Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, ha ajánlanék...

Jehova tanúi, ha ajánlanék nektek egy könyvet, hogy olvassátok el, elolvasnátok?

Figyelt kérdés

Igazából csak 122 oldal, 11x17 cm-es könyv, nagy betűkkel írva. Tehát, az nem lehet kifogás, hogy hosszú.

És csak 315 Ft.

Íme a könyv: [link]


Engem nagyon megfogott, és szerintem titeket is megfogna.

Ajánlom elolvasásra.

Hiszen jól tudom, hogy ti a Őrtorony társulat írásait is elolvassátok, és mégsem tudhatjátok pontosan, hogy mi vár rátok benne, nem egy csalnak meg, stb.

Szóval ezt a könyvet is bátran, akár objektívan is, elolvashatnátok.

Ha valaki tényleg elolvassa, kérem, hogy írja le a véleményét.

Köszönöm.


2014. nov. 24. 18:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem olvasunk eretnek szövegeket, de kösz az ajánlást.
2014. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Te nem is vagy tanú, habár te is elolvashatnád.
2014. nov. 24. 18:25
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem és nem és nem :D


Ne szenvedj kérlek azért, hogy mi elolvassuk Az Örtornyot, az Ébrejeteket a Bibliát, a tudományos folyóiratokat, a Wikipédiát, az encyklopédiákat.

2014. nov. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ez nem egy kérdés, hanem öncélú reklám, nem vagyok benne biztos, hogy ez nem ellentétes az oldal szabályzatával. Próbáld meg édesanyádat rávenni, hogy ilyen és hasonló szennyel fertőzze az elméjét... Ezekkel a könyvekkel csupán játszani lehet, tábortűz, vagy kandalló mellett. A menete a következő, miután beledobtad a tűzbe, próbálj meg gyorsan elolvasni egy mondatot belőle. Amennyiben nem sikerül, akkor vesztettél. A poén, hogy ebben az esetben a vesztes nyer...
2014. nov. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
egy jehova pont azt olvassa, amit mondanak neki
2014. nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Katy, neked mi bajod van?!

Semmi sértőt nem írtam, szinte alázattal közelítettem hozzátok, és te meg így leugatsz engem?

A második mondatodat nem is értem, hogy mit akartál vele mondani.(bár lehet, hogy azért mivel még reggel van)


Nobody, ha azt kértelek volna, hogy olvasd el a Bibliából ezt és ezt a részt, az is öncélú reklámnak lett volna titulálva??

És mi ez a felszínes véleménynyilvánítás?

Nem is olvastad el a könyvet, de a véleményed már megvan. Mondhatni szép. Persze az, ami az Őrtoronyba le van írva az szent, mi?

Amúgy meg, ha kimegyek az utcára, több szennyel(lelki értelemben) találkozok, mint ebben a könyvben van(vagy épp nincs). Szóval, zárkózz el a világ elől, nehogy a kis életed beszennyeződjön.

És tudod, mi a legnagyobb poén? Az, hogy ti csak mentek az Őrtorony után, mint az a ló, akinek "napellenző" van a szemén. Jobbra, balra nem lát, csak előre. Csakhogy neked, ami a szemed előtt van, az Jézusnak a háta mögött.

2014. nov. 25. 05:50
 7/17 anonim ***** válasza:

Kérdezö,


nem hiszem, hogy sértöt írtam. :) /nem akartalak bántani/


Tudod nekem idönként nehéz alkalmazkodnom ezen az oldalon. Ugyanis ahol élek, az embereknek többnyire van humorérzékük.


Ha szemtöl-szembe állok egy emberrel, akkor látom az arckifejezéséböl, hogy szomorú, bánatos, elkeseredett, vagy jókedvü vidám ember, aki tud tréfálkozni.


Kedves kérdezö lány vagy fiú, jó szívvel tanácsolom neked, ne végy annyira komolyan minden szót, minden mondatot, mert akkor az élet eltapos, öszeroppansz.


Nézd, még Istenünknek is van humorézéke. /Figyeld meg az állatvilágot, mennyit nevethetünk, vagy a kisgyermekeket /


Ha hamar megsértödsz, ezt az emberek észreveszik, és hidd el, hogy az alja psychikailag fog téged bántani.


Ha megtanulod nem túlságosan komolyan venni magadat, elnevetni magadat, látni az élet szép oldalát, nem leszel olyan sértödékeny, nem fogol mindent támadásnak venni hidd el sikeresebb és elégedettebb leszel az életben. :)


Én ezzel, hogy határozottan leírtam, hogy bizonyos "irodalmat" egyszerüen NEM olvasunk el, ez nem a TE személyed ellen van, hanem a bizonyos irodalom ellen.


