Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem kapok semmi reakciót...

Miért nem kapok semmi reakciót a Jehova tanúitól az alábbi dolgokra? (már több témában is előhoztam ezeket, de még csak nem is reagáltak rájuk, remélem ezúttal ez másként lesz) Jehovások mi a reakciótok az alábbiakra?

Figyelt kérdés

Ez itt két undorító tévtanításnak(a Szentháromság tagadása, Jézus Istenségének a tagadása) a cáfolata, amit a jehovások terjesztenk. Várom a reakcióikat a JT-k től, mert eddig, ahogy azt már említettem, egyszer sem kaptam ezzel kapcsolatban.


Nézzük meg mint mond a Biblia arról, hogy ki támasztotta fel Jézust:

1.Az Atya támasztotta fel: Róma 6:4 „Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba: hogy miképen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképen mi is új életben járjunk.”

2.Jézus saját magát támasztotta fel: János 10: 17-18 „ Azért szeret engem az Atya, mert én leteszem az én életemet, hogy újra felvegyem azt. Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.”

3.A Szentlélek támasztotta fel: Róma 8:11 „ De ha Annak a Lelke lakik bennetek, a ki feltámasztotta Jézust a halálból, ugyanaz, a ki feltámasztotta Krisztus Jézust a halálból, megeleveníti a ti halandó testeiteket is az ő ti bennetek lakozó Lelke által.”


Mit mond a Biblia a világ teremtésével kapcsolatban:

1.Az Atya teremtette: 1Mózes 1:1

2.Jézus teremtette: kolossé 1: 16-17 „ Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek; És Ő előbb volt mindennél, és minden Ő benne áll fenn.”--olvasd hozzá a kontextust is, hogy lásd kire utal az Ő. János 1:1-3 „Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge. Ez kezdetben az Istennél vala. Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.”

3.A Szentlélek: 1Mózes 1:2 „A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.” Zsoltárok 104:30 „Kibocsátod a te lelkedet, megújulnak, és újjá teszed a földnek színét.”

Valamint: 1János 5:7 „Mert hárman vannak, a kik bizonyságot tesznek a mennyben, az Atya, az Íge és a Szent Lélek: és ez a három egy.”"



Jézus Istensége:


Itt egy prófécia Jézusról, ahol erős Istennek nevezik: Ézsaiás 9:6 - "Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének!" " .


Így szól az Úr, Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kivül nincsen Isten."(Ézsaiás 44:6)


Kolossé 1:16 " Mert Ő benne teremtetett minden, a mi van a mennyekben és a földön, láthatók és láthatatlanok, akár királyi székek, akár uraságok, akár fejedelemségek, akár hatalmasságok; mindenek Ő általa és Ő reá nézve teremttettek"


János 1:1 "Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge."--->János 1:14 . "És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal."


János 5:17-18 " Jézus pedig felele nékik: Az én Atyám mind ez ideig munkálkodik, én is munkálkodom. E miatt aztán még inkább meg akarák őt ölni a zsidók, mivel nem csak a szombatot rontotta meg, hanem az Istent is saját Atyjának mondotta, egyenlővé tévén magát az Istennel."


János 8:24 " Azért mondám néktek, hogy a ti bűneitekben haltok meg: mert ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok a ti bűneitekben."--és azt nyiván tudod, hogy mikor Mózes azt kérdezte Istentől mit mondjon a fárónak ki küldte őt, Isten azt válaszolt, hogy mondja azt, hogy a Vagyok küldte, és Jézus valahányszór ezt a Én Vagyok formát használta, azt állította, hogy Ő Isten, ez az akkori embereknek/farizeusoknak nyílvánvaló volt, csak a fordításokból nem minden jön át teljesen úgy, ahogy az az eredeti nyelben hangzik.


János 10:30 " Én és az Atya egy vagyunk."


János 14:9 " Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát? "


János 20:28 " És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!"


Filippi 2:5-7 " Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is, A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő, Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén; "


1Timótheus 3:16 "És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe."


