Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki/mi teremtette istent?...

Ki/mi teremtette istent? Honnan lett isten?

Figyelt kérdés
Ha már ebben hiszünk, valaki mondja meg légyszi h hogy is lett az isten. Ezt senki sem mondja érdekes mód... Szal Isten miből is lett pontosan? ÉS NEM TUDOMÁNYOS NÉZETEKET KÉREK, MERT AZT ISMEREM, CSAK A VALLÁST NEM ANNYIRA !!!!
2011. szept. 21. 21:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
53%
Ezt számunkra akik korlátok közé vagyunk szorítva(tér,idő) nehéz megérteni,Istenre nem hat az idő,ugyanis azt is Ő teremtette.
2011. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
62%

szerintem egyszerűen létrejött rengeteg idő alatt. Figyelj: a mi univezumunk csak 14 milliárd év körüli. De szerinted előtte nem volt semmi? Ki tudja, hogy mi van az egészen kívül, é mikor kezdődött valójában... Úgyhogy simán lehetséges hogy valahogy valami létrejött


vallásban csak annyi van, hogy mindig volt. Semmi más

2011. szept. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
75%

Engem csak az érdekel, hogy miért könnyebb elfogadni azt, hogy Isten mindig is volt, és egyszer csak kitalálta a végtelenségben, hogy akkor csináljunk egy univerzumot, várjunk 14 milliárd évet, és mondjuk meg egy vándorló sivatagi népnek (a galaxis egy eldugott, félreeső bolygóján), hogyan is várjuk el a teremtményeinktől azt, hogy éljenek.


De az ősrobbanás, és az, hogy előtte nem volt semmi, na az mocskos eretnek nézet, és pfuj :)

2011. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 Hungy ***** válasza:
96%

Mondom a nekem legszimpatikusabb verziót:

A Biblia azt írja, hogy Isten mindig volt, és mindig lesz. Tehát az, amit mi most Istennek nevezünk, mindig létezett. Mivel mi nem vagyunk képesek felfogni a végtelen fogalmát, legyen az térben, vagy időben, ezért nyilván nem tudjuk ezt megérteni, de attól még lehet. Az univerzum például végtelen. Ha ugyanis valahol véget érne, felmerülne a kérdés, hogy mi van azután, és annak hol a vége. :) Tehát felfogni nem lehet, de Istent nem teremtette senki, mert mindig is létezett.

Éppen úgy, ahogy az energia. Azt ugyebár tudjuk, hogy az energia nem vész el, csak átalakul. Mindig másfajta energiává. Az energia végtelen, és mindig létezett, és mivel nem vész el, mindig létezni is fog. Mindegy, mennyit veszel el belőle, akkor is ugyanannyi marad, mert a végtelenből nem lehet annyit kivonni, hogy kevesebb legyen. Az én olvasatomban Isten maga az energia. Mi magunk is megtestesült energia vagyunk, hiszen atomokból épünk fel, ami meg tudvalevőleg színtiszta energia. Minket ez az energia teremtett. Talán az egyetemes végtelen energia tudattal és érzéssel is rendelkezik, ezért hívjuk Istennek. Mert elképzelhető, hogy akarattal teremtett minket. Remélem, valamennyire követhető vagyok. :)

2011. szept. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
80%

első!

Mózes I. könyve 1. rész


1. Kezdetben teremté Isten az eget és a földet.

2. A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.

3. És monda Isten: Legyen világosság: és lőn világosság.

4. És látá Isten, hogy jó a világosság; és elválasztá Isten a világosságot a setétségtől.

5. És nevezé Isten a világosságot nappalnak, és a setétséget nevezé éjszakának: és lőn este és lőn reggel, első nap.

6. És monda Isten: Legyen mennyezet a víz között, a mely elválaszsza a vizeket a vizektől.

7. Teremté tehát Isten a mennyezetet, és elválasztá a mennyezet alatt való vizeket, a mennyezet felett való vizektől. És úgy lőn.

8. És nevezé Isten a mennyezetet égnek: és lőn este, és lőn reggel, második nap.

9. És monda Isten: Gyűljenek egybe az ég alatt való vizek egy helyre, hogy tessék meg a száraz. És úgy lőn.

10. És nevezé Isten a szárazat földnek; az egybegyűlt vizeket pedig tengernek nevezé. És látá Isten, hogy jó.

11. Azután monda Isten: Hajtson a föld gyenge fűvet, maghozó fűvet, gyümölcsfát, a mely gyümölcsöt hozzon az ő neme szerint, a melyben legyen néki magva e földön. És úgy lőn.

12. Hajta tehát a föld gyenge fűvet, maghozó fűvet az ő neme szerint, és gyümölcstermő fát, a melynek gyümölcsében mag van az ő neme szerint. És látá Isten, hogy jó.

13. És lőn este és lőn reggel, harmadik nap.

14. És monda Isten: Legyenek világító testek az ég mennyezetén, hogy elválaszszák a nappalt az éjszakától, és legyenek jelek, és meghatározói ünnepeknek, napoknak és esztendőknek.

15. És legyenek világítókul az ég mennyezetén hogy világítsanak a földre. És úgy lőn.

16. Teremté tehát Isten a két nagy világító testet: a nagyobbik világító testet, hogy uralkodjék nappal és a kisebbik világító testet, hogy uralkodjék éjjel; és a csillagokat.

17. És helyezteté Isten azokat az ég mennyezetére, hogy világítsanak a földre;

18. És hogy uralkodjanak a nappalon és az éjszakán, és elválaszszák a világosságot a setétségtől. És látá Isten, hogy jó.

19. És lőn este és lőn reggel, negyedik nap.

