott is. Vagy épp túl messze van ahhoz, hogy erre reális időn belül sor kerülhessen.

Mindegy is, lényeg, hogy az egyes univerzumok nagyon precízen körülhatárolhatóak, lásd a fenti definíciót, de a világmindenség TELJES EGÉSZÉNEK pusztán azért nincs vége, mert definíció szerint MINDENT magában foglal, vagyis maga a végtelenség.

Szerintem ez teljesen logikus, pedig, ismétlem, nem vagyok egy zseni.


Einsteint pedig nagyon szeretik félreérteni a hívők, holott egyszerűen azért beszélt mindig Istenről, mert az USA-ban ezt elvárták tőle. Ő egyszerűen a mindenség, a természet csodáját értette Isten alatt. Amint ezt maga is kifejtette:


"Természetesen hazugság az, amit vallásos meggyőződésemről egyesek írnak, s ezt a hazugságot újra meg újra megismétlik. Nem hiszek a személyes Istenben, s ezt a felfogásomat sohasem titkoltam el, hanem mindig világosan kifejezésre juttattam. Ha van valami bennem, ami vallásosnak nevezhető, az az a határtalan csodálat, amelyet világunk szerkezete ébreszt bennem, világunké, amennyire azt tudományunk feltárni képes.


[...]


Nem hiszek az egyén halhatatlanságában, az etikát pedig kizárólagosan emberi ügynek tekintem, mely mögött nem áll semmiféle természetfeletti hatalom vagy tekintély."

2010. febr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
2010. febr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
kedves előttem író! A 14:30-as én vagyok! ne írj más bevében! Te nem is 80%-os válaszoló vagy, akk h a fenébe írhatta azt a választ? -.-"
2010. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

15:28 - Bízom benne, hogy ezzel nem azt akartad mondani, hogy aki nem hisz, az cigizik, drogozik, és egyéb hasonló dolgokat művel, viszont nem segít másokon és nincs békessége. (És hogy hívőben nincs cigis, drogos, nyugtalan és önző alak.)


Mindig ferde szemmel néztem azokra, akik azért "jók", "szeretetteljesek", stb. "mert Isten" - nem pedig emberségességből és empátiából. Aki parancsra, jutalom reményében vagy büntetéstől rettegve "jó" és "szeretetteljes", az ugyanezen kényszerítő tényezők nyomán mást is meg fog tenni, ha kell.


Sose értettem, miért hiszi sok hívő, hogy Isten nélkül nincs erkölcs. Holott minimális belegondolással átláthatja bárki, hogy a randalírozás és az önzés senkinek se jó, mert minden energiánk felőrlődne az egymás elleni küzdelemben, míg ellenben ha összefogunk, az erőfeszítések összeadódnak, és mindenki jól jár. Színtiszta logika.


Aki erre magától nem jön rá, annak meg kell mutatni, el kell magyarázni, tisztán és világosan, hogy értse, de nem látom be, hogy ehhez mi szükség bármiféle vallásos mítoszra. Ne azért legyünk már jók, mert egy többezer éves poros iraton az áll, hanem azért, mert felfogjuk, megértjük és átérezzük, hogy ez a helyes út.

2010. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

15:57 - Á, sorry, mea culpa, tényleg. Az kavart meg, hogy a 14:30-asnak VÁLASZOLTAM én korábban.


Bocsánat, tényleg nem volt szándékos. Figyelmetlen voltam, elnézést érte.

2010. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!