Jelenések 1:8 " Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, a ki van és a ki vala és a ki eljövendő, a Mindenható. "


2010. febr. 2. 21:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%
ezeknél jóval egyszerűbb kérdésekre sem szoktak válaszolni...
2010. febr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%
Jómagam nem vagyok keresztény, de szerintem azért nem méltatnak válaszra, mert a kérdésed, meg az egész hozzáállásod támadó. Agresszió nélkül kéne kérdezned és akkor tán szóba állnak veled és elmondják a saját álláspontjukat.
2010. febr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
54%

Minden vallás arról szól hogy HISZEL benne! Bármit is írnak. Lehet az a föld legnagyobb marhasága is.

HIT-tel pedig nem lehet vitatkozni! Máskülönben a világ összes vallását meg lehetne tudományosan cáfolni!


Vagy elhiszed amit írnak és ettől jól érzed magad, vagy nem hiszed és úgy érzed magad jól.

2010. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
53%

Én is feltettem egy kérdést.

"Jehovatanúi csak kóser módon elkészitett húst fogyasztanak?

A vallásos zsidók csak kóser módon elkészitett húst fogyasztanak, mert a többi hús tartalmaz vért.Igy járnak el jehovatanúi is?"

Nem válaszoltak rá. Vajon miért?

Az Ószövetségi Szentírásban benne van a tilalom,

-Ter 9,4 MTörv 12,16.23

Ettöl elakadt a szavuk...

No lám igy "tartózkodnak a vértöl" jehovatanúi

2010. febr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
40%
Minden szektás képmutató, észérvet ne várj tőlük.
2010. febr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
49%

„…gyermek születik, fiú adatik nekünk, s az ő vállára kerül az uralom. Így fogják hívni: Csodálatos Tanácsadó, Erős Isten, Örök Atya, Béke Fejedelme.” (Ézsaiás 9:6)

„A maradék megtér! Jákob maradéka az erős Istenhez.” (Ézsaiás 10:21)

„Izrael Szentje lesz a Megváltód, akit az egész föld Istenének hívnak.” (Ézsaiás 54:5)


„Íme a szűz fogan és fiat szül, Emmánuel lesz a neve. Ez azt jelenti: Velünk az Isten.” (Mt 1:23)

„...Ennek láttán félelem fogta el a népet, és dicsőítette az Istent, hogy az embereknek ekkora hatalmat adott.” (Mt 9:8)


„"Hogy beszélhet ez így? Káromkodik. Ki bocsáthatja meg a bűnt más, mint az Isten?"” (Mk 2:7)


„…és szívem ujjong megváltó Istenemben…” (Lk 1:17)

„Hitük láttán így szólt: "Ember, bűneid bocsánatot nyertek." Erre az írástudók és a farizeusok azt gondolták magukban és mondták: "Ki ez, hogy így mer káromkodni? Ki más bocsáthatja meg a bűnöket, mint az Isten?"” (Lk 5:20-21)

„Mindnyájukat elfogta a félelem, és magasztalták Istent ezekkel a szavakkal: "Nagy prófétánk támadt", és: "Meglátogatta népét az Isten."” (Lk 7:16)

„"Térj vissza otthonodba és beszéld el, milyen nagy jót tett veled az Isten!" Erre az bejárta az egész várost, és elhíresztelte, milyen nagy jót tett vele Jézus.” (Lk 8:39)


Jn 1,1 – „Isten volt az Ige”

„Istent sosem látta senki. Az egyszülött Isten, Aki az Atya keblén nyugszik, Ő nyilatkoztatta ki.” (Jn 1:18)

„…az Istent is Atyjának nevezte, s így egyenlővé tette magát az Istennel.” (Jn 5:18)

Jn 5,23 – „mindenki úgy tisztelje a Fiút is, ahogy az Atyát tiszteli.”

„…de vannak közöttetek, akik nem hisznek." Jézus ugyanis kezdettől fogva tudta, kik nem hisznek, és ki fogja elárulni.” (Jn 6:64)

Jn 8,19 – „Ha engem ismernétek, Atyámat is ismernétek.”

