Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El akarom olvasni a Bibliát....

El akarom olvasni a Bibliát. Hol kezdjem?

Figyelt kérdés
Sok embertől hallottam, hogy egyszerűbb az Újszövetségtől kezdeni, mert az Ó nagyon bonyolult.
2013. dec. 10. 20:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Az elején. Úgy sokkal jobban érthetőek az összefüggések, előzmények. De lehet éppenséggel össze-vissza is olvasni. Olyat is lehet, hogy bizonyos élethelyzetekre keresel odaillő történeteket a Bibliából - ehhez nem árt némi útmutatás.
2013. dec. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ne az ószövetséggel kezdd, mert ott sok olyan könyv van amelyhez magyarázat kell, nehéz megérteni, én is az evangéliumokat ajánlom, hisz azok ma a fontosak :) de ott is, ahogy az előző válaszoló írta, figyelem kell, és hidd el, amikor értelmezni fogod az igerészeket, elgondolkozol rajtuk izgalmas lesz!
2013. dec. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Már sokféle tanácsot kaptál, én is írok egyet, a saját tapasztalásomat.


Mivel a Biblia Isten Szava, és gondolom szeretnéd megérteni, ezért kérd olvasás előtt Istent, hogy legyen a segítségedre ebben.

Olvasás előtt kérhetnéd tőle, hogy adjon értelmet és bölcsességet neked, hogy tanulhass abból, amit olvasni készülsz. Amikor a számodra unalmas részekhez érsz, kérdezd meg Istent miért íratta le számodra mindazt(amit olvasol), miért fontos az? Mit akar tudatni veled? Hidd el, nincsen ott egyetlen vers sem, ami fölösleges lenne számodra(munkra). Csak meg kell keresni mi, mit, miértekre a választ. Egy idő múlva annyira érdekesnek találtam ezzel a módszerrel az olvasást, hogy alig tudtam késő esténként abbahagyni!

Péter apostol elmagyarázta, hogy sóvárognunk kell a Biblia ismerete után, és elismerte, az ilyen vágyat talán fejleszteni kell. Ezt írta: „mint újszülött csecsemők, fejlesszetek ki vágyakozást a szó hamisítatlan teje után, hogy megmentésre növekedjetek általa” (1Péter 2:2). Alapvető az önfegyelem, ha szeretnénk ’vágyakozást kifejleszteni’ a bibliatanulmányozás iránt. Az új ételt is akkor kedveljük meg, ha már többször is megkóstoltuk, ugyanígy akkor változhat meg jó irányban az olvasás és tanulmányozás iránti gondolkodásmódunk, ha önfegyelemmel rendszeres programot tartalmazó ütemterv szerint haladunk.

2013. dec. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Mulder614 ***** válasza:
Én az evangéliumokat ajánlom. Gyakorlatiasabbak és jobban fel tudud használni az életedben az ott leirt tanácsokat. :)
2013. dec. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Teremtés könyvét mindenképp olvasd el az a legjobb, meg a kivonulást (Mózes 1. és 2.) A többi Mózes féle könyv legnagyobb része értelmetlen parancsolatok sorát tartalmazza meg vallási előírásokat. Utána olvasd el az evangéliumokat, majd a Jelenések könyvét. Ha ezekkel is megvagy, és még nem adtad fel, akkor kezdd el előlről az egészet és olvasd végig :D
2013. dec. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az eddigi válaszok is jók de én leírom a legjobbat.

Úgy olvasd,hogy az Ó szövetségből is egy részt,és az Új szövetségből is egy részt, párhuzamosan.

És nem árt beszerezni egy jó segéd könyvet.

Bibiai nevek és fogalmak.

De el is küldöm neked,ismerkedj a szavakkal ,nevekkel.


[link]

2013. dec. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem azt ajánlották a Igeszolgálók, hogy egyidőben olvassam az Újszövetséget és az Ó-t is olvasni. Valóban egy jó ötlet!:)
2013. dec. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Hm jókat írtatok, akkor párhuzamosan olvasom a kettőt!:)
2013. dec. 12. 09:58
 19/22 anonim ***** válasza:
szerintem leg- elől
2013. dec. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Sőt, talán még így tudom ajánlani:

-1. Mózes, 2. Mózes, és ha akarod a többi Mózes, utána evangéliumok, utána hozzá leszel szokva a "kultúrához" és haladhatsz ószövetségben, de azért Máté evangéliuma és Ezékiel könyvének olvasása között lényeges különbség van :D

2013. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!