Ezzel TE nem vagy megalázva. A könyvet nem olvasom el, de VELED beszélgetek, mert Téged embernek tartalak.


De nagyon kérlek, ne sértödj meg ilyen hamar.


Bocs, túl hosszú amit írok. Ha akarod elolvasod, ha nem nem. :)


Nézd, vannak irodalmak, melyek támadják a szervezetünket, minket. Ezt vagy olyan emberek írják, akik valakitöl felszedtek valamilyen hírt, többnyire féligazság.


A gyülekezetben ahová járok szintén volt egy ember, aki gyermekkorától tanú volt. Majd el kezdett mindenkivel kötekedni, öszintén kellemetlenné vált egyre jobban, mindig csak a maga igazságát kereste, majd a végén el is ment tölünk, majd sok butaságot kitalált, terjesztett.


Akik tudtuk, láttuk mi a helyzet, minket nem csaphatott be, de akik nem voltak szem, és fül tanúi a történeteinek, hát azt hittek belöle amit akartak.


Majd ismertem egy másikat is, az is köztünk volt, hatalomra vágyott, a végén elment tölünk, és még könyvet is kiadott. Ha olvastad volna a könyvét, azt mondanád, hogy borzalmas emberek vagyunk.


Figyeld meg, hogy Az Örtornyot csak úgy lehet áttanulmányozni, ha elöveszem a Bibliámat, /nyugodtan a Károlit is / és kikeresem, és összehasonlítom az idézett Biblia verseket.


Az, hogy tökéletlen emberek adják ki, hát mond kérlek talán a Krisztus elsöszázadbeli tanítványai tökéletesek voltak?


Ök talán rögtön tudtak mindent? Tudtad, hogy elöbb ök is ugy hitték, hogy Krisztus már az ö idejükben fogja helyreállítani a királyságot? MIt mondott nekik Jézus erre? Megtaláljuk a Cselekedetek 1 részében.


Ök is fokozatosan ismerték fel az igazságot.

2014. nov. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Katy, nem bántottál meg....de azért írhattad volna normálisabban is.

Nekem is van humorérzékem, de ennél a humornál tényleg keresni kell a poént.( [link] )


Megkérdezhetem, hogy honnan tudod, hogy milyen az a könyv amit ajánlottam? Esetleg már találkoztál vele?

Mivel egy szót sem ír a tanúkról, sőt semmilyen egyházszemléletet nem használ benne. És szerintem ez benne a jó. Csak a Bibliát használja támasztéknak, azzal bizonyítja be állításait.


Szóval ilyen erővel simán elolvashatnátok a könyvet.

Megvizsgálnátok amit állít, persze a Biblia függvényében, és levonnátok belőle a következtetést.


Megmondom őszintén, én már olvastam tőletek irodalmat, és nem tértem át hozzátok, mivel nem láttam benne az igazságot(ezt kérlek ne értsd félre, nem szapulni akarlak titeket, csak hát én ilyen nehéz fajta ember vagyok, akit nehéz meggyőzni).

Ezt megtehetnétek ti is. Ha nem értetek egyet a könyvvel, nincsen semmi, az élet megy tovább.

De ha tényleg találtok benne valami igazságot, akkor már megérte. Nincs mit veszíteni.

Sőt, vannak benne olyan jó példák az életből, ami más szintre emeli az Istenről alkotott képet.


Amúgy meg nem értem, miért vagytok ennyire zárkózottak. Nem azt mondom, hogy a szennylapot olvassátok, hanem valami olyasmit, ami tényleg a Bibliával foglalkozik.

Tudom, vannak olyanok is, akik direkt félre akarják vezetni a népet, de ha nem jársz utána a dolgoknak, akkor hogyan alkotsz véleményt az adott dologról?

Másokra hagyatkozol??



U.i.: mivel nem egyszerre írtam a kommentet(el kellet mennem), ezért lehet, hogy nem teljesen összefüggő a szöveg. Ezért elnézést kérek. De lusta vagyok elolvasni még egyszer.

2014. nov. 25. 16:48
 9/17 anonim ***** válasza:
a Jehova tanúi a világvégében hisznek, ami hamar el fog jönni, viszont a mennyekbe csak 144 ezer juthat. Ezért fizetni kell a sorbanállásért.:) Ennyi a szívatás benne, ja meg a lelki terror. Ilyen értelemben, mint a szci
2014. nov. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kedves Tanúk, én a Bibliát javaslom olvasásra minden egyéb irodalom félretétele mellett.
2014. nov. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!