Jn 8,58-59 – „Bizony, bizony, mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok.” (Vö. 2Móz 3,14-15)

Jn 10,30 – „én és az Atya egy vagyunk.” (vö. Kiv 3,14; 20,7; Lev 19,12; 24,14-16)

„…a káromlásért, azért hogy ember létedre Istenné teszed magadat."” (Jn 10:33)

Jn 10,38 – „az Atya bennem van s én az Atyában vagyok.”

Jn 12,45 – „aki lát, azt látja, aki küldött.”

Jn 14,8-12 – Aki Jézust látta, az az Atyát látta.

Jn 20,28-29 – Jézus elfogadja Tamás hitvallását: „Én Uram, és Istenem!”


„Míg kövezték Istvánt, így imádkozott: "Uram, Jézus, vedd magadhoz lelkemet!"” (ApCsel 7:59)

ApCsel 20,28 – „igazgassátok az Isten egyházát, amelyet a tulajdon vére árán szerzett meg magának.”


Róm 9,5 – „Krisztus, aki mindenek fölött való, mindörökké áldott Isten, Amen.”


„...egy az Urunk, Jézus Krisztus, aki által minden van, s mi magunk is általa vagyunk.” (1Kor 8:6)


„Ő Isten formájában volt, és az Istennel való egyenlőséget nem tartotta olyan dolognak, amelyhez föltétlenül ragaszkodnia kell, hanem kiüresítette magát, szolgai alakot öltött, és hasonló lett az emberekhez. Külsejét tekintve olyan lett, mint egy ember. Megalázta magát és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig.” (Fil 2:6-8)


„Ő a láthatatlan Isten képmása, az elsőszülött az egész teremtés fölött. Mert benne teremtetett minden a mennyben és a földön [...]. Mindent általa és érte teremtetett. Ő előbb van mindennél, és minden benne áll fenn. Ő a testnek, az Egyháznak a feje. Ő a kezdet, az elsőszülött a halottak közül, hogy övé legyen az elsőség mindenben. Úgy tetszett az Atyának, hogy benne lakjék az egész teljesség, s hogy általa békítsen ki magával mindent a földön és a mennyben, minthogy Ő a kereszten vérével békességet szerzett.” (Kol 1:15-20)

Kol 2,9 – „benne lakik testi formában az istenség egész teljessége”


Zsid 1:8 „A Fiához ellenben e szavakkal fordul: Isten, trónod áll örökre, királyi pálcád igazságosság vesszője.”


„Így dicsőül meg Urunk Jézus neve bennetek, és ti is őbenne, Istenünknek és Urunknak, Jézus Krisztusnak kegyelméből.” (1Tessz 1:12)

„És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben” (1Tim 3:16)

Tit 2:13 „…várjuk a mi boldog reménységünket, a mi nagy Istenünk és üdvözítőnk, Jézus Krisztus dicsőséges eljövetelét”


1Jn 5:20 „De tudjuk, hogy eljött az Isten Fia, és képességet adott nekünk arra, hogy felismerjük az Igazat; és ezért vagyunk az Igazban, az ő Fiában, a Jézus Krisztusban. Ő az igaz Isten és az örök élet.”

„Ki a hazug, hacsak az nem, aki tagadja, hogy Jézus a Krisztus? Az az antikrisztus, aki tagadja az Atyát és a Fiút.” (1Jn 2:22)


2Pét 1:1 „Simon Péter, Jézus Krisztus szolgája és apostola, mindazoknak, akik velünk együtt ugyanabban a drága hitben részesültek Istenünk és Üdvözítőnk, Jézus Krisztus igazsága által”


„Mert bizonyos emberek befurakodtak közétek, akiknek az ítéletük már rég megíratott; ezek az istentelenek Istenünk kegyelmét kicsapongásra fordítják, az egyetlen Urat, Urunkat, Jézus Krisztust pedig megtagadják.” (Júd 1:4)


„"Én vagyok az alfa és az ómega (a kezdet és a vég)" - mondja az Úr, az Isten, aki van, aki volt és aki eljő, a Mindenható. [...] Meghaltam, s íme, mégis élek, örökké. ” (Jel 1:8.18)

