Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istent ki teremtette?

Istent ki teremtette?

Figyelt kérdés

a vallásosok elhiszik hogy létezik??

szóval HISZIK HOGY IGEN, ők sosem gondolnak rá hogy nincs??

ha meghalnak és nem lesz mennyország akkor mi lesz velük?

sztem megse tudják hogy nem ott vannak...

de én szeretnék hinni benne csak nagoyn nem megy


2010. febr. 4. 13:40
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
38%
Pont e miatt vagyok képtelen hinni. Vagyis hinni azt tudok, de nem Istenben. Ellenben hiszek az evolúcióban, 1-2 babonában, az igaz szerelemben. Azt se tudom elfogadni, hogy "a sors akarta így" vagy "meg volt írva", jobb az a tudat, hogy én irányítom az életem.
2010. febr. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
de ők sem tudják csak "hiszik" miközben az nem bizonyít semmit sem
2010. febr. 4. 13:46
 3/43 anonim ***** válasza:
50%
Mindenféle istent az emberek teremtették az emberi agy szüleménye elképzelése.
2010. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
63%
én hívő vagyok, de nem nézem le azokat, akik nem hisznek, nem úgy mint a nem hívők a hívőket. Mindenki maga dönt, hogy hisz-e istenben, ő csak a lehetőséget adta a választásra. De ha annyira hiszel az evolúcióban mondd már meg nekem, hogy ha akkor lemásztunk a fáról, akkor ma miért nem másznak le a majmok a fáról és lesznek emberek? Én azt tartom érdekesnek, hogy nagyon sokan nem hisznek, de ha nagy bajba kerülnek, mégis mindenki azt mondja: "Istenem segíts" és hasonlókat. Az hogy hiszel-e csa rajtad múlik. Ja, és , hogy a kérdésre is válaszoljak: Isten mindig is volt, ő maga az élet.
2010. febr. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
29%

"én hívő vagyok, de nem nézem le azokat, akik nem hisznek, nem úgy mint a nem hívők a hívőket."

Pedig most pontosan ezt csináltad. Hogy miért nem másznak le a fáról? Kérlek... nem egy emberöltő kellett hozzá. Nem fogok vitába keveredni, tiszteletben tartom mások véleményét, én csak leírtam a sajátom, persze egyből le lettem pontozva a "reális, kézzel fogható, logikus, tudományos" életszemléletem miatt.

1. válaszoló voltam, gondolom engem próbáltál piszkálni.

2010. febr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
60%
"hogy ha akkor lemásztunk a fáról, akkor ma miért nem másznak le a majmok a fáról és lesznek emberek?" Afffenébe, sok tudós sokévi munkája dőlt most romokba. =)
2010. febr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
71%
nem kedves első, amit írtam, azt a másodiknak írtam, csak kicsit felhúz néha amiket írnak, mindenkinek joga van hinni valamiben, pl ma már divat a tárgyszerelem, kínában vagy hol egy ember el is vette a pc játék főszereplőjét -.-" na ez kemény XD és bocs ha úgy érezted h lenézlek, csak arra akarok kilyukadni, hogy a tudósok állítottak már lehetetlenebb dolgot is.. :)
2010. febr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
53%

14:30 - Mert nincs rá okuk. Ha kicsit utánajárnál a témának, megtudnád, hogy ama bizonyos közös ős idején és életterében épp olyan környezeti változások mentek végbe, amikor is szükségessé vált ez a fajta életmódváltás. A mai majmok azonban teljesen jól elvannak a környezetükben, az eddigi életmódjukkal is.

Ami meg az "Istenem segíts"-et illeti, az ugyanolyan kulturális elem, mint a Bibliából közkinccsé vált kifejezések, pl. a Bálám szamara. És ami azt illeti, hallottam én már hívőtől is olyat, hogy a "K* Isten b* meg!!!".

Amúgy ha mindig is volt, akkor a világ teremtése előtt mit csinált? Mert az örökkévalóság visszafelé is örökkévalóság, és bármikorra is teszed a világ teremtését, azelőtt is egy örökkévalóság volt, amikor Isten már létezett, de akkor csak "lebegett a semmiben"? Jól elvoltak az angyalokkal? Más világokat teremtettek? Erről mit sem ír a Biblia, pedig talán az egyik legérdekesebb kérdés.

2010. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
78%
igazad van, azt a részt én is szívesen elolvasnám, és ez az, amit senki sem tud.. és lehet, hogy soha nem is tudjuk meg...
2010. febr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
70%

Tulajdonképpen két lehetőség van. Vagy folytatódik a halálunk után az élet, és akkor minden jó, vagy nem folytatódik, de akkor viszont nem is fog hiányozni, mert egyszerűen nem létezünk többé, és kész. Szóval rosszul nem sülhet el.

Mindenesetre igyekezz élvezni az életet, hozd ki belőle, amit csak lehet, akkor semmi megbánnivalód nem lesz akármi is legyen utána.

2010. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!