Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan olvassátok a Bibliát?

Hogyan olvassátok a Bibliát?

Figyelt kérdés
Mikor?? mennyit?? sorban vagy véletlenszerűen??
2013. dec. 31. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor kedvem és időm van, elolvasok belőle egy-egy részt.
2013. dec. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
napi rendszeressèggel, kb 1-2 fejezetet.vagy heti 7 fejezet.igy egy èv alatt kilehet olvasni.most ujra kezdjük mózes könyvèt. milyen vallású vagy? vagy csak kedvtelès miatt olvasod?
2013. dec. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Meg fogysz lepődni,de sehogyan.
2013. dec. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Üdv!


Én már kétszer kiolvastam a Bibliát. Mind a kétszer ugyanúgy olvastam ki: Kezdtem Mózes első könyvével és így tovább. Olvashatod úgy is, ahogy én, de kezdheted az Újszövetséggel is. Véleményem szerint az elején érdemes kezdeni. Az életünket sem 30 évesen kezdjük.


Van egy klassz Bibliaolvasó program, amely segítségével 1 év alatt kiolvashatod a Bibliát, és csak napi 20 percet vesz igénybe: [link]

2013. dec. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem olvasom.

2x nyitottam ki életemben. Ennek ellenére ismerem a történetet.

Az egyik fejezet amit igyekszem betartani az a 10 parancsolat.

-Másrészt pedig úgyse fogad be engem se a menny se a pokol..

2013. dec. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszát, eddig úgy olvastam, hogy egy-egy oldalt az Ó- és Újszövetségből...ha majd befejezem, akkor elkezdem azt a rendszert követni, amit a 4-es kommentelő írt, egész jól néz ki
2014. jan. 1. 10:03
 7/9 sandor76 ***** válasza:

Jo ha olvasod,de nem mindenki erti is amit olvas.

En sem ertettem meg ,foleg a jelkepes,es peldazatos szemlelteteseket,de kertem segitseget,es igy mar egeszen mas,mert ertem is.pl;Jelenesek konyveben a negy lovas.

mit jelkepeznek,mikor teljesedik,meddig tart,es hasonlok.

2014. jan. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
minden nap 1 fejezetet és sorba
2014. jan. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xeniah ***** válasza:
100%
Sorban olvasom a Bibliát minden reggel, addig szoktam olvasni, amíg nem kapok valamilyen üzenetet belőle (van úgy, hogy egyetlen verset olvasok, és már az szól hozzám, van úgy, hogy akár több részt is), és napközben megpróbálok gondolkozni az üzeneten. Emellett még e-mailben kapok napi igemagyarázatot, azt is szoktam olvasni napközben.
2014. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!