2010. febr. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
39%

Ajánlott irodalom:


[link]

[link]

[link]

2010. febr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
26%

más dolog, (a)hogy te tudod az igazságot és az ő tévedésüket, és más az, ahogy el tudod nekik magyarázni, hogy neked van igazad és ők tévednek. Előfordulhat (és szerintem az ő kizárólagossági igényeikkel magyarázható), hogy becsukják a fülüket bármiféle érved előtt, mondván: Róma, keresztesháborúk és inkvizíció így meg úgy, neked tehát nincs jogod őket bármiben hibáztatni. De meglehet az is, hogy ennek kimondása nélkül fogják átugrani hozzászólásaidat, mert azok nem az ő hullámhosszukon szólnak.


A színvakságot pedig be lehet bizonyítani egy színvaknak is. Például elé kell tenni egy kupac megfelelően árnyalt vörös-zöld kártyát. A vörösök hátoldalán magánhangzók, a zöldekén mássalhangzók vannak. A feladat az, hogy összekeverés és lefordítás után ki kell választani a mássalhangzókat. Az a "csodás képesség," amelyet a színvak észlelni fog egy másik (találomra választott, nem színvak) emberen, idővel ráébreszti őt arra, hogy mégis valami baj lehet a szemével.


Ezt a hasonlatot a JT-ival folytatott vitára alkalmazva: egy JT-ját úgy célszerű meggyőzni valamely tanának tévességéről, hogy kimutatod a tan levezetésének hibáit. A logikát mint módszert ők is ismerik és alkalmazzák. A biblikus tudomány bizonyos elemeit ők is tisztelik. Az átlagtanú ismerete nemigen terjed túl tankönyveinek, tancikkeinek kérdés-válaszain: ha ezeket ismered és felkészülsz belőlük, részletkérdésekben elég könnyen csapdába csalhatsz egy házról házra járó közhírnököt. Elérheted, hogy a végén kénytelen legyen arra hivatkozni, hogy "a mi magyarázatunkat a felkent bölcs rabszolga hagyta jóvá, ezért biztosan igaz." Itt aztán szabadjára eresztheted felekezeted minden kijelentését tulajdon hierarchiájának tévedhetetlenségéről, és elmondhatod, hogy ezt az "érvet" ti már kétezer éve alkalmazzátok.


De mire idáig eljutsz! Ahhoz bizony ismerni kell az ő agyuk rugóit, tipikus bizonyító igehelyeiket, bejáratott gondolati pályáikat. Ez nem könnyű. Érdemes lehet tehát egy-két részterületet kiválasztani támadás céljaira. És persze hirdetheted a szervezetük erkölcsi botlásait és következetlenségeit is, de ezalól rendre ki fognak bújni: "A méltatlan vezetőink majd elveszik Isten büntetését, de nem minden vezetőnk méltatlan." És ha belegondolsz, valami hasonló forog Róma védelmezőinek szájában is, ha "az Egyház gaztetteiről" hallanak szemrehányást.

2010. febr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
18%

Aki az Őrtorony lojális tagjaival akar vitázni Jézus istenségéről és a Szentháromságról, azoknak előbb el kéne olvasniuk ezt:


[link]

[link]

2010. febr. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
30%

Egy Tanú válasza: igen, támadó a kérdés, sőt a legtöbb Tanúkhoz intézett kérdés támadó ("Védd magad, ha tudod!").

Jézust is szekálták a farizeusok a kínoszlopon, hogy ha ő Isten Fia, mentse meg magát, ha tudja (Mt 27:42).

Jézus pedig nem válaszolt Pilátusnak, amikor az azt kérdezte: "Mi az Igazság?", mert tudta hogy Pilátust valójában nem is érdekli, az pedig hátat is fordított és kiment (Jn 18:38).

Ha ezek a kérdések őszintén és valóban érdekelnek, akkor imádkozz Istenhez (hogyishívjákatiédet?) és hátha küld valakit hozzád. De jobb ha tudod, hogy Isten a gőgösöknek ellenáll.

2010. febr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!