Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El akarom olvasni a Bibliát....

El akarom olvasni a Bibliát. Hol kezdjem?

Figyelt kérdés
Sok embertől hallottam, hogy egyszerűbb az Újszövetségtől kezdeni, mert az Ó nagyon bonyolult.
2013. dec. 10. 20:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%

Szervusz.


Az elejétől.

Miért?

Mert ha elkezdesz egy könyvet akkor nem a közepén kezded, hanem az elején, hogy megértsd hogyan kezdődött, milyen körülmények vezettek ilyen vagy olyan eseményekhez. hogyan zajlik a megoldása a vége felé,

2013. dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
8%
Ha úgyis el akarod olvasni, akkor miért nem az elejétől? Én egyébként semmi bonyolultságot sem látok abban, hogy pásztorokat a kútba dobnak, meg körülmetélés után megölnek férfiakat, meg így-úgy háborúznak. A nyelvezet ugyanaz az egésznek. Bár kezd nyugodtan az evangéliumokkal. Valószínűleg hamar meg fogod unni az egészet, és már annyira nem lesz hozzá kedved, hogy végigtold.
2013. dec. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Itt van pl. egy online Biblia.

[link]


Mindenképpen az Újszövetséggel kellene kezdni, ha kiolvasni akarod. (A jelenések könyve nem kell még).

Ószövetségből a példabeszédek nagyon jó kis könyv.


De igazából jobb lenne ezeket mellette hittanon és filmen is látni, mert úgy érthetőbb lehet.

2013. dec. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy nem könnyű, de ha lassan figyelmesen olvasod, akkor nem is olyan bonyolult.

Igen a történelmi része talán "szárazabb, de ha elgondolkodol közben miért történt úgy ahogy akkor élvezni fogod a mondani való kibontakozását, és egyre világosabban látod majd a lényeget.

2013. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
én az Ószövetséggel kezdtem, túl is vagyok rajta, de marha unalmas...pedig a sztorikat ismertem, kiskoromban olvstam a Képes Bibliát. az Újszövetséget csak elkezdtem még. de szerintem tök mindegy, hol kezded, sehogy se lesz egyszerű, nyelvezet és a hossza miatt. ráadásul én angolul olvastam:)
2013. dec. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Jó, de azt csak tényleg úgy lehet, hogy valakit érdekel és nem a mai korból indul ki. Egy-két ígéről is órákat lehet beszélni. Ha valaki meg csak le akarja darálni, ott le fogja tenni biztosan, amikor egy oldalig csak neveket írkálnak.
2013. dec. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Engem az Újszövetség kevésbé fogott meg mint az Ószövetség
2013. dec. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon jó ötlet! Én 15 évesen kezdtem komolyabban foglalkozni a Szentírással, és nem bántam meg, ez több mint negyed évszázada volt, de ma is úgy tud szólni hozzám mintha először olvasnám!


Első körben Lukács evangéliumát és az Apostolok cselekedetei könyveket ajánlom. A Biblia mind a 66 könyve önálló, tehát önmagában is érthető, ha elolvasod. Én vitatom az új fordítás előnyeit, szerintem sokkal jobb a régi Károli fordítás, mind nyelvezetre, mind használhatóságra. Ha a hagyományos fekete teljes Károli Bibliát használod érdemes kikeresgélni az adott igevershez írt hivatkozásokban megjelölt bibliai igéket. Ha a teljes Szentírás történeti részét szeretnéd megismerni - érdemes elolvasni E.G.White 5 kötetes munkáját, mely a teremtéstől az újjáteremtésig végigkiséri a történelmet. A Szentírás olvasása nagy figyelmet és türelmet igényel, érdemes olyan emberrel konzultálni olvasás közben aki ismeri és segít eligazodni a kérdéses részek közt.


Isten áldja meg az elhatározásodat!


Üdv. Péter

2013. dec. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Hm akkor szerintem elkezdem az elején, minden este olvasok belőle kicsit, remélem nem unom meg, míg az Újszövetségig érek. Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 10. 23:24
 10/22 anonim ***** válasza:
Pedig, mikor oldalakon át neveket, meg számokat sorol, az elég unalmas:) de ne add fel.
2013. dec. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!