Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk ez lenne Jehova igazsága...

Tanúk ez lenne Jehova igazsága, és ti tényleg ebben hisztek? (részlet lent)

Figyelt kérdés

Mondjátok azt,hogy nem!

Mert én nem tudom elhinni,hogy ezt ti így ebben a formában elfogadjátok.

Nyugtassatok meg,hogy ez csak egy pletyka!

Íme egy részlet a cikkből;


"Fehér farkas, a komancs indián az 1800-as évek Amerikájában született meg. A spanyol hódítók már meggyötörték nemzetét, ijesztő betegségeket és fura új vallást hozva magukkal az óvilágból. Az általuk létrehozott új nemzetállam, Mexikó folyamatosan zaklatja őket. Még azt az egy jó dolgot is elveszik tőlük, amit ők adtak. Az amerikai nemzet erőszakos térnyerése újabb áldozatokat követel népétől, így itt az ideje cselekedni. A nemes törzs leszármazottja vérengző barbárrá vedlik vissza. Kegyetlenül megkínozza áldozatait. Idővel a pszichikai hadviselése rendkívül „kifinomulttá” válik, megöli a telepesek csecsemőit, társaival nemi erőszakot követ el a nőkön, elevenen megnyúzza, megcsonkítja, és végül elégeti a foglyul ejtett gyermekeket és csecsemőket. Nem, nemcsak ő, a férfi, a harcos, hanem a nők is részt vesznek a brutális mészárlásban. Az eszeveszett gyilkolásban nem veszi észre, hogy ugyanolyan emberiség elleni bűntetteket követett el, vérben és mocsokban tobzódva, mint a hódítók.


De semmi baj, fel a fejjel, hiszen Fehér Farkas meghal. Van remény! Jehova Tanúi szerint Fehér Farkas felmentetett minden mocskos bűne alól a halálával. Most már egy békés, új világ várományosa. Ott pedig még csak szóba sem kell hozni, hogy milyen aljasságokat követett el korábban. Örökké boldogságban élhet a szeretteivel. Hát nem csodálatos reménység ez?



Ismerd meg Petrát



Petra 2006-ban született egy angliai kisvárosban, Slough-ban. Szülei régi vágású brit emberek, akik az anglikán egyház tagjai. Melyik másikéi is legyenek? Ebben nőttek fel a nagyszüleik, ide tartoztak a szüleik is, és ők tisztelik az örökséget. Jó keresztények, de nem tökéletesek: ha berúgják a lábukat az ágyba, káromkodnak. Ha elveszítik a kulcsukat, idegesek lesznek. Petra sokszor unatkozik istentiszteleten. Legtöbbször nem érti, hogy miket is magyaráz a pap bácsi. „De hát mit lehet tenni?” – sóhajt nyolcévesekhez illő „lazasággal”. Petra szorgalmasan tanul, illendően köszön mindenkinek, átadja a helyét a buszon az idős néniknek, bácsiknak. Minden este rendesen megírja a háziját, fogat mos, és aztán irány az ágy. Egy szó mint száz, éli boldog mindennapjait nyolcévesként.


Petra sajnos nem tudja, hogy Isten egy hét múlva hozza el a világvégét. Isten szemében minden bizonnyal a szülők bűnei a gyermekekre is kivetülnek egy ilyen fontos eseménynél. Petra szüleinek „aljas bűne” nem más, mint hogy a több mint 35000 keresztény felekezetből rosszra tippeltek. Hiába tették meg ugyanazokat a dolgokat, amelyeket a másik gyülekezetben is tettek volna, meg kell halniuk. De várjunk, akkor Petra is ott lesz „a békés, új világban, ahol a korábbi dolgok nem is említettnek többé”, nem? A halálával lefizette azt a zsoldot, vagy mit? Nem. Petra ÖRÖKRE meghal.Isten szemében ő „csótány”, akit ki kell irtani, hogy meg legyen védve a család. Az ilyeneknek nincs hely a paradicsomban."


:(


Ez lenne az istenetek igazsága?



2014. nov. 28. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Bibliát,benne lesz a válasz a kérdéseidre.
2014. nov. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de abban a Bibliában amit én szoktam olvasni egészen másvalami áll.

De kösz a tanácsot!

2014. nov. 28. 19:17
 3/14 Ozmium42 ***** válasza:
Ugyan melyik hallott bánja, ha nem támad fel?
2014. nov. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

nem kérdezö, mi ilyenekben NEM hiszünk.


Isten szemében senki sem csótány.


Mondok még egy neked egy érdekes hírt, amit nem tudsz. Mikor Jézus Krisztus parancsba adta az Isten királysága jó hirének a hirdetését tudod mit jövendölt?


Megmondta, hogy nem lesz rá lehetösége minden egyes embernek a Föld kerekségén hallani erröl az üzenetröl a vég elött.


Ez az jelenti, hogy mikor eljön Armageddon, lesznek olyan egyének mint a te kis fiktív történetedben van, de Isten fogja tudni igazságosan itélni azokat is, akik soha nem hallották meg ezt a jó hírt, és nem tudtak mellette dönteni.


Nem, nem Isten nem ilyen gonosz. Ezt az emberek találják ki. Nézd neked is van lehetöséged vagy megismerni, megtudni mi az igaz, vagy nem de s következményeket mindenki maga fogja viselni.


Nézz szét egy kicsit kérlek a világban. Rohamos léptekkel halad abba az irányba, melyet megjövendölt Jézus.

2014. nov. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nézz szét egy kicsit kérlek a világban. Rohamos léptekkel halad abba az irányba, melyet megjövendölt Jézus."


Bizony, rohamvágtában. Már kétezer éve, folyamatosan.

2014. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hinni azt jelenti, hogy le mersz lépni a szakadék széléről bízva Isten szeretetében.

Aki ennyit sem mer megtenni, nincs hite, csak egy hobbija.

2014. nov. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Kedves Kérdező,na,pont azért mondom,ha elolvasod a Bibliát,látni fogod,hogy mit gondolunk erről a kérdésről.Ha meg olvastad és tudod,akkor nincs miről beszélni,ennyi.:)

Ajánlok a figyelmedbe két történetet:

Aház király történetét és az özönvíz eseményeit.Kezdésnek.Ha tényleg a dolog mélysége érdekel persze...

2014. nov. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"Ez az jelenti, hogy mikor eljön Armageddon, lesznek olyan egyének mint a te kis fiktív történetedben van, de Isten fogja tudni igazságosan itélni azokat is, akik soha nem hallották meg ezt a jó hírt, és nem tudtak mellette dönteni."


Kedves grkaty,első sorban nem az "én"történetem,én csak be másoltam.

Másodsorban ha te azt mondod,hogy nem igaz akkor én hiszek neked.

Végűl pedig én nem vádaskodtam,hanem csak meg kérdeztem valamit amit nem tudtam.

Ha valamit nem tud az ember akkor kérdezze meg, :) engem így neveletek.

Minden jót!

2014. nov. 28. 21:20
 9/14 A kérdező kommentje:

1-7 Kedves válaszoló!


Tudom mire célzol,nagyon jól tudom,viszont neked is tudnod kell,hogy azóta nagyon sok minden megváltozott...ha érted mire célzok. :)

Olvasd el a négy evangéliumot,kezdésnek ez pont jó. :)

Minden jót!

2014. nov. 28. 21:27
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem,nem értem mire célzol,világosíts fel kérlek.:D Elolvastam már többször is,több fordításban,úgyhogy mondhatod.:))

Az 1.-7. és most már nem is tudom hányadik voltam.;)

2014. nov. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!