20. És monda Isten: Pezsdűljenek a vizek élő állatok nyüzsgésétől; és madarak repdessenek a föld felett, az ég mennyezetének színén.

21. És teremté Isten a nagy vízi állatokat, és mindazokat a csúszó-mászó állatokat, a melyek nyüzsögnek a vizekben az ő nemök szerint, és mindenféle szárnyas repdesőt az ő neme szerint. És látá Isten, hogy jó.

22. És megáldá azokat Isten, mondván: Szaporodjatok, és sokasodjatok, és töltsétek be a tenger vizeit; a madár is sokasodjék a földön.

23. És lőn este és lőn reggel, ötödik nap.

24. Azután monda az Isten: Hozzon a föld élő állatokat nemök szerint: barmokat, csúszó-mászó állatokat és szárazföldi vadakat nemök szerint. És úgy lőn.

25. Teremté tehát Isten a szárazföldi vadakat nemök szerint, a barmokat nemök szerint, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokat nemök szerint. És látá Isten, hogy jó.

26. És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

27. Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket.

28. És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

29. És monda Isten: Ímé néktek adok minden maghozó fűvet az egész föld színén, és minden fát, a melyen maghozó gyümölcs van; az legyen néktek eledelül.

30. A föld minden vadainak pedig, és az ég minden madarainak, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatoknak, a melyekben élő lélek van, a zöld fűveket adom eledelűl. És úgy lőn.

31. És látá Isten, hogy minden a mit teremtett vala, ímé igen jó. És lőn este és lőn reggel, hatodik nap.

amint látod isten nem teremtett semmiféle "időt"!

2011. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
91%

Isten maga az ELSŐ OK, a mozdulatlan mozgató, a teremtő intelligencia. Isten szellem, nem anyag, tehát nem a semmiből (vagy valamiből) lett.

Amikor Mózes a nevét kérdezte, a válasz az volt: Én VAGYOK. Szemben az emberrel, vagy a világgal ami "csak" létezik itt és most. Isten elsősorban nem egy személy, egy öregúr a felhők fölött (mint szellem egyébként nemtelen) hanem isten AZ, AKI VAN.

Maga, a létezés.


A hívők szeretik azt mondani hogy Isten jóságos, igazságos, meg szerető Atya. Ezek azonban emberi fogalmak. Isten jón, rosszon túl van, Isten maga az Igazság és a Szeretet.

Ezek nem csak szép szavak, hanem ellenőrizhető valóságok. Persze csak annak nyílnak meg, aki -a Biblia szavaival élve- éhezi és szomjúhozza az igazságot. Ha te az életedet az Igazság vagy a Szeret megismerésére szánod, ha nyitott vagy és őszinte, megtalálod Istent.


Sir Butcher, az ősrobbanás a teremtés első lépése volt. Egyébként egy belga pap fedezte fel. Eretnekség? Ugyan, hiszen az ősrobbanással végre bebizonyosodott az, amit a hívők már több ezer éve állítanak. Hogy az univerzumnak volt kezdete. Az ősrobbanás felfedezése előtt minden tudós abban hitt, hogy az univerzum örök. Így az ősrobbanás nem az első tudományos tény ami 1:0 a Biblia számára.

And that's the way the cookie crumbles!


FReya

2011. szept. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
87%

FReya! köszönöm a korrekt leírást! ^ ^

And that's the way the cookie crumbles!

ez meg zseniális >.<

2011. szept. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Hungy ***** válasza:

Sir Butchernek:


Maga a gondolat is energia, és az érzés is az. Ezért nyilvánvalóan a gondolkodás és az érzések hamarabb léteztek, mint maga az ember. Az energiának pedig az egyik legfőbb tulajdonsága, hogy meg "kíván" mutatkozni a lehető legtöbb formában, amiben csak lehetséges. Éppen ezért kizártnak tartom, hogy a milliárdnyi galaxisból csak itt a Földön létezne élet (megtestesült energia). Az meg, hogy a Bibliában micsoda költői túlzásokkal élnek az emberi fajt illetően, már teljesen más kérdés.

Egyébként hallottam olyan verziót is, hogy az ősrobbanás Isten (az ős energia9 eszköze volt a mi szűk környezetünk( értsd: néhány millió galaxis) megteremtésére. Nem vitatkozom senkivel, én is csak keresem a megoldást, és nem kezelem ezeket tényként, de eddig ez volt számomra a legjobban elfogadható. Bővítem a látókörömet, és gondoltam Veled (Veletek) is megosztom, hátha segít.

2011. szept. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
86%

Isten nem teremtett időt? Isten egy anyagi világot teremtett, ami idő nélkül sohasem létezhetne. Az idő nélküliség az anyagi világban mozdulatlan állandóság lenne, tehát maga a teremtés aktusa oszlatná el.

Ja, és ehhez mit szólsz: Lőn este és lőn reggel, az első nap.

Freya

2011. szept. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
79%
sir butcher mert az emberek nem ugyanolyanok: Isten létezésére nincs bizonyíték, legalábbis pontosat nem tudunk, de a tudomány se tudja sose megcáfolni, hogy nem létezik, bár azt be tudja, hogy nem feltétlen van szükség rá a létrejöttünkhöz, viszont ez még nem jelenti hogy nincs. Mert ha van, és olyan mint Bibliában, akkor bármire képes, de az is lehet, hogy teljesen más, mint ahogy az emberek ismerik. A tudomány "csak" tudomány. Egy természetfeletti dolgot úgyse tud leírni, másrészt az is kicsit ellenszenves számomra, hogy azáltal, hogy ismerünk valamit, úgy gondoljuk, hogy az máshogy nem lehet. A tudományt is szentírásnak vesszük, mert vannak rá bizonyítékok, de miért nem lehetne máshol másképp?
2011. szept. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!